Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Rubenis: "Pekinā nevienam nebūs trases priekšrocības"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Rubenis: "Pekinā nevienam nebūs trases priekšrocības"
Mārtiņš Rubenis. Foto: kamanas.lv

Februārī gaidāmajās Pekinas olimpiskajās spēlēs pasaules vadošie kamaniņu braucēji būs vienādās pozīcijās un cīņā par medaļām nevienam nebūs trases priekšrocības, sarunā ar portālu Sportacentrs.com norāda Latvijas izlases treneris Mārtiņš Rubenis.

Jaunā Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā sāksies jau šajā nedēļas nogalē olimpiskajā Pekinas trasē. Šīs sacensības varēs vērot Sportacentrs.com TV kanālā un arī portālā. Kamaniņu braucēji Ķīnā ir jau kopš novembra sākuma, kur iepazīst olimpisko trasi un aizvada treniņus.

“Visi šeit braucam līdzīgu braucienu skaitu. Visi vadošie braucēji gan pirmajā Pasaules kausa posmā, gan Pekinas olimpiskajās spēlēs būs vienādos apstākļos. Mājas trases priekšrocības nebūs nevienam,” jaunākajā podkāsta “Ārpus kadra” epizodē saka Rubenis.

Atšķirībā no bobsleja un skeletona, Ķīnas braucēji kamaniņu sportā nespēj konkurēt ar pasaules labākajiem. Rubenis norāda, ka tas būtu liels brīnums, ja kādam no ķīniešiem olimpiskajās spēlēs izdotos sasniegt kaut pirmo desmitnieku.

“Bobslejā un skeletonā Ķīna uz saviem sportistiem liek lielas cerības. Izskatās – tas varētu būt arī pamatoti. Savukārt kamanās tik ātri izaudzināt jaunu un tiešām augsta līmeņa atlētu paaudzi nav iespējams. Tas pierādījies vairākās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, kur dažādu valstu sportisti mēģinājuši divu olimpisko ciklu laikā iegūt medaļas kamaniņu sportā. Tas nav bijis iespējams,” domā Rubenis.

“Protams, ķīnieši strādā arī kamaniņu sportā. Vēl pirms diviem trim gadiem šķita, ka Ķīnas kamaniņu braucējiem ir problēmas pat ar tikšanu līdz trases lejai. Šobrīd sportisti jau brauc gana solīdi – tiek ne tikai līdz lejai, bet paveic to pietiekami pieklājīgi,” ieskicē Rubenis. “Tomēr tas būs viens no debesu brīnumiem, ja kāds Ķīnas sportists iebrauks olimpisko spēļu pirmajā desmitniekā.”

Kaut arī ne pārāk konkurētspējīgi, Ķīnai ir liela kamaniņu komanda, kurā nokomplektēti pat vairāki sastāvi.

“Ķīnai kamaniņu sportā ir pirmā komanda, kā arī B un pat C sastāvi. Valsts līmenī tas ir nostādīts “Mums vajag un būs”, tāpēc ķīnieši šajā sporta veidā mēģina atrast talantus. Saprotu, ka sportistu selekcija jau šīm komandām ir bijusi ļoti liela, bet ir skaidrs, ka vajadzīgas tradīcijas, izpratne un prakse. Viens ir nopirkt ārzemju treneri, kurš māca sportistus un mēģina ielikt pamatus, bet nevienam no viņiem pašiem nav pieredzes kamaniņu sportā. Līdz ar to nav šīs tehniskās valodas un izpratnes un kā šo informāciju nodot sportistiem,” uzsver Rubenis.

Latvijas izlases treneris domā, ka sacensībām Pekinas kamaniņu trasē vajadzētu notikt labā līmenī, taču paredz problēmas, ja pēkšņi piemeklētu kāda neplānota situācija.

“Ja nav force majeure, visam šeit vajadzētu notikt labā līmenī. Tas, kam jānotiek pēc reglamenta, Ķīnā noris diezgan optimāli. Tomēr brīdī, kad ir jāpieņem kāds ārkārtas lēmums, jāreaģē ātri un jāmaina plāni – ar to gan viņiem ir grūtības. Brīdī pirms trases pārbūves, kad runājām, ka ir jāpielabo dažas virāžas, bija bez maz vai jāveic desmit zvani līdz pašai augšai, kamēr tiek saņemts apstiprinājums. Un pēc tam desmit zvanu rindiņa atpakaļ līdz reālam strādniekam, kurš veic šos darbus,” atklāj Rubenis. “Līdz šim lēnā garā viss ir izstūrēts. Domāju, gan jau tā komunikācija arī izveidosies mazliet tiešāka starp starptautisko federāciju un Ķīnas trases vadību.”

Latvijas nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem Pasaules kausa pirmajā posmā, kas norisināsies no 19. līdz 21. novembrim XXIV ziemas olimpisko spēļu trasē Pekinā, seko līdz tiešraidē ''Sportacentrs.com TV'' un interneta portālā ''Sportacentrs.com''.

     [+] [-]

, 2021-11-18 10:57, pirms pusgada
Kamanās ok, bet bobos un skeletonā jau cik reizes ir pierādījies, ka ir priekšrocības mājniekiem, aizej izgulies Rubeni.

     [+] [-]

, 2021-11-18 12:43, pirms pusgada
Ooo dj Betons uzsveķījies. Kā tur bija ar tekstu, ka Latvijai vajag boikotēt Pekinas vasaras olimpiskās spēles, ieviest pret Ķīnu sankcijas un nepirkt preces. Raudāja, ka savā mūžā nespers kāju uz Ķīnas zemes. 🤣🤣🤣 Divkosis

     [+] [-]

, 2021-11-18 14:08, pirms pusgada
D-Mob, pats aizej izgulies, lai ir varēšana izlasīt visu rakstu, kaut pusi...

     [+] [-]

, 2021-11-18 14:28, pirms pusgada
DJ BETONS ir runājis

     [+] [-]

, 2021-11-18 17:30, pirms pusgada
https://jauns.lv/raksts/zinas/21895...
Intresņti, vai cilvēktiesību pārkāpumi Ķīnā ir tikai pirms Vasaras Olimpiskām spēļem Ķīnā?

     [+] [-]

, 2021-11-18 23:55, pirms pusgada
Ziemas izpriecas par pagasta un manu naudu! Kapēc man neviens nemaksā par to ka man patīk ar plēvi nobraukāt mūsu paugurus?