Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Bagatskis apliecina gatavību nākotnē atgriezties pie Latvijas izlases stūres

Rolands Eliņš

Bagatskis apliecina gatavību nākotnē atgriezties pie Latvijas izlases stūres
Ainars Bagatskis. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas basketbola treneris Ainars Bagatskis, kurš šobrīd vada Ukrainas izlasi un "Kyiv-Basket" klubu, intervijā Valda Valtera raidījumā "11TV" apliecināja, ka nākotnē būtu gatavs atgriezties pie Latvijas vīriešu izlases stūres, vēlreiz uzsvēra, ka neuzskata par kļūdu savu rekomendāciju nozīmēt Arni Vecvagaru par izlases galveno treneri, un kritizēja Mārtiņa Lauvas publiskos izteikumus par Latvijas basketbola situāciju.

Ainars Bagatskis bija Latvijas izlases galvenais treneris septiņus gadus un viņa vadībā Latvijas izlase 2017. gadā sasniedza Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu, beigās ieņemot piekto vietu – augstāko kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Bagatskim intervijā tika uzdots jautājums, vai viņš kaut kad nākotnē būtu gatavs atgriezties Latvijas izlases galvenā trenera amatā, uz ko viņš pārliecinoši atbildēja pozitīvi.

Bagatskis ar Ukrainas izlasi piepildīja sev uzdoto mērķi un iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Ukrainas izlases vadību Bagatskis pārņēma 2019. gadā, tobrīd noslēdzot līgumu uz diviem gadiem jeb vienu ciklu.

Pēc aiziešanas no izlases Bagatskis nākamā galvenā trenera pozīcijai ieteica Arni Vecvagaru, kura vadībā Latvijas izlase nekvalificējās pasaules kausa izcīņai. Uz jautājumu, vai viņš atzīst šo soli kā kļūdu, Bagatskis atbildēja, ka nē: "Ja tajā spēlē pret Melnkalni būtu iemests viens tālmetiens vairāk vai arī izdarītas 3-4 dumjības mazāk – es speciāli lietoju šo vārdu, jo citādi nevaru nosaukt to, ko pāris spēlētāji iztaisīja – un izlase būtu tikusi uz pasaules čempionātu, arī Vecvagars būtu vainīgs? Vai tad tieši nevainīgs? Jā, tāda ir trenera atbildība."

Bagatskis nevēlējās piekrist, ka Latvijas basketbola spēlētāji šobrīd būtu pārauguši Latvijas treneru līmeni, un norādīja, ka tādā gadījumā arī Lebronu Džeimsu neviens nevarētu trenēt. Taču viņš piekrita, ka ārzemēs Latvijas treneri šobrīd nav īpaši pieprasīti.

Bagatskis sarunas laikā vairākkārt pauda savu nepatiku pret personām, kas plaši pauž savus viedokļus par Latvijas basketbola notikumiem, taču paši nav ilgāku laiku pavadījuši basketbolā vai arī nepiedāvā konkrētus risinājumus. Viņam tika nocitēti Mārtiņa Lauvas, LBAP (iepriekš "VEF skola") valdes priekšsēdētāja, "Sporta studijā" izteiktie pieci lielākie mīnusi Latvijas basketbolā. "Tā ir daiļd*ršana. Nu kā citādi to nosaukt?" sacīja Bagatskis. "To saka cilvēks, kuram kādreiz bija visi labākie Latvijas basketbolisti (basketbola aģentūrā "Rīga"), no kuriem puse aizbēga. Iedomājies, kā vajag mācēt sad*rst tādu projektu? Un viņš tagad mūs mācīs, kā mums darīt. Kas viņš tāds ir?"

"Atvainojos," īsi piebilda Bagatskis. "Daļa taisnība jau viņam, protams, ir. Bet vēlreiz saku, ka svarīgs ir to cilvēku viedoklis, kuri ir basketbolā un kuri to organizē. Protams, vienmēr ir kļūdas, bet mani ļoti interesētu paklausīties, kādas ir tās visas sliktās lietas, ko dara LBS un treneri, vai treneris Štelmahers tiešām teica spēlētājiem, lai viņi met tālmetienus ar 0/7 precizitāti vai arī lai sasteidz piecus metienus?"

