Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Norvēģijai zelts 4x10km stafetē vīriešiem, Somijai kritiens

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Norvēģijai zelts 4x10km stafetē vīriešiem, Somijai kritiens
Norvēģijas komanda
Foto: lahti2017.fi

Somijā turpinās pasaules čempionāts slēpošanā, un stafetē pie zelta tika Norvēģijas komanda, kas finišā tika galā ar krieviem. Savukārt ziemeļu divcīņā norvēģus par vienu sekundi apsteidza Vācija.

Vīriešiem 4x10 kilometru stafetē uzvarēja Norvēģija, kas par 4,6 sekundēm apsteidza krievus. Sākoties noslēdzošajam posmam, Finns Hāgens Krogs atradās nepilnas 18 sekundes priekšā Sergejam Ustjugovam. Lai gan Krievijas izlases līderis tuvojās, norvēģiem izdevās nosargāt panākumu, un vīriešu konkurencē tas bija pirmais, savukārt starp dāmām Norvēģija dominē.

Trešo vietu ieņēma Zviedrijas komanda, kas finišā noturēja aiz muguras šveiciešus. Dramatiskus mirkļus piedzīvoja mājinieki somi, kuri arī cīnījās par medaļām, taču Mati Heikinens piedzīvoja kritienu pirms finiša taisnes un bija spiests samierināties ar piekto vietu. Pirmos piecus kilometrus visas komandas slēpoja kopā, bet tad norvēģi un krievi aizmuka, un tas kļuva par izšķirošo izrāvienu.

Ziemeļu divcīņā pie panākuma tika Vācijas komanda – Ēriks Frencels un Johaness Ridzeks. Pēc trampalīnlēkšanas viņi atradās 16 sekundes aiz Francijas dueta, ieņemot otro vietu, kuru prata pārvērst zeltā, par vienu sekundi apsteidzot norvēģus. Ridzeks par pasaules čempionu kļuva ceturto reizi karjerā.

Francūžus apsteidza vēl trīs komandas – Norvēģija, kas ierindojās otrajā vietā un bija ieguvusi 24 sekunžu pēc pirmās disciplīnas, Japāna, kas ieguva bronzu un atradās 18 sekundes aiz muguras pirms slēpošanas, kā arī Austrija, kas bija 28 sekundes aiz francūžiem.