Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Latvija FIBA rangā nobīda uz leju Jaunzēlandi un ieņem 26. vietu

Rolands Eliņš

Latvija FIBA rangā nobīda uz leju Jaunzēlandi un ieņem 26. vietu
Luka Banki. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

FIBA jaunākajā vīriešu izlašu rangā Latvija pēc pirmajām spēlēm Pasaules kausa kvalifikācijā pakāpusies uz 26. vietu, kamēr labāko desmitniekā izmaiņas ieviesusi Lietuva, apsteidzot Itāliju un pakāpjoties uz astoto vietu.

Latvijas vīriešu basketbola izlase novembrī aizvadīja divas spēles – ar viena punkta starpību rezultatīvā mačā tika piedzīvots zaudējums pret pasaules ranga sesto spēcīgāko komandu Serbiju, bet pēc tam gūta uzvara ar astoņu punktu pārsvaru pār Slovākiju, ranga 63. vietas īpašnieci.

FIBA ranga aprēķinā tiek iekļauta katra aizvadītā spēle, kurā tiek vērtēts tās svarīgums, norises vieta, punktu starpība un pretinieku spēks, attiecīgi Latvijai arī minimālais zaudējums pret Serbiju viesos nāca ar nelielu plusa zīmi ranga punktu izteiksmē.

Latvijai tagad ir 378.3 punkti, kas palīdzējis pakāpties uz 26. vietu pasaulē, apsteidzot Jaunzēlandi, kas noslīdējusi no 25. uz 27. vietu. Latvijai tieši priekšā ir Melnkalnes un Meksikas izlases (attiecīgi 387 un 393 punkti), taču pēc tam starpība līdz 23. vietā esošajai Irānai jau ir krietni lielāka, proti, 65 punkti. Attiecīgi punktu ziņā Latvija ir tuvāk 34. vietā esošajai Senegālai nekā 23. vietai.

Labāko divdesmitniekā izmaiņas bijušas minimālas – Lietuvas izlase tika priekšā Itālijai un pakāpās uz astoto vietu. Itālija novembrī zaudēja Krievijai un tikai ar divu punktu pārsvaru pieveica Nīderlandi, FIBA ranga 47. vietas īpašnieci.

Savukārt Eiropā Latvijai ir 15. labākais ranga punktu skaits.

FIFA rangs, 2021. gada decembris

V.ValstsPunkti
1.ASV763.3
2.Spānija724.1
3.Austrālija690.7
4.Slovēnija676.3
5.Francija671.9
6.Serbija664.6
7.Argentīna656.6
8.Lietuva649.5
9.Itālija646.9
10.Grieķija641.0
26.Latvija378.3

Izmantotie resursi:
https://www.fiba.basketball/rankingmen

Slēpts komentārs: Celmiņa fanāts

  -1 [+] [-]

, 2021-12-07 22:31, pirms 5 mēnešiem
Aiz top 5 visi tie rangi ir pilnīga ateja. Kā var salīdzināt Eiropu ar Āfriku vai Okeāniju, pret ko viņi tur spēlē Jaunzēlande, Papua Jaungvineju?

  -1 [+] [-]

, 2021-12-07 23:15, pirms 5 mēnešiem
Ja šitādam sūda reitingam varētu ticēt, tad Latvija jau pavisam droši var cerēt ne tikai tikšanu uz PČ, bet pat uz medaļām tajā. Spriediet paši, mēs esam 26 - tie, bet tie Briseles Kāpostpuikas (Beļģija) ir tikai nožēlojamie trīsdesmit sestie, nu pilnīgāki sešinieki. Un PČ klāt nāk Kei Pī, Dī Bī, Ro Šmī un Ja Strē, sudrabs jau vismaz bikšu krūšu kabatiņā!
FIBA tufta pārspēj Eiropas Savienības un Latvijas pašreizējās valdības nesto tuftu.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-07 23:31, pirms 5 mēnešiem
žurnaļuga rakstīja: Ja šitādam sūda reitingam varētu ticēt, tad Latvija jau pavisam droši var cerēt ne tikai tikšanu uz PČ, bet pat uz medaļām tajā. Spriediet paši, mēs esam 26 - tie, bet tie Briseles Kāpostpuikas (Beļģija) ir tikai nožēlojamie trīsdesmit sestie, nu pilnīgāki sešinieki. Un PČ klāt nāk Kei Pī, Dī Bī, Ro Šmī un Ja Strē, sudrabs jau vismaz bikšu krūšu kabatiņā!
FIBA tufta pārspēj Eiropas Savienības un Latvijas pašreizējās valdības nesto tuftu.
Ja 36 pret 26 ir sešinieki, tad 26 pret 16 arī ir sešinieki, kur šajā loģikā iekļaujas medaļas?

  -1 [+] [-]

, 2021-12-08 00:26, pirms 5 mēnešiem
Es takš vienkārši dzenu zosis, jo pats FIBA reitings ir pilniga stulbība, kuri tiek veidoti pēc grāmatvedības sīkpiržu aprēķiniem (nezin kāpēc FIFAi šādi stulbi aprēķini nepastāv, viņu retings ir daudz maz reāls, laikam fifa rēķina ar kauliņiem, bet fiba skaita uz pirkstiem). Pēdējā laikā tas vismaz mazliet tuvāk atrodas realitātei, bet pirms pāris un vairāk gadiem tas izskatījās kā veca narkomāna dzēruma murgi.
Arī pašreiz tur ir mazliet zoslēni satupušies. Kurš saprātīgs cilvēks apgalvos, ka slovēņi (nu kaut vai ar Lociņu barā) ir štengrāki par sprančiem un srbiem? Doiči, pani un holēčeki ir labāki par vataiņiem un bražiem? Vai dvieļu galvas un kamieļjātnieki irāņi spētu gar zemi likt meksikāņus, jaunzēlandiešus, hoholus un žīdus? Šis reitings ir pasaku grāmata. Protams, kā krietns līdzjutējs es mēginu vadīties no izlašu iespējamā labākā sastāva. Kanādai, liekas, ir kādi padsmit nba špīleri, rangā viņi ir necili astoņpadsmitie. Lai gan labākajā sastāvā esot, varētu nolauzt gandrīz jebkurus, varbūt ne USA All stārus.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-08 00:38, pirms 5 mēnešiem
Nu jau tu otrā galējībā skrien, varbūt tad čempionātus un olimpiādes arī nemaz nespēlēt, medaļas uzreiz sadalīt pēc tā, kas izskatās "štengrāki"? Protams, ka kontinentālais sadalījums vienmēr maisa kārtis, arī futenī, bet, neskaitot to - kaut kā taču tie reitinga punkti tiek pelnīti, nedod jau par skaistām acīm.

  -1 [+] [-]

, 2021-12-08 02:47, pirms 5 mēnešiem
Labi, ir jau tāvā atbildē mazliet vieduma, bet tomēr pretjautājums.
Kāpēc kājubumbuļa federācijai FIFA reitings izskatās ticams, savukārt grozapūšļa orgānam FIBA - kā no greizo spoguļu karaļvalsts?
Ja gaisapūšļa galvenais notikums ir OS, tad kāda strausa dzimumorgāna dēļ Francija, kas šajā notikumā ieguva sudrabu, reitingā atrodas aiz slovēņiem, austrāļiem un spāņiem??? Tās visas trīs vienības ieguva zeltu dīvana rotaļās, izklaidējot fibas grāmatvežus?

     [+] [-]

, 2021-12-09 03:26, pirms 5 mēnešiem
FiFa FiFa, dalbajobi