Jaunā smagsvaru zvaigzne Itauma jau pirmajā raundā nokautē Vaitu
20 gadus vecais britu bokseris Mozess Itauma spilgti sevi pieteica savā līdz šim lielākajā cīņā, ātri pārspējot pieredzējušo Dilianu Vaitu, divu pasaules čempiona titulcīņu dalībnieku.
Mozess Itauma (13-0) pirmoreiz savā karjerā bija cīņu šova galvenās cīņas dalībnieks. Viņam pretim stājās Dilians Vaits (31-4), 37 gadus vecais britu bokseris, kurš iepriekš ilgāku laiku bija WBC sudraba čempions.
Vaits savā karjerā aizvadījis daudzas liela mēroga cīņas un guvis uzvaras pār tādiem bokseriem kā Aleksandrs Povetkins, Džozefs Pārkers un Dereks Čisora. Viņš piedalījies divās titulcīņās - 2015. gadā pret Entoniju Džošua un 2022. gadā pret Taisonu Fjūriju, abās zaudējot. Tāpat viņam bija zaudējums 2020. gadā pirmajā cīņā pret Povetkinu.
Tagad Vaita zaudējumu sarakstam pievienojusies arī cīņa pret Itaumu, un šī cīņa beidzās ļoti ātri.
Itauma bija daudz ātrāks uz kājām un veica zibenīgas sitienu kombinācijas, uz kurām Vaitam nebija atbilžu. Jau cīņas otrajā minūtē pēc kārtējā Itaumas uzbrukuma Vaits sagrīļojās un nokrita gar zemi. Viņš piecēlās, taču joprojām atbalstījās pret ringa virvēm, un tiesnesis cīņu pārtrauca, fiksējot Vaitam nokautu. Vaits gan izrādīja neapmierinātību par tiesneša lēmumu.
Itauma pēc cīņas norādīja, ka ir informēts par runām, ka viņam vajadzētu izaicināt smagsvaru čempionu Oleksandru Usiku, taču viņš pats vēl neuzskata, ka šādu iespēju jau nopelnījis, tādēļ vēl šādu izaicinājumu publiski nemet.
Moses Itauma blows Dillian Whyte away in just under 2 minutes. Too easy.
— 𝑲𝒏𝒐𝒄𝒌𝒐𝒖𝒕 𝑱𝒐𝒖𝒓𝒏𝒂𝒍𝒔 (@KOJournals) August 16, 2025
pic.twitter.com/U7ijvUoxrx