Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Neierastā iedzīšana 50km distancē pasaules kausa posmā distanču slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Neierastā iedzīšana 50km distancē pasaules kausa posmā distanču slēpošanā
Foto: Getty images

Šajā nedēļas nogalē Engadinē (Šveice) norisināsies no Oslo pārceltais pasaules kausa posms distanču slēpošanā. Pirmajā dienā slēpotāji sacentīsies 10km (sievietes)/15km (vīrieši) klasiskajā stilā ar masu startu, bet svētdien ir paredzēta 30km (sievietēm)/50km (vīriešiem) iedzīšana brīvajā stilā. Pirmo reizi garākā distanču slēpošanas distance būs iedzīšanas formātā.

Bieži vienas no noslēdzošajām sezonas sacensībām distanču slēpošanā norisinās leģendārajā Holmenkollenas trasē Oslo, kur vienīgo reizi sezonā pasaules kausa posmos ir pati garākā distance – sievietēm 30km, bet vīriešiem 50km. Tā kā Norvēģijas valdība pieņēma radikālu lēmumu neatļaut rīkot sacensības, tad vairākos ziemas sporta veidos nācās pārcelt pasaules kausa posmus uz citām valstīm. Distanču slēpošanā izvēle krita uz Šveices Engadinu.

Sākotnēji Holmenkollenā bija paredzēts sprints klasikā un otrajā dienā garās distances brīvajā stilā, bet tagad sprinta vietā ir ielikuši vidējo distanci klasikā ar masu startu. Tas jau nebūtu nekas īpašs, taču šoreiz neparasts ir tas, ka pati garākā distance būs iedzīšana pēc pirmās dienas rezultātiem. Līdz ar to kaut kas tāds būs pirmo reizi.

Sākotnēji sezonas noslēgumā 30km distanci vēlējās izmēģināt arī Patrīcija Eiduka, taču, ņemot vērā februāra mēnesī radušos pārgurumu, Latvijas vadošā slēpotāja šajā sezonā vairs nestartēs. Slēpotāja no Kokneses novada pasaules kausa kopvērtējumā distancē atrodas 30.vietā, taču diemžēl trīsdesmitniekā neizdosies noturēties, jo tieši aiz latvietes ir pasaules čempionātā 30km distancē 6.vietu ieguvusī Anna Čersti Kalvo un šobrīd labu formu sasniegusī vāciete Pia Finka. Sievietēm gaidāma interesanta cīņa par otro vietu kopvērtējumā starp krievietēm Jūliju Stupaku, Tatjanu Sorinu, zviedrieti Ebu Andersoni un teorētiski arī amerikānieti Roziju Brenanu. Visticamāk, ka tā varētu būt Andersone. Vīriešiem savukārt paliek noskaidrot trešās vietas likteni, un šajā cīņā ar pāris krievu slēpotājiem iesaistīsies francūzis Moriss Maņifikā un norvēģis Johannes Klēbo. Uzvarētāji kopvērtējumā jau bija faktiski zināmi pēc „Tour de ski” – Aleksandrs Boļšunovs un Džesika Diginsa. Vīriešiem otro vietu nodrošinājis Ivans Jakimuškins, ja vien viņš piedalās pēdējā posmā.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-11 23:06, pirms 11 mēnešiem
Dīvaini. Top galam tas būs PČ refresh, jo 15km masiniekā nekāda izretošanās nebūs.

  -3 [+] [-]

, 2021-03-12 02:56, pirms 11 mēnešiem
Pāgurusi profesionāla sportiste....!!!!!kas tik nav jādzird....
Un kā ar citu valstu slēpotājām!!!???

  +3 [+] [-]

, 2021-03-12 04:44, pirms 11 mēnešiem
cesinieks777 rakstīja: Pāgurusi profesionāla sportiste....!!!!!kas tik nav jādzird....
Un kā ar citu valstu slēpotājām!!!???
Padomā,cik viņai gadiņu. Pēc Tour de ski,jau vajadzēja ņemt atpūtu Un piedalīties tikai vienā PČ.

     [+] [-]

, 2021-03-12 09:35, pirms 11 mēnešiem
Vai startēs Bikše un/vai Vīgants? Vai Slēpošanas federācija seko līdzi situācijai olimpiskajā atlasē?