Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Martins Dukurs pēc uzvaras Siguldā vīlies paša sniegumā

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Martins Dukurs pēc uzvaras Siguldā vīlies paša sniegumā
Martins Dukurs. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Kaut gan planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien Siguldā ar uzvaru sāka jauno Pasaules kausa sezonu, sarunā ar Sportacentrs.com viņš neslēpa, ka ir vīlies savā sniegumā.

Piektdien Dukurs guva jau savu 55. uzvaru Pasaules kausa apritē. Divu braucienu summā viņš par 0,79 sekundēm apsteidza vāciešus Fēliksu Kaizingeru un Aleksandru Gasneru. Pēc finiša latvietis gan sajūsmu par panākumu neizrādīja.

"Vairāk sašutis esmu par saviem braucieniem un sniegumu. Protams, ir muļķīgi bēdāties par pirmo vietu, bet treniņos viss padevās labāk. Slīd tīri sakarīgi, starts arī bija līmenī, bet paša sniegums nebija labs," atzina seškārtējais pasaules čempions. "Uz nākamo nedēļu kaut kas būs jāpamaina. Ir doma kaut ko koriģēt kamanās un soli pa solim saprast. Kaut gan treniņos jau gāja labi."

Piektdien sacensībās Martins startēja ar jauno tēva Daiņa sagatavoto skeletonu, kam esot potenciāls. Kamana kaujas apstākļos tika pārbaudīta pirmo reizi, bet tā radīta ar domu par Pekinas olimpiskajām spēlēm. "Man šķiet, ka ir labi. Esmu priecīgs, jo skeletons šodien nesās labi. Ir vēl jāmēģina adaptēties pie sacensību braucieniem, tos vajadzētu stabilākus, taču kamanai ir potenciāls."

"Laikapstākļi šoreiz bija neparocīgāki konkurentiem. Iepriekš treniņos bija silti, bet uz sacensību laiku palika vēsāks. Līdz ar to ir cita braukšana un arī ātrums lielāks, šur tur mainās trajektorijas. Apstākļi bija tipiski Siguldai – ne pārāk auksti un liels mitrums. Tam bijām gatavi, jo iepriekšējā nedēļā uztaisījām kontroltreniņu, lai saprastu, ar kurām sliecēm startēt," par sagatavoto mājasdarbu pastāstīja jaunākais no brāļiem Dukuriem.

Siguldā skeletona un bobsleja sacensības norisinās īpašos Covid-19 piesardzības apstākļos – "burbulī" un bez skatītājiem. Dukurs norāda, ka ar plašo apmeklētību vietējie skatītāji sportistus ir izlutinājuši.

"Tādos apstākļos braukt ir pavisam cits prieks. Tomēr tāda ir šī brīža situācija. Patiesībā, esam priecīgi, ka vispār ir iespēja startēt," norādīja Dukurs, kurš uzslavēja arī Endiju Tēraudu, kura pirms tam sieviešu skeletona sacensībās izcīnīja augsto trešo vietu. "Viņa ļoti labi izmantoja mājas trases priekšrocības un nobrauca stabilus braucienus."