Bagatskis izteicās, ka Eiropas čempionāta finālturnīrā noteikti vajadzēja iekļūt gan Latvijas vīriešu, gan sieviešu izlasei, taču viņam šobrīd lielākie satraukumi ir par Latvijas basketbola jaunatnes sistēmu un ka viņš ar bažām skatās uz situāciju, kurā Covid-19 pandēmijas dēļ ierobežojumi noteikti arī jaunatnes sportam, ierobežojot treniņu iespējas.

  -2 [+] [-]

, 2021-03-04 22:51, pirms gada
Vienīgā cerība. Ar vietējiem puskoka lēcējiem nebūs aršana. Ja nu kādu spēcīgu ārzemnieku. Bet, ja ņems, tad tikai lētu. Un tādu mums nevajag.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-04 22:56, pirms gada
No paša bagatska kā trenera nekā nav
Vispār šobrīd ir personību trūkums lv baša treneru vidū

  +3 [+] [-]

, 2021-03-04 23:04, pirms gada
purva_velns rakstīja: No paša bagatska kā trenera nekā nav
Vispār šobrīd ir personību trūkums lv baša treneru vidū
Nu cik tad mums to lielo treneru vispār bijis??

  +5 [+] [-]

, 2021-03-04 23:11, pirms gada
Aarpraats! Veel nepietiek ar “vieteejiem speciaalistiem”?! Vai tieshaam LV basketbols nav pelniijis Eiroliigas vai vismaz kaadas speeciigas Eiropas valsts liigas treneri?! Var tachu kaut vai Balkaanu virzienaa paskatiities. Ne viss tur ir daargs, bet ir cita speeles sapratne.

  +9 [+] [-]

, 2021-03-04 23:19, pirms gada
interesanti, ko tad Bagatskis citu teiks - tipa es biju m.ļķis ka ieteicu Vecvagaru? Aināram ir stiprās un vājās puses - bet nu paškritika nekad nav viņam piemitusi.
Bet par Lauvu - gan varētu piekrist.
Slēpts komentārs: abs-1982
Slēpts komentārs: sapnis

     [+] [-]

, 2021-03-05 00:39, pirms gada
Nu nevar brīvos latvju puikas trenēt sovjeti. Tikai rietumu (nekādu jugu) speciālists. Savējie parādīsies pēc gadiem 10.

  -3 [+] [-]

, 2021-03-05 01:01, pirms gada
JES!!! Nāc atpakaļ jo ātrāk, jo labāk. Vislabāk - jau tagad, uz PK kvali.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-05 01:12, pirms gada
nedveds rakstīja: Aarpraats! Veel nepietiek ar “vieteejiem speciaalistiem”?! Vai tieshaam LV basketbols nav pelniijis Eiroliigas vai vismaz kaadas speeciigas Eiropas valsts liigas treneri?! Var tachu kaut vai Balkaanu virzienaa paskatiities. Ne viss tur ir daargs, bet ir cita speeles sapratne.
Ko nozīmē "ne viss ir dārgs", vēl ieteiksi kaut kādu random čuvaku tikai tāpēc, ka piedzimis Balkānos? Nē, paldies.

 +10 [+] [-]

