Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Vanesa Meja saņem kompensāciju no slēpošanas vadības

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vanesa Meja saņem kompensāciju no slēpošanas vadības
SOK prezidents Tomass Bahs un Vanesa Meja Vanakorna olimpiskajās spēlēs 2014
Foto: AFP / Scanpix

Slavenā vijolniece Vanesa Meja Vanakorna saņēmusi kompensāciju no Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS), kas iepriekš pasludināja, ka šī sieviete negodīgā ceļā ieguva ceļazīmi uz Soču olimpiskajām spēlēm un piesprieda četru gadu diskvalifikāciju.

Kā jau ziņots, janvārī Vanesa Meja Vanakorna žurnālam "Der Spiegel" atklāja, ka iztērējusi 200 tūkstošus Šveices frankus (apmēram 184 590 eiro), cīnoties ar apsūdzībām par negodīgu kvalificēšanos Soču olimpiskajām spēlēm. Kā zināms, 2015. gada jūnijā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) atcēla Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) piespriesto diskvalifikāciju uz četriem gadiem.

FIS tagad nesūdzas par CAS spriedumu un pilnībā respektē arī atzinumu, ka Vanesa Meja Vanakorna nekādā veidā nav sarunājusi vai nepareizi ietekmējusi rezultātu, rīcību vai citu aspektu saistībā ar FIS sacensībām, kas 2014. gada 18.-19. janvārī notika Slovēnijā. FIS atzīst, ka attiecīgie paziņojumi par Vanakornas rīcību Slovēnijas sacensībās bija nepamatoti, tāpēc tagad tos pilnībā atsauc. Izvērtējot Vanakornas prasību par zaudējumu atlīdzību par neslavas celšanu, FIS ir atvainojusies un veikusi atbilstošu maksājumu, ko viņa pēc savas izvēles plāno novirzīt labdarībai.

Atgādinām, ka 2014. gada novembrī Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) uz četriem gadiem diskvalificēja olimpisko kalnu slēpotāju Vanesu Vanakornu, kura vairāk pazīstama kā vijolniece Vanesa Meja, tika anulēts arī viņas rezultāts olimpiskajās spēlēs. Bargais sods tika uzlikts par to, ka janvāra Slovēnijas posmā viņas olimpiskās kvalifikācijas rezultāti tika sagrozīti - jūlijā par to sodīja vairākus slēpošanas funkcionārus. Sportiskā vijolniece Soču olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēdējā brīdī. Tika atzīts, ka bez negodīgā veidā iegūtajiem punktiem šī sportiste nebūtu tikusi uz olimpiskajām spēlēm. 2015. gada jūnijā CAS atcēla diskvalifikāciju, jo neatrada pierādījumus, ka nepareizajos kvalifikācijas rezultātos būtu vainīga pati sportiste, savukārt Soču rezultāta anulēšana tika atstāta spēkā, jo attiecīgie kvalifikācijas rezultāti esot bijuši nepareizi.

Olimpiskajās spēlēs vijolniece pārstāvēja Taizemi un startēja kā Vanesa Vanakorna (viņa dzimusi Singapūrā, tēvs ir taizemietis, bet māte - ķīniete). Divu braucienu summā Sočos viņa uzvarētājai zaudēja 50 sekundes un milzu slalomā stabili ieņēma pēdējo vietu.

Vanesa Meja Vanakorna olimpisko spēļu atklāšanā 2014
(foto: PA Wire / Scanpix)

18.02.2014 Soču olimpiskās spēles, kalnu slēpošanas milzu slaloms sievietēm

V.SportisteValstsLaiks
1.Tīna MazeSlovēnija2:36.87
2.Anna FeningereAustrija+0.07
3.Viktorija RebensburgaVācija+0.27
...66.Lina SjaĶīna+38.75
...67.Vanesa VanakornaTaizeme+50.10
...Agnese ĀboltiņaLatvijaDNF
...Lelde GasūnaLatvijaDNF

Vanesa Meja kā vijolniece
(foto: ITAR-TASS / Scanpix)

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz
fis-ski.com