Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Skeletonists Netlaus pirms debijas PK: "Gribu saprast, kur esmu es un kur – viņi"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Skeletonists Netlaus pirms debijas PK: "Gribu saprast, kur esmu es un kur – viņi"
Krists Netlaus. Foto: skeleton.lv

Savā debijas Pasaules kausa posmā kārtīgi uzstumt startu un aizvadīt divus labus braucienus – to piektdien Īglsas trasē vēlas Latvijas jaunais skeletonists Krists Netlaus. Sarunā ar Sportacentrs.com viņš norādīja, ka šīs sacensības neko daudz neatšķiršoties ar citām, kaut gan ikdienā sportists startē zemākā līmenī.

Pēc brāļu Dukura lēmuma nepiedalīties sezonas noslēdzošajā Pasaules kausa posmā Īglsā, tā vietā viņiem dodoties uz pasaules čempionāta norises vietu Altenbergā, Latvijai vīriešu konkurencē atbrīvojās divas kvotas. Tās piektdien aizņems vien 18 gadus vecais Elvis Veinbergs un 22 gadus vecais Netlaus. Abi Īglsā piedzīvos debiju Pasaules kausa līmenī.

Jaunie skeletonisti jau atrodas Īglsā, kur aktīvi gatavojas debijai. Tiesa, bez sava trenera Ginta Dzērves, kurš ar savu audzēkni Endiju Tēraudu arī ir Altenbergā. Speciālists gan solījis ceturtdien ierasties Īglsā un klātienē atbalstīt savus audzēkņus.

Netlaus sarunā ar portālu atzīmēja, ka šobrīd lielas atšķirības no citām sacensībām nejūtot. "Treniņi paliek treniņi. Vienīgi tas, ka sejas, kuras parasti redzu televīzijā, nu sastopu reālajā dzīvē. Gribu aizvadīt divus labus braucienus, kārtīgi uzstumt startu un pielīdzināties šiem džekiem – kur esmu es un kur viņi. Šī man vairāk ir kā treniņnometne, jo gatavojos Eiropas junioru čempionātam, kas būs šeit, Austrijā."

Īglsas trasē Netlaus, kurš savulaik kļuva par Eiropas junioru čempionu un ieguva pirmo vietu arī Eiropas kausa kopvērtējumā, brauc jau septīto gadu. Viņš gan neslēpa, ka līmenis šīs nedēļas sacensībās būs augstāks nekā ierasts, tāpēc rūpīgāk jāuztver nianses trasē.

"Man pašam patīk trases, kurās ir vairāk jāstūrē un kuras ir grūtākas. Īglsa ir viena no vienkāršākajām trasēm. Tā nav mana iecienītākā, bet nevaru arī teikt, ka man nepatīk. Visvairāk man patīk Laplaņa Francijā. Ļoti gara un tehniska. Kaut gan ledus kvalitāte tur vienmēr ir ļoti sliktā stāvoklī, tā šobrīd ir mana mīļākā trase. Man patīk arī mājas trase Siguldā, tā ir ļoti tehniska. Savukārt Īglsā ātri uzskrien startu un tas ir ļoti liels handikaps – līdz lejai tiek gandrīz jebkurš," pauda Netlaus.

Pirmajos treniņos Īglsā Netlaus gan uzrādīja pieklājīgākus laikus – viena desmitā un divas divpadsmitās vietas. Viņš gan nevēlējās prognozēt, vai tas varētu nozīmēt cīņu par pirmo desmitnieku.

Netlaua mērķis ir turpināt pārstāvēt Latviju skeletonā. Viņš plāno piedalīties 2026. gada olimpiskajās spēlēs Itālijā.

Plašāku sarunu ar jauno Latvijas skeletonistu, kur viņš stāsta arī par savu progresu, attiecībām ar Dukuriem un nākotnes mērķiem, skaties šovakar Sportacentrs.com TV raidījumā "Sports tuvplānā" plkst.21:45. Tur parunāsim arī ar rezultatīvāko latvieti Kontinentālajā hokeja līgā Kasparu Daugaviņu un cīņas sporta ekspertu Jāni Eisaku, kurš atskatīsies uz UFC cīņu starp Dastinu Porjē un Konoru Makgregoru.