, 2021-03-05 01:42, pirms gada
Es biju visai skeptisks iesākumā, kad Bagijs pārņēma izlasi tās vissliktākajā posmā, atceros, ka es iesākumā ar kladzināju tāpat kā citi- da viņš tak neko nejēdz, visi tik puļī truļus, neviens neiet uz grozu, negrib kapāties. Bet teikšu, ka tad man pieleca un es redzēju, ka izlase aug un izskatās ar katru reizi labāk. Un tobrīd jaunie džeki, Timma, Bertāns, Strēlnieks, vēl bija tikai pašā pašā savā karjeras sākumā, visi ziņu komentāros ik reizi pārmeta, ka nenotiek komunikācija ar Valteriem, Kambalām utt. Un bija visādi kritumi, bet kopumā mūsu komanda un tās kodols bija ar izaugsmes un + zīmi. Un Latvijas izlase spēlēja labāko uzbrukuma basi kā jebkad, tik tekošs kustīgs komandas basis nekad netika spēlēts ne pirms, ne pēc. Un ikvienam spēlētājam laukumā bija jādara tas, ko viņš prot vislabāk. Un tad man šķiet vienīgais pareizais ceļš un veids. 2017.gadā mēs zaudējām nākamajiem čempioniem, komandai, kura uz šo mirkli gāja kādus 10 gadus, komandai, kuras divi līderi ir arī līderi savos klubos NBA. Tas nekādi nevar būt kauns vai izgāšanās. Bagija basketbolu atzinīgi novērtēja liela daļa pretinieku treneru un viņš tika uzaicināts pakāpties soli augstāk. Var varbūt nepiekrist Bagija aizsardzības filosofijai, bet uzbrukumā viņš ir ģēnijs.
Un tiem, kas gaidīja, ka Bagijs metīsies nozākāt Vecvagaru vai Štelmaheru, nevajag aizmirst, Bagijs ir inteliģents džentelmenis, bet tie abi čaļi ir viņa bijušie cīņu biedri, viņi netaisa scēnas, kā sieviešu basketbola, pat ja ir nesaprašanās. Tam esam mēs, gudro komentētāju un dīvāna ekspertu armija.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-05 03:24, pirms gada
tādsnesportists rakstīja: Es biju visai skeptisks iesākumā, kad Bagijs pārņēma izlasi tās vissliktākajā posmā, atceros, ka es iesākumā ar kladzināju tāpat kā citi- da viņš tak neko nejēdz, visi tik puļī truļus, neviens neiet uz grozu, negrib kapāties. Bet teikšu, ka tad man pieleca un es redzēju, ka izlase aug un izskatās ar katru reizi labāk. Un tobrīd jaunie džeki, Timma, Bertāns, Strēlnieks, vēl bija tikai pašā pašā savā karjeras sākumā, visi ziņu komentāros ik reizi pārmeta, ka nenotiek komunikācija ar Valteriem, Kambalām utt. Un bija visādi kritumi, bet kopumā mūsu komanda un tās kodols bija ar izaugsmes un + zīmi. Un Latvijas izlase spēlēja labāko uzbrukuma basi kā jebkad, tik tekošs kustīgs komandas basis nekad netika spēlēts ne pirms, ne pēc. Un ikvienam spēlētājam laukumā bija jādara tas, ko viņš prot vislabāk. Un tad man šķiet vienīgais pareizais ceļš un veids. 2017.gadā mēs zaudējām nākamajiem čempioniem, komandai, kura uz šo mirkli gāja kādus 10 gadus, komandai, kuras divi līderi ir arī līderi savos klubos NBA. Tas nekādi nevar būt kauns vai izgāšanās. Bagija basketbolu atzinīgi novērtēja liela daļa pretinieku treneru un viņš tika uzaicināts pakāpties soli augstāk. Var varbūt nepiekrist Bagija aizsardzības filosofijai, bet uzbrukumā viņš ir ģēnijs.
Un tiem, kas gaidīja, ka Bagijs metīsies nozākāt Vecvagaru vai Štelmaheru, nevajag aizmirst, Bagijs ir inteliģents džentelmenis, bet tie abi čaļi ir viņa bijušie cīņu biedri, viņi netaisa scēnas, kā sieviešu basketbola, pat ja ir nesaprašanās. Tam esam mēs, gudro komentētāju un dīvāna ekspertu armija.
ĀMEN.
Kā labs pielikums - populāra basketa konta analīze par LV uzbrukumu euro 2017
https://www.youtube.com/watch?v=wsz...

  -1 [+] [-]

