LFF lēmums spēles gaitā slēpt rezultātu un koncertu eksperiments
Latvijas futbola izlase jūnija spēlēs, kuras tika sagaidītas ar jauna veida reklāmu un koncertiem blakus stadioniem, zaudēja ar 0:3 un 0:5, parādot gaužām vāju sniegumu, taču LFF Komunikāciju daļā vismaz organizatoriskā puse šajās spēlēs tiek vērtēta pozitīvi. LFF Komunikāciju nodaļa gan arī apstiprināja, ka Latvijas un Slovēnijas spēles laikā tika pieņemts konkrēts lēmums izvairīties no spēles nepatīkamā rezultāta pieminēšanas LFF oficiālajos sociālajos tīklos.
Latvijas līdzjutēju nevēlēšanās doties uz stadionu atbalstīt futbola izlasi klātienē kļūst arvien saprotamāka, taču mūsdienās nav nekādu problēmu sekot līdzi spēles gaitai arī attālināti un bez TV tiešraides. Par to parūpējušies sociālie tīkli, kurus aktīvi izmanto arī LFF, ziņojot par savām aktualitātēm, cenšoties spodrināt #11vilki brendu un informējot par izlašu spēļu rezultātiem. Attiecīgi arī piektdienas Latvijas-Izraēlas spēlē katrs futbola sekotājs varēja LFF oficālajā “Twitter” profilā izlasīt, kā pirmajā puslaikā Izraēla panāk 1:0, kā 60. minūtē Izraēla dubulto pārsvaru, bet 81. minūtē gūst trešos vārtus, savukārt spēles beigas tika atzīmētas ar tekstu “Spēki atstāti laukumā, tribīnēs un pie TV ekrāniem, tomēr rezultāts uz tablo spēlē pret Izraēlu 0:3”.
Šāda informācija mūsdienu izlašu futbolā ir pilnīgi normāla lieta. Īsti normāls tikmēr vakardienas spēlē nebija Latvijas izlases parādītais sniegums, kura dēļ treneris Slaviša Stojanovičs uz preses konferenci atnāca patiesi satriekts, bet par īsti normālu neceļas roka nosaukt arī LFF piekopto politiku sociālajos tīklos, proti, visas spēles gaitā LFF “Twitter” profilā rezultāta attīstība tā arī nekur netika pieminēta. Savukārt mača beigās (kad par situāciju jau bija raisīti jautājumi no mediju puses) zem novēlējuma līdzjutējiem drošam mājupceļam tika pierakstīti divi cipari – 0 un 5, acīmredzot domājot, ka visiem šī profila sekotājiem būs skaidrs, kas ar to domāts.
Drošu mājupceļu līdzjutējiem no stadiona un mierīgu nakti visiem, kuri pārdzīvoja mājās
— Futbola federācija (@kajbumba) June 10, 2019
0:5 pic.twitter.com/65SQLR18jU
Preses konferencē par šo situāciju tika vaicāts LFF preses sekretāram Viktoram Sopirinam, kurš plašāk nezināja paskaidrot, vai tā bijusi apzināta rīcība izvairīties no rezultāta publicēšanas, savukārt LFF Komunikāciju nodaļas vadītājs Ilvars Koscinkevičs pēc brīža izteica asus iebildumus portāla Sportacentrs.com pārstāvjiem par šāda jautājuma uzdošanu, aicinot to nedarīt preses konferencē, bet gan viņam privāti.
Pēc preses konferences Koscinkevičs norādīja, ka šajā situācijā neredz neko neparastu un pieminēšanas vērtu, kā arī atklāja, ka šāda sociālo tīklu stratēģija bijis viņa personīgs lēmums. Tas tika pamatots ar to, ka katrs futbola līdzjutējs ar rezultātu var iepazīties spēles protokolā, turklāt pēc mača beigām jau rezultāts esot bijis norādīts arī sociālo tīklu irakstā. LFF Komunikācijas nodaļas vadītājs absolūti nepiekrita, ka tā ir rezultāta cenzūra un ka tā nav normāla prakse, kā arī vēlreiz aicināja šādus iebildumus izteikt privāti vai savos sociālajos tīklos, nevis preses konferencē.
Salīdzinājumam – Lietuvas izlase vakar arī cieta sagrāvi, un Lietuvas FF oficiālais “Twitter” profils gan pēc pirmā puslaika vēstīja, ka rezultāts ir 0:3, gan pēc mača beigām publicēja vizuālo materiālu ar izceltu gala rezultātu 1:4. Kā nekā, futbolā kas ir vēl svarīgāks par rezultātu? Savukārt, no rīta atverot Latvijas FF mājaslapu, par 0:5 uzreiz uzzināt nevarēja. Kā galvenā spēle jau atzīmēts nākamais mačs pret Austriju, norādot tā sākumlaiku, nevis vakardienas spēles rezultātu, bet vakardienas mača apraksta virsraksts ir “Latvijas izlasei sakāve pret Slovēniju”. Savukārt pats apraksts sastāv no tieši četriem īsiem teikumiem, nekādā veidā neraksturojot spēles gaitu, bet tikai nosaucot vārtu guvēju uzvārdus.
