Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Eiduka prognozē, ka būs grūti atkārtot iespēto pagājušā gada ''Tour de Ski''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Eiduka prognozē, ka būs grūti atkārtot iespēto pagājušā gada ''Tour de Ski''
Patrīcija Eiduka. Foto: EPA/Scanpix

LETA. Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka intervijā laikrakstam "Diena" prognozē, ka šī gada "Tour de Ski" būs grūti atkārtot iepriekšējā sezonā posmā sasniegto piekto vietu.

Sezonas svarīgākās sacensības - prestižais "Tour de Ski" seriāls - sāksies 30.decembrī un noslēgsies 7.janvārī.

Eiduka atzīst, ka sezonas sākums viņai bijis ne pārāk veiksmīgs, taču sniegums saistīts ar dažādām veselības problēmām un ievērojami mazāk aizvadītajiem treniņiem.

"Normālā treniņu režīmā esmu atgriezusies tikai pēdējās desmit dienās. Līdz ar to man pašreizējā stadijā ir jātrenējas daudz, tas nav labākais plāns "Tour de Ski", bet vienkārši tāda ir izveidojusies situācija, lai izturētu sezonu līdz galam," laikraksts citē Eidukas stāstīto.

Pārāk cietu slēpju zābaku dēļ Eidukai joprojām ir iekaisis kauliņš aizmugurē virs papēža. Tagad zābakiem un arī skriešanas apaviem ir izgriezts speciāls caurums, lai viņa varētu turpināt kārtīgi trenēties.

"Bija vēl viena liksta, bet pašreiz par to nevēlos runāt. Pārāk liela slodze bija pirms sezonas, un arī tāpēc sākums nebija veiksmīgs. Ceru, ka ieskriešos un būs labi," uzsver Eiduka.

Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šoreiz "Tour de Ski" programmā trīs sprinta sacensību vietā ir divas, ko Eiduka min kā priekšrocību. Tāpat divos posmos paredzēts veikt distanci no viena punkta uz otru, nevis distanču slēpošanas aplī.

"Tour de Ski" Eiduka koncentrēšoties vairāk uz posmiem brīvajā stilā. Atbildot uz jautājumu, vai ir iespēja atkārtot pagājušās sezonas sasniegumu, vienā no posmiem finišējot piektajā vietā, sportiste vairāk sliecas uz to, ka nē.

"Šobrīd es teikšu, ka nē," saka Eiduka.

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Janvārī "Tour de Ski" seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē visaugstākā pozīcija Pasaules kausā.

Izmantotie resursi:
LETA