, 2021-03-05 07:03, pirms gada
Paturpinot tēmu, kur ir Bagijs ar viduvējo Ukrainas izlasi, un kur esam mēs...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-05 07:15, pirms gada
tādsnesportists rakstīja: Es biju visai skeptisks iesākumā, kad Bagijs pārņēma izlasi tās vissliktākajā posmā, atceros, ka es iesākumā ar kladzināju tāpat kā citi- da viņš tak neko nejēdz, visi tik puļī truļus, neviens neiet uz grozu, negrib kapāties. Bet teikšu, ka tad man pieleca un es redzēju, ka izlase aug un izskatās ar katru reizi labāk. Un tobrīd jaunie džeki, Timma, Bertāns, Strēlnieks, vēl bija tikai pašā pašā savā karjeras sākumā, visi ziņu komentāros ik reizi pārmeta, ka nenotiek komunikācija ar Valteriem, Kambalām utt. Un bija visādi kritumi, bet kopumā mūsu komanda un tās kodols bija ar izaugsmes un + zīmi. Un Latvijas izlase spēlēja labāko uzbrukuma basi kā jebkad, tik tekošs kustīgs komandas basis nekad netika spēlēts ne pirms, ne pēc. Un ikvienam spēlētājam laukumā bija jādara tas, ko viņš prot vislabāk. Un tad man šķiet vienīgais pareizais ceļš un veids. 2017.gadā mēs zaudējām nākamajiem čempioniem, komandai, kura uz šo mirkli gāja kādus 10 gadus, komandai, kuras divi līderi ir arī līderi savos klubos NBA. Tas nekādi nevar būt kauns vai izgāšanās. Bagija basketbolu atzinīgi novērtēja liela daļa pretinieku treneru un viņš tika uzaicināts pakāpties soli augstāk. Var varbūt nepiekrist Bagija aizsardzības filosofijai, bet uzbrukumā viņš ir ģēnijs.
Un tiem, kas gaidīja, ka Bagijs metīsies nozākāt Vecvagaru vai Štelmaheru, nevajag aizmirst, Bagijs ir inteliģents džentelmenis, bet tie abi čaļi ir viņa bijušie cīņu biedri, viņi netaisa scēnas, kā sieviešu basketbola, pat ja ir nesaprašanās. Tam esam mēs, gudro komentētāju un dīvāna ekspertu armija.
Vecvagara un Štelmahera gadījumā varu tikai teikt, ka bez kritikas nav izaugsmes. Ja Bagijs attieksies pret viņiem, kā labiem čomiem un nespēs neko kritisku pateikt, tad nekas labs tur nav gaidāms.
Esošā brīdī, es nevēlētos Bagiji kā galveno treneri

  -1 [+] [-]

, 2021-03-05 08:00, pirms gada
Tad jau atpakaļ Vecvagaru,tikai ne Bagiju,laikam nekad nevarēšu viņam piedot netalantīgi,vadito un zaudēto spēli pret Beļģiju...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-05 08:12, pirms gada
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Paturpinot tēmu, kur ir Bagijs ar viduvējo Ukrainas izlasi, un kur esam mēs...
Nevajag arī pārvērtēt Ukrainas tikšanu EČ Bagija vadībā. Nav tā, ka šī izlase izlaida pēdējos 3 f-turnīrus, un Bagijs tagad tos atgrieza tur. Ukraina pirms Bagija spēlēja 4 EČ f-turnīros pēc kārtas. Kopumā gan pievienojos 'tādsnesportists' - es arī laikā, kad Bagijs vadīja LV izlasi, nespēju pienācīgi viņa darbu novērtēt un atradu iemeslus, pie kā piekasīties.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-05 08:41, pirms gada
Atkal kāpsim uz "latviešu speciālista" grābekļa. Ar 2 jau nepietiek laikam, ja?
Kaut kā te īsa atmiņa daudziem, tai skaitā Bagijam. Runā par vienu metienu pret Melnkalni - it kā nevarēja ciklu nokārtot tā, lai nebūtu viss jāliek uz pēdējo metienu? Piemēram bezzobaini nepad...st Ukrainai utt. Tas pats par Bagiju - beļģiem, Puerto Riko kāsieni un tamlīdzīgas lietas kaut kā neviens neatceras. Tikai kladzina par kruto Slovēniju kaut gan uzvārdu utt. ziņā Latvijas izlase tajā čempī bija augstākā līmenī. Turki tik par Porziņģi fanoja (nevis par Pončiku vai Dragiču). Es personīgi uzskatu, ka Slovēņi bija ņemami, ja Bagijs būtu pareizi taktiku izvēlējies. Tā pat Serbi bija jāņem un tad nebūtu Slovēņi līdz pusfinālam, ja reiz tā ir tāda super komanda. Pret krieviem pirmo puslaiku nokāsa, lai gan daudzi skatītājos sēdoši bijušie basketbola spēlētāji jau 1/4 sprieda kas ir jāmaina (jo bija acīmredzama lieta) - Bagijs to izmainīja tikai otrajā puslaikā. Nesaku, ka jebkurš bumbotājs var trenēt Latvijas izlasi, bet tika acīmredzamas kļūdas bija, ka to pamanīja jebkurš, kas ir basketbolu spēlējis kaut cik nopietnā līmenī.

