Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Arī Vīgants un Bikše ir gandarīti, konkurence esot bijusi daudz spēcīgāka nekā sievietēm

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Arī Vīgants un Bikše ir gandarīti, konkurence esot bijusi daudz spēcīgāka nekā sievietēm
R.Vīgants un I.Bikše.

Ne tikai vēsturiskos panākumus guvusī Patrīcija Eiduka no Kokneses novada Vecbebriem ir ļoti gandarīta par sasniegto, bet arī abi madonieši Raimo Vīgants un Indulis Bikše ir apmierināti ar parādīto sniegumu pagājušā nedēļas nogalē Davosā notikušajā Pasaules kausa otrajā posmā, kur pirmajā dienā bija sprints, bet otrajā dienā 10km/15km distance brīvajā stilā ar intervāla startu.

Sportacentrs.com pirmdien jau publicēja interviju ar jaunus ierakstus Latvijas slēpošanas vēsturē veikušo Patrīciju Eiduku, tāpēc šajā rakstā varēsim uzzināt, kā savus startus vērtē mūsu abi divi labākie distanču slēpotāji vīriešu konkurencē. Uz Eidukas fona un rekordaugstām vietām, kas 10km distancē rakstāma pat ar vienu ciparu, puišu iegūtās ap piecdesmitnieku un nedaudz tālākas vietas varētu šķist ļoti pieticīgs veikums, taču vismaz priekš Vīganta uzrādītie rezultāti ir vieni no labākajiem viņa karjerā. Arī Bikše, kurš ar mēneša nokavēšanos ir uzsācis gatavošanos un pagaidām ir vajadzīgās formas sasniegšanas iesākumā, Davosā ir izpildījis to, ko bija ieplānojis.

Raimo Vīgants: “Vīriešiem konkurence bija daudz spēcīgāka.”

Panākumus vasarās pasaules kausa posmos un pasaules čempionātā rollerslēpošanā guvušajam Raimo Vīgantam starts pagājušajā nedēļas nogalē bija tikai otrais pasaules kausa posmos distanču slēpošanā ziemā. Lai arī Davosā pirmajā dienā sprintā viņam neizdevās iekļūt piecdesmitniekā, kas bija pavisam tuvu (+0,2 sekundes), ar iegūto 52.vietu Raimo par 12 pozīcijām uzlaboja savu līdzšinējo labāko rezultātu, kas bija sasniegts līdz tam vienīgajā startā pasaules kausa posmos (64.laiks sprinta kvalifikācijā 2019.gada decembrī Planicā – aut.piez.). Blīvajos rezultātos līdz četrdesmitniekam pietrūka astoņas sekundes desmitdaļas, bet no ceturtdaļfināla jeb trīsdesmitās vietas šķīra 1,73 sekundes. Turklāt nopelnītie 77 FIS punkti ir viņa jaunais rekords šajā disciplīnā. Otrajā dienā 15km distancē madonietis ar iegūto 48.vietu pirmo reizi iekļuva piecdesmitniekā, turklāt uzvarētajam zaudējot mazāk nekā trīs minūtes (2:55), kas no mūsu slēpotājiem šajā te distancē līdz šim ir izdevies tikai Indulim Bikšem. Vīganta nopelnītais 71 FIS punkts ir viņa augstvērtīgākais rezultāts karjerā, kaut arī ne rekords. Labākie punkti distanču slēpošanā (57 FIS punkti) ir iegūti gandrīz pirms četriem gadiem atklātajā Latvijas čempionātā un FIS sacensībās “Smeceres sila” trasē Madonā.

Līdz ar to bijušajam Madonas BJSS un Daiņa Vuškāna audzēknim ir pamats justies apmierinātam ar uzrādīto rezultātu, un viņš pats atzīst, ka ir izdevies parādīt šobrīd savu labāko sniegumu un startus nedēļas nogalē Davosā vērtē kā kopumā labus: “Uzskatu, ka mans sniegums bija salīdzinoši labs priekš pirmajām sacensībām.” Neskatoties uz to, ka 15km distancē vieta un FIS punkti bijuši nedaudz labāki nekā sprintā, tomēr tieši sprintā parādīto rezultātu madonietis vērtē kā labāku. Viņš to pamato ar mazo atpalikšanu laika ziņā līdz trīsdesmitniekam šajā disciplīnā. “Vieta distancē bija labāka, bet tomēr uzskatu, ka sprintā rezultāts bija daudz labāks. Ja skatās pēc laika, tad mazāk par 2 sekundēm pietrūka līdz Top30.” Raimo pastāsta, ka varēja nedaudz just, ka tās ir pirmās sacensības šajā sezonā, kas arī patraucējis vietu ziņā būt tuvāk savam izvirzītajam mērķim sprintā Davosā – trīsdesmitniekam.

