Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Mauriņš: "Sportistiem ir sajūta, ka Soču trasē ātrums ir daudz lielāks"

Rolands Eliņš

Mauriņš: "Sportistiem ir sajūta, ka Soču trasē ātrums ir daudz lielāks"
Kristaps Mauriņš. Foto: LKSF

2014. gada Ziemas olimpisko spēļu trasē Sočos norisināsies divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas – Eberspacher pasaules kausa otrais un trešais posms. Kā ierasts, piektdien, 26. novembrī aizritēs Nāciju kauss jeb kvalifikācijas sacensības Eberspacher pasaules kausa otrajam posmam, kas norisināsies no 27. līdz 28. novembrim.

Nāciju kausa sacensībās piedalīsies četri Latvijas sportisti: Riks Kristens Rozītis, Kristers Aparjods un Sigita Bērziņa. Savukārt Ulla Zirne Nāciju kausā piedalīsies bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām, jo Pasaules kausā Latvijas komandai ir četras kvotas, taču izlasē ir piecas dāmas. Līdz ar to kādai jāpaliek malā. Pēc iekšējās atlases tika nolemts, ka pirmajos divos posmos nestartēs Ulla Zirne. Pēc šiem diviem posmiem, situācija tiks izvērtēta vēlreiz.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Eberspacher pasaules kausa posmos. Stiprāko grupa – 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas.

"Visi oficiālie treniņbraucieni pirms Nāciju kausa ir aizvadīti," par gatavību Eberspacher pasaules kausa otrajam posmam stāsta Kristaps Mauriņš. "Jāsaka, ka trase, salīdzinot ar to trasi, kas bija rudenī, ir krietni ātrāka. Ledus ir cietāks, kā arī laikapstākļi ir vēsāki, nekā tas bija rudenī. Nevarētu teikt, ka oficiālajos treniņbraucienos visiem gāja ļoti gludi. Taču, salīdzinot ar Pekinu, sportisti atzīst, ka ir jūtama ātrumu atšķirība. Varbūt km/h tas tā neizskatās, bet vairākās virāžās jūt spiedienu. Tāpēc sportistiem ir sajūta, ka viņi šeit traucas krietni ātrāk, nekā pa Pekinas ledus trasi. Daudzkur tiek pieļautas kļūdas, galvenokārt, tās ir trases lejas daļā."

"Rīt ir Nāciju kauss, kurā startēs R. K. Rozītis, K. Aparjods, S. Bērziņa, kā arī U. Zirne, kurai nav iespēja kvalificēties Pasaules kausam," turpināja Mauriņš. "Viņiem ir vēl viens brauciens, kurā jāmēģina izlabot iepriekšējās kļūdas, lai ne tikai kvalificētos pasaules kausam, bet lai pasaules kausā būtu līdz galam skaidrs, kas kur ir jādara. Visiem pārējiem, kas ir stipro grupā, rīt pēcpusdienā ir vēl viens treniņš. Cīnāmies un gatavojamies! Jācer, ka nedēļas nogalē aizvadīsim šīs nedēļas labākos braucienus.”

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē Sportacentrs.com TV un interneta portālā Sportacentrs.com.

PK 2. posms, Soči, grafiks

Sestdiena, 27. novembris
09.30 Pirmais brauciens – Divvietīgās ekipāžas
10.50 Otrais brauciens – Divvietīgās ekipāžas
12.45 Pirmais brauciens – Sievietes
14.10 Otrais brauciens – Sievietes
Svētdiena, 28. novembris
09.50 Pirmais brauciens – Vīri
11.25 Otrais brauciens – Vīri
13.30 Komandu stafete

Informāciju sagatavoja:
Ieva Ose
LKSF sabiedrisko attiecību speciāliste