LFF Komunikācijas nodaļas sakarā jāpiemin arī cita īpatnība, ko acīgākie futbola izlases līdzjutēji varēja ievērot arī pirms spēlēm, proti, LFF šoreiz publiski neziņoja par izmaiņām kandidātu sarakstā traumu dēļ. LFF Komunikāciju nodaļā mūsu portālam tika uzsvērts, ka nekas slēpts netiek un uz konkrētu žurnālistu jautājumu “vai spēlētājs X traumas dēļ vairs nav kandidātu sarakstā?” tiks dota atbilde, taču pati LFF tomēr to vairs publiski neziņos. Tas tika pamatots ar trenera Slavišas Stojanoviča nostāju šajā jautājumā.
Mēģiniet atrast spēles rezultātu ... :) Izdevās? Malači @kajbumba. :) pic.twitter.com/mPBWrRRVMj
— Olafs Jākabsons (@pulks) June 10, 2019
LFF jūnija izlases spēlēs izcēlās arī ar citu jaunievedumu, proti, abi mači “Daugavas” stadionā tika reklamēti ar mūzikas piesitienu un kopā ar mūziķu Ozola un Edavārdu “lielkoncertiem”. Tas noveda pie situācijas, ka atsevišķos reklāmas plakātos vairāk tika uzsvērti tieši šie koncerti, nevis pašas futbola spēles, bet Sopirins portālam Sportacentrs.com paskaidroja, ka tas bijis mēģinājums aizsniegt auditoriju, kas parasti uz futbola spēlēm nedodas.
Piektdienas vakarā spēli pret Izraēlu apmeklēja 5700 skatītāju, bet pirmdienas vakarā ieradās vairs tikai nedaudz vairāk kā 4000 skatītāju. Sopirins norādīja, ka pāragri spriest, vai šo spēļu mārketinga akcija ir saucama par izdevušos, tam esot nepieciešama dziļāka analīze, taču viņš uzskata, ka līdzjutēju skaits, ņemot vērā apstākļus, bijis tīri labs.
“Tas tomēr ir pirmdienas vēls vakars, spēle beidzas gandrīz ap pusnakti, tā ka arī četri tūkstoši skatītāju liekas labs rādītājs,” sacīja Sopirins. “Jāņem tomēr vērā, kādi ir izlases rezultāti, un šeit es arī no savas puses varu tikai atvainoties, ka Latvijas līdzjutējiem spēlē ir šādas emocijas. Taču ceru, ka sarūpētie ārpusfutbola pasākumi deva citas izklaides iespējas un ļāva labi pavadīt laiku, apmeklējot izlases spēli.”
Par plakātiem, kuros galvenais uzsvars veltīts koncertam, nevis futbola spēlei, Sopirins norādīja, ka tas bijis savā ziņā eksperiments, turklāt galīgi nav bijis tā, ka futbola līdzjutēji nav tikuši informēti – tas esot noticis, izmantojot jau iestrādātus kanālus, kā arī tikušas piedāvāti vairāki simtu biļešu vakardienas LFF kongresa apmeklētājiem.
Vai kas līdzīgs tiks atkārtots arī rudens spēlēs vai tiks meklēti citi jaunievedumi, pagaidām LFF preses sekretārs pateikt nevarēja, taču atzina, ka pēc spēles pret Slovēniju pasākumi līdzjutēji piesaistei noteikti būs vēl jo svarīgāki.
Kačā karmu, kačā stilu, kačā savu futbola skilu!
— Futbola federācija (@kajbumba) May 27, 2019
Pērc biļetes uz futbolu un apmeklē koncertus bez maksas, kā arī izjūti Baltijā lielākās sporta fanu zonas burvību 🇱🇻🐺@ozmuzika / @edavardi pic.twitter.com/RQx5o6LpnK
+8 [+] [-]
+2 [+] [-]
+12 [+] [-]
Bērnudārzs!
+3 [+] [-]
+11 [+] [-]
Vairāk interesē, kas nodrošina LV spēļu filmēšanu un atkārtojumus - pirmais gols, kur bija šķietami stabila aizmugure, praktiski vispār netika atkārtojumā rādīts, nemaz nerunājot par kadra apstādināšanu, lai redzētu piespēles brīdi. Amatieri.
+14 [+] [-]
+4 [+] [-]
Par organizatorisko pusi vienīgais + ka pirms un spēles pārtraukumā gana daudz izklaides bērniem un normāli nopērkams alus pieaugušajiem.
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
Jēdzīga atkārtojuma nebija. Toties vēlāk pamanījās palaist kaut kāda momenta atkārtojumu brīdī, kad tika zaudēti kārtējie vārti.
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
"Pēc priekšnesuma visi klātesošie vienojās kopīgai dziesmai. Raudāja māte, raudāja meita, raudāja Slaviša tribīnēs."
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Man vajag tos, kas ar to naudu pelna!
Pagaidām nevienu nemana! Acīmredzot tādu nav!
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
padomju laikos jeb iepriekš nekas tāds nenotika pie Indriksona un Starkova, kur katram zāģim tika meklēts kāds reabilitējošs attaisnojums...
p.s. šitas spirtacentra autoreļu raksts pilnīgi dzeltens mēsls, kā jau visi pārsvarā...
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Mājaslapā norādīts, ka viņš ir UEFA U-19 Futsal finālturnīra organizators.
https://lff.lv/lff/darbinieki/
[+] [-]
+1 [+] [-]
Varbūt atklāti uzrakstiet, ka pārstāvat Ļašenko bandu un neslēpieties!