Vīgants atzīmē, ka, neskatoties uz norvēģu un viņu kaimiņu prombūtni, konkurence bija spēcīga, par ko galvenokārt parūpējās kuplā un spēcīgā Krievijas komanda, kas allaž Davosā uzrādījuši ļoti labus rezultātus. Viņš arī uzsver, ka vīriešiem bijusi daudz spēcīgāka konkurence nekā sievietēm.

Kopā ar savu atbalstītāju Jāni Puidu viņi šo pirmdien uzsāka ceļu uz Latviju, un pasaules kausa posms šajā nedēļās nogalē Drēzdenē madonietim nav aktuāls. “Braucam tagad uz mājām un gatavosimies “Tour de ski”. Varbūt līdz tam nostartēšu Igaunijas čempionātā (27.decembrī Mammastē 10km klasikā – aut.piez.). Uz Drēzdeni dēļ vienām sacensībām neredzēju lielu jēgu braukt, jo tās būtu salīdzinoši lielas izmaksas dēļ viena starta,” skaidro Raimo un turpina: “Mājās ir drošāk no neaplipināšanās viedokļa, arī treniņapstākļi ir labi. Madonā esot 2km aplis,” stāsta piecdesmitniekā Pasaules kausa posmā tikušais latvietis un piebilst, ka esot arī doma par Igaunijas slēpošanas centru Otepi, kur esot garāks aplis. “Svarīgi, ka vispār ir sniegs, un neaizmirst slēpju sajūtu. Treniņu apstākļu iespējas man ir vairākas., tāpēc varianti par palikšanu trenēties Davosā vai došanos decembrī uz ierasto treniņu vietu Norvēģijā netika izskatīti. Manā skatījumā nav loģiski visus svētkus palikt kaut kur projām no mājām. Ja ir iespējas atbraukt mājās, tad noteikti izvēlos braukt uz mājām, nevis trenēties ārzemēs. Dzīvojot Norvēģijā, ir savas dzīves vērtības saprastas,” mājas sajūtas svarīgumu izceļ madonietis un piebilst, ka arī no finanšu viedokļa šo laiku līdz lielajai tūrei izdevīgāk ir pavadīt Madonā.

Indulis Bikše: “Prieks, ka izdevās kvalificēties pasaules čempionātam.”

Indulis jau pirms savām šīs sezonas pirmajā sacensībām pagājušajā nedēļas nogalē iepriekš bija izteicies, ka šogad mēnesi vēlāk nekā parasti ir uzsācis gatavošanos jaunajai sezonai, tāpēc uz nekādu labu rezultātu nav gājis. Viņa galvenais mērķis Davosā bija izpildīt pasaules čempionāta normatīvu, un to viņš arī izdarīja. Tāpēc arī pats savu veikumu vērtē pozitīvi. “Tā kā šogad tikai novembra beigās aizbraucu uz sniegu, tad cerība uz augtu rezultātu nebija. Šajā nometnē tika sakrāts liels apjoma darbs kā laba bāze turpmākajiem startiem. Galvenais mērķis pirmajās sacensībās bija kvalificēties pasaules čempionātam, un tas arī izdevās.”

Indulis pastāsta, ka nav palicis Šveicē, kur trenējās dažas nedēļas pirms pasaules kausa posma, bet kopā ar savu tēvu un treneri Zinti Bikši nākamajā dienā pēc 15km distances ir devušies atpakaļ uz Latviju, līdz ar to šajā nedēļas nogalē Drēzdenē arī viņš nestartēs. Bikšem nav tādu atbalstītāju kā Eidukai un Vīgantam, līdz ar to viņš ir spiests atzīt, ka finansējuma trūkuma dēļ dalība “Tour de Ski” ir uz lielas jautājuma zīmes.

     [+] [-]

, 2020-12-15 22:06, pirms gada
Nu gan Vīgants meklē attaisnojumus. Muļķīgi salīdzināt konkurenci ar sievietēm. Sievām arī startēja visas krievietes, tikai te citas slēpotājas, t.sk. Patrīcija spēja ar viņām mačoties, toties Vīgants pakāsa trīs minūtes. Te nu ir rollerslēpošanas spīdeklis.