Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Latvijas šorttrekisti sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu stafetē

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas šorttrekisti sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu stafetē
Distancē Roberts Krūzbergs. Foto: Aivars Ķesteris ventasbalss.lv

Latvijas šorttreka izlase piektdien Nīderlandē pārvarēja pirmo kārtu un sasniedza pusfinālu Eiropas čempionāta stafetes sacensībās, iekļūstot starp astoņām labākajām kontinenta komandām.

Latvijas komanda, kuras sastāvā bija Reinis Bērziņš, Kārlis Krūzbergs, Roberts Krūzbergs un Endijs Vīgants. Skrējienā pārliecinoši uzvarēja Nīderlande, kas par vairāk nekā apli apsteidza Latviju, bet nepilnu sekundi aiz latviešiem finišēja Lielbritānija, kamēr Polija tika diskvalificēta.

Kopumā Eiropas čempionātā bija trīs priekšsacīkšu skrējieni, pusfinālu sasniedzot katra skrējiena divām ātrākajām izlasēm un divām no trim trešo vietu ieguvējām. Latvija uzrādīja devīto ātrāko rezultātu un, piekāpjoties Lielbritānijai, pusfinālā nebūtu tikusi.

Pusfināls gaidāms sestdienas vakarā, kad Latvija būs vienā skrējienā ar Turciju, Ungāriju un Nīderlandi. Šīs visas trīs komandas priekšsacīkstēs bija ievērojami ātrākas par latviešiem.

Pirms tam individuālo sacensību priekšsacīkstēs piektdien ceturtdaļfinālu sasniedza Kārlis Krūzbergs un Bērziņš, kuri savos skrējienos bija otrajās vietās. Tikmēr Roberts Krūzbergs šeit tika diskvalificēts. 1500 un 1000 metros šiem trim sportistiem neizdevās tikt ārā no priekšsacīkstēm un tur viņiem atlicis noskaidrot vien precīzas ieņemtās vietas.

Eiropas čempionāts turpināsies līdz svētdienai. Pēc tam februāra sākumā risināsies Pasaules kausa posmi Vācijā un Itālijā, bet martā Bulgārijā gaidāmas pasaules meistarsacīkstes.

Pērnā gada Eiropas čempionātā Roberto Puķītis izcīnīja bronzu 1000 metros, bet drīz pēc tam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 10. vietu 500 metros izcīnīja Roberts Zvejnieks, kamēr pie divām 11. vietām tika Puķītis. Kopš tā laika izlasi piemeklējuši dažādi skandāli, pašlaik abi olimpieši jau beiguši karjeru, bet talantīgie brāļi Krūzbergi atstājuši izlases treneres Evitas Krievānes-Moiseičenko treniņu grupu un strādā dzimtajā Ventspilī.

     [+] [-]

, 2019-01-11 21:37, pirms 3 gadiem
Malači!!!

  +1 [+] [-]

, 2019-01-11 22:50, pirms 3 gadiem
Reāli, čaļi nebija slidojuši kopā. Un šitādu rezultātu sasniegt!!!

     [+] [-]

, 2019-01-12 00:16, pirms 3 gadiem
Turki jāuzvar, tie jau ledu nav redzējuši!