     [+] [-]

, 2021-03-05 08:41, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Nevajag arī pārvērtēt Ukrainas tikšanu EČ Bagija vadībā. Nav tā, ka šī izlase izlaida pēdējos 3 f-turnīrus, un Bagijs tagad tos atgrieza tur. Ukraina pirms Bagija spēlēja 4 EČ f-turnīros pēc kārtas. Kopumā gan pievienojos 'tādsnesportists' - es arī laikā, kad Bagijs vadīja LV izlasi, nespēju pienācīgi viņa darbu novērtēt un atradu iemeslus, pie kā piekasīties.
Uzbrukums viņam labs bija un kopumā viņš darīja labu darbu. Viņa retorika liecina, ka audzis tomēr nav.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-05 09:25, pirms gada
Viena lieta, kas jāsaprot, ir trenneru savstarpējā koleģialitāte. Tas ir nerakstīts likums, ka Bagatskis nekritizēs ne Vecvagaru, ne Štelmaheru. Tas būtu dīvaini, ja notiktu savādāk. Kautkādas lažas jau sadara katrs trenneris, arī Bagatskis, arī Blats vai Mesīna. Nu vienīgi LV gadijumā pēdējos divos turnīros to bija uzkrītoši daudz.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-05 10:01, pirms gada
eermss rakstīja: Viena lieta, kas jāsaprot, ir trenneru savstarpējā koleģialitāte. Tas ir nerakstīts likums, ka Bagatskis nekritizēs ne Vecvagaru, ne Štelmaheru. Tas būtu dīvaini, ja notiktu savādāk. Kautkādas lažas jau sadara katrs trenneris, arī Bagatskis, arī Blats vai Mesīna. Nu vienīgi LV gadijumā pēdējos divos turnīros to bija uzkrītoši daudz.
Man krīt acīs, ka ne Bagis, Ne Štelmahers savas kļūdas neatzīst

  +2 [+] [-]

, 2021-03-05 10:12, pirms gada
Bagatskis, Vecvagars, Štelmahers visi viņi metami pār vienu kārti. Paskatīsimies kādi spēlētāji bija katram pieejami. Faktiski Vecvagaram bija vistrūcīgāk, Štelmaheram jau labi spēlētāji un ar tiem vispār nevajadzēja būt nekāda problēma ar tikšanu uz čempionātu. Bagatskim var teikt bija zelta izlase, kāda ļoti iespējams mums vēl ilgi nebūs,bet pat ar to neko dižu nesasniedza. Visiem trim kopējs bieži izlaists iekrātais pārsvars un zaudētas galotnes. Ja tas gadās vienreiz var saprast, bet ja regulāri??

  +1 [+] [-]

, 2021-03-05 10:17, pirms gada
Lai Bagatskis turpina , kur piedzimis - psrs. Ukraina, Kazahstāna, Moldova, Baltkrievija, Krievija... tur novērtē labās krievu valodas zināšanas un padlatviešu lišķību.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-05 10:18, pirms gada
Bagatskis runā kā pilnīgs profāns! Neticās, ka viņš ir tāds auns! Ja nebūtu kļūdu, ja nebūtu 0/7 metienos, ja nebūtu vēl kkas... BĀC! Večuk - sports ir kļūdu un to labojumu placdarms! Uzvar tas, kurš mazāk kļūdās, vai kurš prot labāk izmantot pretinieku kļūdas! Tādēļ komandām ir treneri, kas redz, ka spēlētājs met 0/3 un nepieļauj 0/7; kurš redz, ka šodien konkrētajā brīdī Jurim spēle neiet, un laiž spēlēt Kārli, kurš redz, ka neiet pozicionālais uzbrukums un sāk spēlēt ātrāk vai iet caurgājienos, kurš saprot, ka pretinieks uzliek aizsardzībā "zonu" un ir sagatavojis pāris kombinācijas, kā to apspēlēt! Hei, tas ir kāds jaunums??!! Citādi jau treneris nav nepieciešams, džeki atnāk un uzlaiž strītbolu! Kā būs, tā būs! Un stāsts par Lebronu arī ir garām ! Paskaties kāda tur ir treneriem kvalifikācija, kāda izglītība, kādi sasniegumi kā treneriem vai kā spēlētājiem. Un vispār - jaukt klubu trenerus ar izlases ir nevietā! Klubā Tu -spēlētājs saņem naudu un turi muti, tevi var trenēt kaut vai īpašnieka šoferis. Izlasē čaļi spēlē par velti,- par savu Valsti un prestižu! Šeit "šofera dēli" vai čomi vai kaimiņi Upesciema privātmāju rajonā nederēs.

