Antidopinga birojs publisko dopinga pārkāpumos pieķerto sportistu vārdus
Latvijas Antidopinga birojs savā mājaslapā norāda, ka kopš 2018. gada tikuši sodīti seši Latvijas sportisti, savukārt vēl 11 sportistiem konstatēti antidopinga noteikumu pārkāpumi, un šīs lietas vēl tiek izskatītas. Sodīto sportistu vidū ir Latviju olimpiādē pārstāvējušais šorttrekists Roberto Puķītis, vieglatlēts Kristaps Vējš-Āboliņš un džudists Aigars Mīlenbergs.
Latvijas Antidopinga birojs jau vēstīja, ka kopš 2018. gada sākuma uzsāktas 17 lietas par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. Tobrīd birojs konkrētus uzvārdus un lietu apstākļus nenosauca, taču šodienas pēcpusdienā piepildīja solījumu publicēt uzsāktās lietas un aktīvos sodus.
Saskaņā ar biroja sniegto informāciju, pirms mēneša pozitīvas dopinga analīzes bija Latvijas džudistam Aigaram Mīlenbergam. 29 gadus vecais sportists ir vairākkārtējs Latvijas čempions, viņš piedalījies vairākās pasaules līmeņa sacensībās un 2016. gadā ieguva bronzas medaļu „European Open” turnīrā Tallinā, viņš arī ir bijušais Eiropas junioru vicečempions. Mīlenbergs arī šī gada sākumā kļuva par Latvijas čempionu svara kategorijā līdz 100 kg, bet tieši šajās sacensībās viņam konstatētas pozitīvas dopinga analīzes. Viņam noteikts pagaidu aizliegums startēt sacensībās, lieta tiek izskatīta.
Savukārt no 2018. gada šobrīd turpinās desmit lietu izskatīšana. Antidopinga noteikumi pārkāpumi konstatēti pauerliftinga pārstāvjiem Sandrai Bileišei un Arionam Nazarenko, Uvim Vasiļenko, kurš savā regbija atvadu mačā atteicās no dopinga pārbaudes, citam regbistam Maksam Prauliņam (pozitīvas analīzes 2018.g. 22. septembrī), armrestlingā startējušajiem Artūram Šutovam un Klintai Korsakai, Latvijas handbola komandu Jūrmalas „Sports” ilggadējo pārstāvi Raiti Narmi, spēka trīscīņas pārstāvim Uldim Ķiplokam, kurš pirms dažiem gadiem izmēģināja spēkus bobslejā, kā arī Arnim Krauzem un Gatim Lācim.
Pauerliftings ir plašāk pārstāvētais sporta veids arī piespriesto sodu sadaļā. Šī sporta veida pārstāvjiem Valērijam Smanam, Aleksandram Bļinkovam, Andrejam Razujevam un Intaram Grauzim visiem piespriesta četru gadu diskvalifikācija. Tāpat jau iepriekš ziņots, ka 2018. gada olimpiskajās spēlēs startējušais Roberto Puķītis saņēmis divu gadu diskvalifikāciju par nesadarbošanos ar dopinga kontrolieriem, bet par meldonija lietošanu četru gadu diskvalifikāciju saņēmis vieglatlēts Kristaps Vējš-Āboliņš, kurš ir garo un vidējo distanču skrējējs, kurš vairākkārt bijis godalgoto vidū Latvijas līmeņa sacensībās.
Izmantotie resursi:
https://antidopings.gov.lv/antidopi...
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Lieliski strādājošs kantoris!
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
No otras puses, naudu pelnīt ar štangas cilāšanu nav nemaz tik viegli, jo tas sanāk tikai pašiem labākajiem (kad sportists ir tiešām profesionālis, nevis paralēli strādā par treneri un naudu no tā dabū).
Te pieminēja dopinga lietošanu kā "vājās ģenētikas" aizstājēju. Arī tas ir aplami. Ja ar ģenētiku ir tik slikti, tad tu nemaz netiec līdz tam līmenim, kurā vispār kaut kas nopietns tiek celts.
Dopinga preparātu lietošana saprātīgu, zinošu un adekvātu cilvēku rokās ir vērsta tikai uz vienu mērķi - atjaunošanās procesu paātrināšanu. Lai celtu daudz, ir daudz jātrenējas. Uz kotletēm tas ir iespējams vien teorētiski. Vajag likt organismam strādāt efektīvāk. Tajā pašā laikā, smagu darbu neviens nav atcēlis. Neviens no plikas dopinga rīšanas par čempionu nav palicis.
Paralēli tam, protams, vienmēr ir jautājums par veselību. Lai arī dopinga preparāti nav nekādas nekaitīgās saldās kūciņas, tie palīdz organismam labāk izturēt lielās slodzes, kas bez šiem preparātiem vispār nebūtu iespējams.
Atgriežoties pie sākotnējā jautājums - arī amatieru līmenī dopinga lietošana var būt pieļaujama (beigu beigās, dzīvojam jau diezgan brīvā sabiedrībā, kāpēc kādam aizliegt darīt to, ko viņš grib, ja sabiedrību tas nekādā veidā negatīvi neietekmē), taču šiem sportistiem nekādā veidā nebūtu jāsacenšas ar tiem, kuri startē "tīri".
-1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Pipuki...
[+] [-]
Ja runā par Latvijas regbiju - tur nemaz nav divu domu, jo LRF ir apņēmusies ievērot antidopinga kodeksu, kas arī visu nosaka, t.i., ka šajās sacensībās ir dopkontrole ar ko arī visiem jārēķinās.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]