Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Šorttrekisti Krūzbergs un Bērziņš sekmīgi uzsākuši PK posmu Almati

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Šorttrekisti Krūzbergs un Bērziņš sekmīgi uzsākuši PK posmu Almati
Roberts Krūzbergs. Foto: AP/Scanpix

Latvijas šorttrekisti Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš sekmīgi sākuši Pasaules kausa izcīņas trešo posmu, kas risinās Kazahstānas pilsētā Almati. Krūzbergs iekļuva 1000 metru ceturtdaļfinālā un 1500 metru pusfinālā, bet Bērziņš iekļuva 1500 metru pusfinālā, kā arī turpinās cīņu par vietu 500 metru ceturtdaļfinālā.

• Pēc mēneša ilgas pauzes atsākusies Pasaules kausa izcīņa šorttrekā, kurā Latviju pārstāv ļoti labi sezonu sākušie Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš. Pirmajā sacensību dienā Krūzbergs startēja 1000 un 1500 metru distancē, bet Bērziņš 500 un 1500 metros.

Sacensību programmā pirmie uz starta stājās vīri 1000 metru distances pirmajā kārtā. Krūzbergs startēja otrajā slidojumā, kuru sāka kā līderis. Latvieti vadībā uz neilgu laiku nomainīja ķīnietis Kuns Lī, bet tad Krūzbergs atguva vadību, finiša taisnē nosargājot pirmo vietu ar laiku 1:25.37 minūtes.

• 1000 metru sacensību otrajā kārtā latvietim jau vajadzēja vairāk iespringt, lai tiktu tālāk. Ja distances sākumā viņš ierindojās trešajā pozīcijā, tad tās vidū uz neilgu laiku bija arī pēdējais. Distances pēdējos apļos Krūzbergs uzņēma tempu, apsteidza visus trīs konkurentus un spēja izraut uzvaru ar laiku 1:24.570 minūtes, kvalificējoties ceturtdaļfinālam, kurš risināsies sestdien, plkst. 10:17.

Pēc skaita otro 1500 metru sacensību ceturtdaļfinālā Krūzbergs slidoja septītajā slidojumā. Latvietis pēc starta ātri centās uzlabot savu pozīciju, ierindojoties trešajā pozīcijā, bet pēc tam pārņemot vadības grožus. Sešus apļus līdz finišam Krūzbergu apsteidza Kazahstānas sportists, bet divus apļus līdz finišam latvietis atguva zaudēto līdera godu. Neviens no konkurentiem latvieti vairs nespēja apsteigt, Krūzbergam ar laiku 2:15.047 iekļūstot pusfinālā, kas risināsies svētdien, plkst. 10:58.

Tikmēr Bērziņš šo Pasaules kausa posmu sāka ar pēc skaita pirmās 1500 metru distances ceturtdaļfinālu. Lai to pārvarētu vajadzēja ierindoties pirmajās divās pozīcijās septiņu dalībnieku konkurencē. Distances sākumā notika vairākas šorttrekistu rokādes, bet tad drošā vadībā izvirzījās japānis Keita Vatanabe, kurš arī finišēja pirmais. Aktīvi par otro vietu cīnījās Bērziņš, kurš pēdējā aplī spēja noturēt šo pozīciju (2:15.115), pārspējot Dianu Seljēru no Polijas un tiekot pusfinālā, kas risināsies sestdien, plkst. 11:05.

• Pēc tam Bērziņš stājās uz starta 500 metru priekšsacīkstēs. Latvietis otrajā slidojumā vairāk nekā pusi distances atradās slidojuma vadībā, bet pēdējos divos apļos viņu apsteidza korejietis Kims Tesuns, kurš arī uzvarēja slidojumā. Bērziņš pārliecinoši finišēja otrajā pozīcijā ar laiku 41.000 sekundes, kvalificējoties nākamajai kārtai.

• Tajā Latvijas šorttrekists slidoja piektajā slidojumā ar vēl četriem konkurentiem. Bērziņam ne sevišķi labi padevās starts, bet pēc tam pieļautā kļūda izslēdza viņu no cīņas pavisam. kas šoreiz izšķīra visu. Latvietis saprata, ka nespēs atgriezties cīņā un slidojumu pabeidza bez rezultāta. Tas nozīmē, ka Bērziņam svētdien būs jāmēģina caur vēl divām kārtām sasniegt ceturtdaļfinālu. Pirmā no tām risināsies plkst. 5:26.

• Visām sacensībām tiešraidē iespējams sekot līdzi ISU YouTube kontā.