     [+] [-]

, 2021-03-05 11:00, pirms gada
Eu,davai,davai eu ,eu - nakosais- visu vai neko virsvadona donata vadiba...

  +4 [+] [-]

, 2021-03-05 11:37, pirms gada
Jā, gadi iet, un Ainārs kāds bija, tāds arī ir palicis. Paštaisns, un bez mazākās paškritikas. Ja ieteikt Vecvagaru bija pareizs lēmums, tad labāk lai Ainārs strādā kur ir, bet Latvijas basketbolam vajag labāku treneri.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-05 12:27, pirms gada
Nu jā, ar paškritiku ir kā ir čalim, es pat teiktu diezgan augsprātīgi, no sākuma pārlasīju rakstu, pēčāk, domājj noskatīšos video orğinālā...daskatījos līdz jautājumam par Vecvagaru, viss skaidrs, tālāk var neskatīties un nečakarēt sev nervus..., demagogs !

  -1 [+] [-]

, 2021-03-05 13:39, pirms gada
Ulrihs rakstīja: Atkal kāpsim uz "latviešu speciālista" grābekļa. Ar 2 jau nepietiek laikam, ja?
Kaut kā te īsa atmiņa daudziem, tai skaitā Bagijam. Runā par vienu metienu pret Melnkalni - it kā nevarēja ciklu nokārtot tā, lai nebūtu viss jāliek uz pēdējo metienu? Piemēram bezzobaini nepad...st Ukrainai utt. Tas pats par Bagiju - beļģiem, Puerto Riko kāsieni un tamlīdzīgas lietas kaut kā neviens neatceras. Tikai kladzina par kruto Slovēniju kaut gan uzvārdu utt. ziņā Latvijas izlase tajā čempī bija augstākā līmenī. Turki tik par Porziņģi fanoja (nevis par Pončiku vai Dragiču). Es personīgi uzskatu, ka Slovēņi bija ņemami, ja Bagijs būtu pareizi taktiku izvēlējies. Tā pat Serbi bija jāņem un tad nebūtu Slovēņi līdz pusfinālam, ja reiz tā ir tāda super komanda. Pret krieviem pirmo puslaiku nokāsa, lai gan daudzi skatītājos sēdoši bijušie basketbola spēlētāji jau 1/4 sprieda kas ir jāmaina (jo bija acīmredzama lieta) - Bagijs to izmainīja tikai otrajā puslaikā. Nesaku, ka jebkurš bumbotājs var trenēt Latvijas izlasi, bet tika acīmredzamas kļūdas bija, ka to pamanīja jebkurš, kas ir basketbolu spēlējis kaut cik nopietnā līmenī.
Nu tas ir baigi kruti, ja "slovēņi bija ņemami", tie paši slovēņi, kas citiem pārliecinoši bradāja pāri. Un ar normāliem Eirolīgas tiesnešiem mēs pat nezaudētu.
Krieviju paņemam ar +15 un to arī tu pie mīnusiem liec? Nu ar tādu pieeju točna nekad nebūs labi.

     [+] [-]

, 2021-03-05 15:05, pirms gada
Swordsman rakstīja: Nu tas ir baigi kruti, ja "slovēņi bija ņemami", tie paši slovēņi, kas citiem pārliecinoši bradāja pāri. Un ar normāliem Eirolīgas tiesnešiem mēs pat nezaudētu.
Krieviju paņemam ar +15 un to arī tu pie mīnusiem liec? Nu ar tādu pieeju točna nekad nebūs labi.
Tur jau tā lieta, ka atmiņa un uztvere ir baigi jokainā lieta. Pēkšņi aizmirst acīmredzamas lietas. Aizmirst, ka jebkurai komandai un jebkuram trenerim turnīru gaitās ir kāpumi kritumi, jebkura komanda zaudē kādam, kur nebija jāzaudē, bet tai pat laikā ir svarīga kopējā tendence. Kad ir izdevīgi pateikt aplamu kritiku, var aizmirst uz mirkli, ka pa lielam mums nav top spēlētāju, kuri ir patiesi līderi klubos, bet pretī mums nāk daudzas komandas, kur tādi spēlētāji ir, izšķirošajos mirkļos pie vienādiem rezultātiem tieši šādi elementi mēdz noteikt rezultātus. Bet tad, tur kādĀ citā raksta tas pats kritiķis, kurš uzskata, ka Bagijam bija superzvaigžņu komanda, tajos citos rakstos raksta pat to, ka mums jau ir šobrīd bedre, neviens nekur neko diži nespēlē, nerāda sniegumu, nav līderi. Bet te tad arī ir atbilde, Bagijs salipināja visai labu komandu no spēlētājiem, kuri nekur nav līderi un sasniedza izaugsmi un panāca maksimāli augstu rezultātu, viss, tas arī pasaka galveno spriedumu par viņu, kā treneri. Pat ar visiem paškritikas un aizsardzības lomas nenovērtēšanu, viņš ir ļoti augsta līmeņa speciālists

