Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Ar dažādiem uzvarētājiem noslēdzies Baltijas kausa 2.posms kalnu slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar dažādiem uzvarētājiem noslēdzies Baltijas kausa 2.posms kalnu slēpošanā
Žaks Gedra
Foto: Infoski.lv, E. Lukšo

Nedēļas nogalē Siguldā Pilsētas trasē notikušajā Baltijas kausa otrajā posmā kalnu slēpošanā katrā no divām sacensību dienām FIS ENL slalomā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē uzvaras izcīnīja citi dalībnieki. Vīriešiem pirmajā dienā pārāks bija cēsnieks Žaks Gedra, bet otrajā dienā konkurentiem cerības neatstāja mārupietis Kristaps Zvejnieks, kamēr sievietēm pa uzvarai nopelnīja rīdziniece Liene Bondare un sacensību apritē pēc traumas sadziedēšanas atgriezusies siguldiete Evelīna Gasūna.

Tikko atgriezušies no pasaules čempionāta Sanktmoricā, mūsu vadošie kalnu slēpotāji sacentās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa otrajā posmā, kur pieaugušajiem un junioriem bija arī FIS Entry league (ENL) līmeņa sacensības slalomā. No pasaules čempionātā startējušajiem nebija Agneses Āboltiņas un Leldes Gasūnas, taču viņu vietā pēc traumas sadziedēšanas pēc gada pārtrakuma sacensību apritē atgriezās divas citas izlases pārstāves – Žanete Gedra un Evelīna Gasūna.

Taču ne jau tikai mūsējie sacentās savā starpā, jo bez Latvijas kalnu slēpotājiem uz Siguldu, kur trešo gadu pēc kārtas februāra beigās norisinājās Baltijas kausa posms FIS statusā, bija atbraukuši lietuvieši, igauņi un baltkrievi. Lai arī kā centās citu valstu pārstāvji, kā jau to varēja sagaidīt, arī Baltijas kausa otrajā posmā gan pieaugušajiem, gan arī junioru konkurencē dominēja par favorītiem uzskatītie Latvijas izlases dalībnieki.

Galvenais favorīts bija Kristaps Zvejnieks, taču nenobraucot tīri, viņš pirmajā dienā piekāpās Žakam Gedram. Otrajā un ceturtajā vietā pēc pirmā brauciena atrodošie Miks Zvejnieks un Rokas Zaveckas otrajā braucienā kļūdījās, Mikam izstājoties, bet Rokam tiekot diskvalificētam, līdz ar to uz trešo vietu pakāpās Roberts Briška, kas aiz sevis atstāja baltkrievu Dzmitriju Staraženku.

Vīriešiem finišu abos braucienos sasniedza tikai puse jeb divpadsmit kalnu slēpotāji no kopumā divdesmit četriem startējušajiem. Otrajā dienā ne visai veiksmīgi brauca Gedra, paliekot ceturtajā vietā, bet toties vairs nekļūdījās K.Zvejnieks, kurš izcīnīja uzvaru, esot vienīgajam, kuram abas dienas izdevās kāpt uz goda pjedestāla.

Miks Zvejnieks ar Zavecku kompensēja pirmās dienas neveiksmi ar iekļūšanu trijniekā un attiecīgi otrās un trešās vietas izcīnīšanu. Tikmēr atsevišķi FIS sacensībās junioriem pirmais trijnieks abas reizes nemainījās, Gedram izcīnot uzvaru, Zaveckam esot otrajam, bet Dāvim Zvejniekam noslēdzot godalgoto trijnieku.

Sievietēm, kur sacentās četrpadsmit kalnu slēpotājas, kas pārstāvēja visas trīs Baltijas valstis, par pārējām pārākas bija visas trīs Latvijas izlases pārstāves. Pirmajā dienā uzvarēja Evelīna Gasūna, aiz sevis atstājot Lieni Bondari, bet turpat aiz abām pēc pirmā brauciena trešajā vietā atrodošā Žanete Gedra otrajā braucienā kļūdījās un izstājās, līdz ar to viņas vietu uz goda pjedestāla ieņēma Ieva Meldere, kura līdzīgā cīņā apsteidza pasaules čempionāta dalībnieci no Lietuvas Ievu Januskavečiuti.

Otrajā dienā līderu starpā atkal norisinājās līdzvērtīga cīņa, un, lai arī pa braucieniem viņas mainījās vietām, tomēr pirmajā braucienā iegūtās vietas palika tādas pašas arī beigās, Bondarei uzvarot, bet Gedrai izcīnot otro vietu, kamēr Gasūnai ar ātrāko laiku otrajā braucienā tomēr nespējot pilnībā „sasmelt” pirmajā trasē „izlieto” un beigās ieņemot trešo vietu. Un tieši kļūda pirmajā trasē neļāva Evelīnai atkarot pirmās dienas panākumu.

Junioru sacensībās mūsu trijām līderēm tik gludi neklājās, jo abas reizes izstājās Liene Bondare, bet Evelīna Gasūna pirmajā dienā tika diskvalificēta. Pa vienai uzvarai izcīnīja Gasūna un Gedra, kamēr abas reizes trijniekā iekļuva un trešo vietu ieguva Arta Irbe, vienreiz par dažām sekundes simtdaļām apsteidzot igaunieti Lisu Vaheri, bet otro reizi lietuvieti Egli Augustaititi. Otrajā dienā uz starta neizgāja Elīna Nežborte, kura pirmajā dienā ieguva otro vietu, savukārt otrajā dienā otrajā vietā ierindojās Ž.Gedra.

Baltijas kausa sacensību sarīkošanu atbalstīja Amber Beverage group, Siguldas pašvaldība un valsts atbalstu nodrošināja Izglītības un zinātnes ministrija. Sadarbības partneris LSFP.

Rezultāti: FIS Baltic Cup 2nd stage - Rezultāti - Kalnu...