Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Zunte nespēj iekļūt Top 10 Eiropas junioru čempionātā skeletonā

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Zunte nespēj iekļūt Top 10 Eiropas junioru čempionātā skeletonā
Dārta Zunte. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Šodien Insbrukas trasē, Austrijā, norisinājās Eiropas kausa posms skeletonā, kas paralēli bija arī Eiropas junioru čempionāts un kontinenta U-20 meistarsacīkstes. Eiropas kausa posmā latviete Dārta Zunte 13.vietā, par vienu pozīciju augstāk Eiropas U23 čempionātā un septītajā vietā U-20 ieskaitē.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Dārta Zunte, kura šogad jau debitējusi Pasaules kausa apritē, kā arī Loreta Lodziņa, kuras rēķinā tikai divas starptautiska mēroga sacensības, proti, divi Eiropas kausa posmi, kuri norisinājās Siguldā.

Zunte trasē devās ar 18. numuru, uzrādīja septīto starta laiku un finišēja 11. vietā, līderei krievietei Tarariņenkovai zaudējot 0,80 sekundes, bet desmitajai vietai- tikai trīs sekundes simtdaļas. 20 gadus vecaja latviete otrajā braucienā uzlaboja savu starta laiku par vienu sekundes simtdaļu un trasi veica 0,04 sekundes ātrāk, kas gan tāpat lika atkrist divas pozīcijas zemāk, proti, uz 13. vietu, līderei Tararičenkovai jau zaudējot 1,75 sekundes.

Savukārt 15 gadus vecā Lodziņa startēja kā 21. un pēc pirmā brauciena ierindojās 27. vietā, tādējādi netiekot pie otrā brauciena. Loreta pirmajai vietai zaudēja 2,79 sekundes. Un visbeidzot labāko divdesmitnieka pašās beigās ierindojās Austriju pārstāvošā latviete Anna Saulīte.

Par pārliecinošu Eiropas junioru čempioni kļuva jau iepriekš pieminētā 20 gadus vecā Aļina Tararičenkova, otrā vietā ierindojās viņas vienaudze itāliete Alešija Kripa, bet trešā- 17 gadus vecā krieviete Anastasija Ciganova, kura Kripai zaudēja nieka 0,02 sekundes.

Eiropas junioru čempionāta vērtējumā (U-23) piedalījās praktiski visas braucējas, izņemot četras, kuras jau pārsnieguša šo vecumu (trīs britu sportistes un viena spāniete). Šādi rēķinot, pirmais trijnieks ir gluži tāds pats kā Eiropas kausa izcīņā – Tararičenkova, Kripa un Ciganova. Latvietei Zuntei 12.vieta.

Eiropas U- 20 vērtējumā 19 sportistes, ieskaitot abas Latvijas pārstāves. Šajā kategorijā no līderēm nebija Tararičenkovas un Kripas, tāpat šo vecumu jau pārsniegusi arī Anna Saulīte. Uzvara līdz ar to pienākas Anastasijai Ciganovai un no Latvijas sportistēm visaugstāk ir Dārta Zunte, kura ierindojās septītajā vietā.

Rītdien paredzēts Eiropas junioru čempionāts vīriešiem, kurā Latviju pārstāvēs Elvis Veinbergs, Valts Smilga un Krists Netlaus.

Eiropas kausa posms, sievietes

VietaSportisteValstsLaiks
1.A. TararičenkovaKrievija1:47.79
2.A. KripaItālija+0.87
3.A. CiganovaKrievija+0.89
4.J. ErlačeraAustrija+0.98
5.F. TarbitaLielbritānija+1.03
6.A. BezārdaFrancija+1.31
13.D. ZunteLatvija+1.75
27.L. LodziņaLatvijanetika pie 2. brauciena

Piedalījās 30 skeletonistes

Izmantotie resursi:
https://www.ibsf.org/
https://www.bobslejs.lv/raksts/igls...

  +1 [+] [-]

, 2021-02-18 18:53, pirms 9 mēnešiem

     [+] [-]

, 2021-02-18 21:15, pirms 9 mēnešiem
Tā taisnība, ka sirmbārdis dukurpaps vińu zuntēja kādu brīdi???
Tādas te baumas no vidzemes šveices
Sigulda var!
S!