     [+] [-]

, 2021-03-05 15:09, pirms gada
sinajs rakstīja: Bagatskis, Vecvagars, Štelmahers visi viņi metami pār vienu kārti. Paskatīsimies kādi spēlētāji bija katram pieejami. Faktiski Vecvagaram bija vistrūcīgāk, Štelmaheram jau labi spēlētāji un ar tiem vispār nevajadzēja būt nekāda problēma ar tikšanu uz čempionātu. Bagatskim var teikt bija zelta izlase, kāda ļoti iespējams mums vēl ilgi nebūs,bet pat ar to neko dižu nesasniedza. Visiem trim kopējs bieži izlaists iekrātais pārsvars un zaudētas galotnes. Ja tas gadās vienreiz var saprast, bet ja regulāri??
Kurā galā Bagatskim bija zelta izlase? Bija laba izlase, bet kurā vietā zelta? Kur ir mūsu TeodosičI, navarro, Švedi, bogdanoviči, pārkeri, gobēri, Dončiči, Dragiči, Spanulisi, Jasikēvičasi un citi šāda kalibra spēlētāji?

     [+] [-]

, 2021-03-05 15:20, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Vecvagara un Štelmahera gadījumā varu tikai teikt, ka bez kritikas nav izaugsmes. Ja Bagijs attieksies pret viņiem, kā labiem čomiem un nespēs neko kritisku pateikt, tad nekas labs tur nav gaidāms.
Esošā brīdī, es nevēlētos Bagiji kā galveno treneri
Es neredzu nevienu citu, kuru es gribētu redzēt. Vai mēs varam atļauties Džordževiču? Domāju, ka nē, bet Džordzevičs atzina, ka Latvijas izlases uzbrukums ir līmeni augstāks organizācijas ziņā, to atzina arī citi izlašu treneri. To atzina arī Blats, aicinot Bagatski pie sevis. Kuru tika augsta līmeņa speciālistu, kurš būtu gatavs darboties ilgtermiņā ar komandu, kurā nav zvaigžņu, mēs varam dabūt par sakarīgām naudām
Piemēram, noliec video ar Štelmahera uzbrukumu, Gailīša pēdējā kāsiena, Bagatska spēļu video, ja tur nevar saskatīt kosmisku atšķirību starp to, kas notiek laukumā, tad arī nav jēgas turpināt diskusiju. Štelmahers uzbrukumā ir totāla nulle, Gailītis ir nulle, jo abiem viss balstās uz spēlētāju individuālo meistarību, Bagatskis ir ģēnijs, jo caur komandas saspēli rada iespēju mest tiem, kuri paši sev izkārtot labu metienu viens pret viens sekmīgi nevarētu, un te rodas mūsu priekšrocība attiecībā pret citiem.

     [+] [-]

, 2021-03-05 15:57, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Man krīt acīs, ka ne Bagis, Ne Štelmahers savas kļūdas neatzīst
Nosauc man tos pieredzes bagātos ambiciozos, daudz sasniegušos trenerus, kuri nenormāli atzīst savas kļūdas? Jo ar kaut ko baigi salīdzini vai ne? Tavs ilglaicīgais favorīts Gailītis, ko pēc pēdējās zaudes pateica? Nu jā, bija pārāk daudz kļūdas. Nē, kļūda bija viena, tas cik prasts ir Gailīša uzbrukums, jo pamatā cenšas izlīst uz spēlētāju individuāla skila. Sadarbību ir maz, tās kuras ir, tās bērna līmeni, kur bumbas kustība 2-3 spēlētāju sadarbības līmenī. Visa pārējā komanda statiskā, kur ir grūtības tādu saspēli nosegt? Nav grūti, jo uzbrukumā spēlē visa komanda nemaz i nepiedalās. Cik daudz laika bija Gailītim ieviest komandā labāku kustīgāku uzbrukumu? Sevišķi, ja salīdzina ar Štelmaheru?

