Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Par Latvijas čempionu milzu slalomā BK Itālijā kļuvis Ābele, sievietēm 2. brauciens pārcelts uz rītdienu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Par Latvijas čempionu milzu slalomā BK Itālijā kļuvis Ābele, sievietēm 2. brauciens pārcelts uz rītdienu
Gustavs Harijs Ābele. Foto: Emīls Lukšo/Ski.lv

Baltijas kausa kalnu slēpošanā otrā posma otrajā dienā FIS sacensībās milzu slalomā, kas norisinājās Itālijas ciematā Pocā di Fassā un ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija, par Latvijas čempionu kļuvis Gustavs Harijs Ābele, bet sievietēm otro braucienu pārcēla uz rītdienu. Savukārt absolūtajā vērtējumā pirmo vietu ieguva Eiropas kausa posmos pieciniekā tikušais austrietis Kilians Pramštallers.

Šodien prestižā Baltijas kausa kalnu slēpošanā otrā posma otrajā sacensību dienā Valdifassas ielejā kalnu slēpotāji no vairāk nekā divdesmit valstīm un trim kontinentiem vēlreiz sacentās milzu slalomā. Taču šodienas starts bija īpašāks ar to, ka papildu ierastajām FIS sacensībām Latvijas pārstāvji cīnījās par valsts čempionāta godalgām milzu slalomā. Jau pirms starta bija zināms, ka būs jauni čempioni šajā tehniskajā disciplīnā, jo pagājušā gada zelta medaļas ieguvēji Žaks Gedra, kurš jau ir beidzis karjeru, un Frīda Saļņikova šogad nepiedalījās. Faktiski abiem dzimumiem bija paredzami jauni medaļu ieguvēji.

Vīriešiem pērn bija savdabīga situācija, proti, finišu divu braucienu summā no trim startējušajiem sasniedza tikai viens – Gedra, līdz ar to tika pasniegta tikai viena medaļa. Šogad uz starta izgāja pieci Latvijas kalnu slēpotāji, tāpēc bija cerības, ka šoreiz varēs pasniegt pilnu medaļu komplektu, taču cerības neattaisnojās, jo pirmajā braucienā kļūdījās un nefinišēja trīs latvieši – Jurģis Zvejnieks, Rihards Allens un Georgs Daukuls. No palikušajiem diviem labāks bija Gustavs Harijs Ābele, kurš tad ieguva zelta medaļu valsts čempionātā, par nepilnām divām sekundēm apsteidzot sudraba medaļas īpašnieku Robertu Kupču. Abi latvieši kopējā ieskaitē no 79 startējušajiem un mazāk kā piecdesmit divu braucienu summā finišējušajiem ieņēma attiecīgi 40. un 41. vietu.

Vakar uzvaras tika Austrijai un ASV, jo divu braucienu summā labākos laikus austrietis Kilians Pramštallers un Ziemeļamerikas kausa godalgoto vietu ieguvēja Elizabete Bokoka no ASV. Šodien Eiropa kausa Top5 braucējs Pramštallers panākumu atkārtoja, vēlreiz svinot uzvaru. Ja pēc pirmā brauciena viņam sekoja trīs norvēģi, tad beigās sanāca pilns austriešu pjedestāls. Otro vietu ar divu sekunžu desmitdaļu deficītu izcīnīja pirms diviem gadiem Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā slalomā 15. vietu ieguvušais Jakobs Aizners, bet trijnieku noslēdza 2021. gada pasaules junioru čempions milzu slalomā Lukass Foirstains, kurš Pasaules kausa posmos šajā disciplīnā ir ticis divdesmitniekā, bet supergigantā pat bijis sestais. Trīs sekundes simtdaļas līdz trijniekam pietrūka pirmā brauciena vicelīderim un 2020. gada Jaunatnes olimpisko spēļu čempionam kombinācijā Mikelam Remsē no Norvēģijas.

Sieviešu konkurencē jau pirms starta bija skaidrs, ka bronza iztrūks, jo 53 dalībnieču vidū bija divas Latvijas pārstāves. Liene Bondare uzvarēja 2021. gadā, bet pērn kļūdījās un palika bez rezultāta. Vakar 27 gadus vecā Latvijas kalnu slēpotāja nefinišēja otrajā braucienā, tāpēc šodien, lai atgūtu titulu, pieredzējušajai Lienei pilnībā pietika ar uzmanīgiem braucieniem, jo 11 gadus jaunākā Sofia Fedorova, kurai šobrīd vēl ir tikai 16 gadi, meistarības ziņā vēl nevar konkurēt ar 2022. gada olimpisko spēļu dalībnieci.

Pēc pirmā brauciena Liena bija 39. vietā (+4,97 sek.), bet Sofia 43. vietā (+11,79 sek.). Kad bija jābrauc desmit līderēm un arī pārējām no 31. vietas un tālāk, sacensības tika pārtrauktas un 2. brauciens pārcelts uz piektdienu.