Klasiskais basketbols varētu tikt izslēgts no olimpisko spēļu programmas?
Viens no Lietuvas 3x3 basketbola asociācijas vadītājiem Rolands Skaisgiris portālā basketnews.lt izteicies, ka 2028. gada olimpiskajās spēlēs, kam jānotiek ASV pilsētā Losandželosā, vairs varētu nebūt iekļauts klasiskais basketbols, tā vietā esot tikai 3x3 basketbolam.
"Tās ir runas, ko esmu dzirdējis no augsta līmeņa pārstāvjiem Eiropas un pasaules basketbola organizācijās," Skaisgiris norādīja basketnews.lt. "Droši vien ir daudz iemeslu, kāpēc klasiskais basketbols izzudīs no olimpiskās programmas, bet šobrīd tiek veikts milzīgs darbs un ieguldīti lieli līdzekļi, lai popularizētu 3x3 basketbolu."
Nākamgad gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs 3x3 basketbols būs iekļauts pirmo reizi, bet nekur nepazudīs arī klasiskais basketbols. Tajā kopš 1992. gada, kad olimpiskajās spēlēs sāka ļaut piedalīties profesionāļiem, lielākoties uzvarējušas tikai ASV izlases gan vīru, gan sievu sacensībās. Izņēmumi ir tikai divi - 1992. gadā sievietēm triumfēja Neatkarīgo Valstu savienība (NVS), bet 2004. gadā vīru konkurencē zeltu izcīnīja Argentīna.
2017. gadā, kad tika pieņemts lēmums par 3x3 iekļaušanu Tokijas spēļu programmā, tika vēstīts, ka šis būs eksperiments un par šī sporta veidu turpmāko dalību olimpiskajās spēlēs lems pēc spēļu norises. Tagad izskatās, ka 3x3 basketbola pozīcija kļuvusi daudz spēcīgāka.
Šonedēļ par 3x3 pasaules ranga pirmo numuru pirmoreiz kļuva latviešu basketbolists Kārlis Pauls Lasmanis. Pirmajā desmitniekā ir arī Nauris Miezis (4.) un Agnis Čavars (10.), bet Edgars Krūmiņš ieņem 16. pozīciju. Latvijas labākā komanda ir reāla kandidāte dalībai Tokijas spēlēs, turklāt, ja tā tiešām notiks, būs pieskaitāma arī medaļu pretendentēm.
Klasiskais basketbols pirmo reizi olimpiskajās spēlēs tika iekļauts 1904. gadā kā eksperimentālais sporta veids, bet kā pamata programmas sporta veids olimpiskajās spēlēs iekļauts kopš 1936. gada. Sieviešu turnīrs pirmo reizi tika sarīkots 1976. gadā. ASV izlases zeltu izcīnījusi 23 reižu (vīriem 15 zelti, sievietēm - 8), kamēr tuvākā sekotāja ar četriem zeltiem ir Padomju Savienība (vīriem - 2, sievietēm - 2). Pa vienam titulam ir Dienvidslāvijai (vīri), Argentīnai (vīri) un NVS (sievietēm).
Izmantotie resursi:
https://www.basketnews.lt/news-1323...
[+] [-]
Ziemā hoķis ir nr 1, tāpat vasaras spēlēs basis ir nr.1
+9 [+] [-]
+6 [+] [-]
+9 [+] [-]
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
+4 [+] [-]
Te nav ziemas OS variants kad hokejs ir karalis, ne tuvu tā nav, vasarā ir daudz citi interesanti sporta veidi kuri TV kanālos izpelnās ļoti augstus reitingus!
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
Vēl jo vairāk, ja būtu, piemēram, šī gada pasaules kausa scenārijs, kad ASV izskatās ņemamam un tādi Serbi, piemēram, izskatās spējīgi pacelt kausu. Arī TV reitingi iet uz augšu
+5 [+] [-]
Bet tajā pašā laikā vietā liek ielu dejas un skeitbordu.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
basis ir 6. vieta vasara
-2 [+] [-]
paši mēs-mūsdienās neko nespējam izdomāt ko jaunu???
+2 [+] [-]
un rēķinus savstarpēji nokārtot tādā platformā, katrs var vadīt pats sevi...
Būtu četru gadu motivācija visiem trenēties un parādīt sevi, lai spēlē būtu augstāks overall reitings.
Nebūtu arī jātērē līdzekļi, ēdināšanai, viesnīcām, atbalsta personālam, apsardezei utt... viss ONLAINĀ
[+] [-]
Par festivālu to arī jāatstāj, ar dziesmām, dejām un drāšanos uz katra stūra. Profesionālais sports, lai paliek tur kur ir, tam atpazīstamības pietiek, bet mazajiem sportiem - lūdzu, ļoti labs pasākums.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
ja piem. tāds basketbols vai hokejs tiktu izgudrots 1980. gadā, ta viņš būtu tikpat "populārs",kā kā florbols šobrīd
+1 [+] [-]
Kas ir tie skatāmākie jaunie sporti? Man prātā nāk tikai MMA, kas gan nav sports pats pa sevi, bet gan sacensību norises noteikumi, sporti tur pamatā tāpat ir klasiskie. Tieši tāpat arī ir ar krosfitu.
+2 [+] [-]
[+] [-]
3x3 basis diemžēl ir parodija par klasisko basi. Ne velti viņu griež visādi LBL2 džeki vai 40 gadīgas norietējušas zvaigznes ASV.
[+] [-]
[+] [-]
https://en.wikipedia.org/wiki/List_...
[+] [-]
+1 [+] [-]
Es pateikšu vienu ļoti prastu lietu - cilvēkam, kuram interesē sports kā tāds, kurš saprot kas tur notiek, kā notiek un kāpēc notiek (neatkarīgi no sporta veida), viņam būs interesants pilnīgi viss, jo uzrunā nevis bumbas forma vai rezultāta cipari uz tablo, bet gan līdzpārdzīvojums un emocijas. Tās var būt kā hokejā, tā šautriņās vai akadēmiskajā airēšanā. Tikai tāpēc, ka mēs pilnīgi visu sportu nevaram skatīties, tāpēc izvēlamies tos, kas mums ir kaut kādā mērā likušies svarīgāki vai kuros šis līdzpārdzīvojums ir bijis lielāks, jo, godīgi sakot, jebkurš sporta veids arī ir pilnīgi bezjēdzīgs un sekošana tam - irracionāla.
Tāpat nav nekādas vajadzības olimpiskās spēles padarīt par "cilvēces sasniegumu izstādi", kurā vajag iekļaut kaut kādus populārākos sporta veidus un populārākos sportistus. Tam visam jau sen ir savas platformas. OS kā nozīmīgs sporta forums jau sen ir zaudējis savu aktualitāti, tāpēc to kas tur un kā tur notiek jau vairs nav nemaz tik interesanti, vismaz tiem, kas sportam nopietni seko līdzi.
[+] [-]
[+] [-]
No darba devēju perspektīvas (NBA, Eirolīga) būtu jāaizliedz izlašu mači. Risks liels.
Principā jau varētu izslēgt no OS lielos-pašpietiekamos sportus - Futbols, Baskets, Hoķis. Atstāt vieglatlētiku, sīksportus kā bobslejus, florbolus un mazāk komerciālus lielos - daiļslidošana, volejbols u.c.
[+] [-]
[+] [-]
vai ja piem. OS notiktu katru gadu vai katru mēnesi, tad atkal sanāktu,ka visiem ļoti patīk tā rene..skatās katru mēnesi
[+] [-]
Par ko es spļaudītos mēs nerunāsim, jo neviens to nezina.