     [+] [-]

, 2021-03-05 17:56, pirms gada
Swordsman rakstīja: Nu tas ir baigi kruti, ja "slovēņi bija ņemami", tie paši slovēņi, kas citiem pārliecinoši bradāja pāri. Un ar normāliem Eirolīgas tiesnešiem mēs pat nezaudētu.
Krieviju paņemam ar +15 un to arī tu pie mīnusiem liec? Nu ar tādu pieeju točna nekad nebūs labi.
Tu lasīt māki vispār? Kāda man daļa gar slovēņiem un kam viņi brauca pāri? Mums viņi nepārbrauca un es uzskatu, ja būtu cita taktika, tad mēs būtu paņēmuši slovēņus. Tiesāja tajā mačā ļoti piekasīgi un neļāva nekādu kontaktu praktiski, Timma uz to jau spēles sākumā 2 piezīmes Dončičam sagādaja. Vajadzēja dušīt viņu postā tālāk un būtu iespējams nosēdies ar piezīmju normu malā. Timma ierija vienu bloku no Pončika un viss, uz viņu pārstāja spēlēt.

Par Krieviju - pajautāšu vēlreiz vai lasīt māki? Es skaidrā latviešu valodā uzrakstīju, ka Bagijs pret krieviem pamainīja spēli tikai otrajā puslaikā un pēc šīm izmaiņām uzvarēja. Vienīgi šīs izmaiņas bija tik elementāras, ka viņas jau redzēja faktiski katrs, kas ir zinošs basketā jau 1/4. Bagijam vajadzēja sagaidīt puslaika pārtraukumu, lai to pamainītu...

     [+] [-]

, 2021-03-05 19:34, pirms gada
Ulrihs rakstīja: Tu lasīt māki vispār? Kāda man daļa gar slovēņiem un kam viņi brauca pāri? Mums viņi nepārbrauca un es uzskatu, ja būtu cita taktika, tad mēs būtu paņēmuši slovēņus. Tiesāja tajā mačā ļoti piekasīgi un neļāva nekādu kontaktu praktiski, Timma uz to jau spēles sākumā 2 piezīmes Dončičam sagādaja. Vajadzēja dušīt viņu postā tālāk un būtu iespējams nosēdies ar piezīmju normu malā. Timma ierija vienu bloku no Pončika un viss, uz viņu pārstāja spēlēt.

Par Krieviju - pajautāšu vēlreiz vai lasīt māki? Es skaidrā latviešu valodā uzrakstīju, ka Bagijs pret krieviem pamainīja spēli tikai otrajā puslaikā un pēc šīm izmaiņām uzvarēja. Vienīgi šīs izmaiņas bija tik elementāras, ka viņas jau redzēja faktiski katrs, kas ir zinošs basketā jau 1/4. Bagijam vajadzēja sagaidīt puslaika pārtraukumu, lai to pamainītu...
Uzskati, kā gribi, mēs nezaudējām taktiski, mēs spēlējām punkts punktā līdz pat beigu signālam. Tātad, spēlējām pareizi, ja? Zaudējām pieredzē un līderībā, tas ir tas, kas mums mazliet pietrūka tobrīd, kā arī pietrūkst kopumā. Vajag būt aklam, lai to noliegtu. Divi svarīgi spēlētāji sapelnīja tehniskās un noraidījumus, lūk Tev pieredzes trūkums, Strēlnieks tajā spēlē nebija fiziski optimālā formā, jo bija ar vīrusa sekām, pretī bija Dragičs, kurā jau gadus desmit bija tuvu tuvu un vienmēr beigās kaut kas mazliet pietrūka. Viņš viens pats jebkurā mirklī gāja mūsu soda laukumā un darīja pilnīgi jebko un neviens nespēja viņu apturēt, mums šāda līdera un motora nebija. Runājot par Timmu, viņš vienmēr ir bijis tik stabils, cik nu ir. Runājot par Krievijas spēli, sēdēt un pirst uz dīvāna un tribīnes, tēlot spečukus, vienmēr ir vieglāk.