Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Aparjode un Vītola kāpj uz goda pjedestāla Nāciju kausa sacensībās

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Aparjode un Vītola kāpj uz goda pjedestāla Nāciju kausa sacensībās
Kendija Aparjode
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Šodien Sanktmoricas dabīgajā ledus trasē, Šveicē, norisinājās šīs sezonas noslēdzošais Nāciju kausa posms, kas kalpo kā kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa sacensībām. Sieviešu konkurencē labāko trijniekā spēja iekļūt gan Kendija Aparjode, gan Elīna Ieva Vītola.

Par vietu pamatsacensībās cīnījas 31 sportiste, starp kurām arī divas latvietes: Elīna Ieva Vītola un Kendija Aparjode. Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos.

Kendijai Aparjodei šodien uzrādīja otro ātrāko rezultātu – 54.853 sekundes. Tūlīt aiz viņas trešajā vietā ierindojās juniore Elīna Ieva Vītola, kura trasi veica 54.865 sekundēs. Par Nāciju kausa posma uzvarētāju ar laiku 54.829 kļuva vāciete Šajenne Rozentāle.

Līdz ar noslēdzošā Nāciju kausa posma uzvarētājiem tika apbalvoti arī Nāciju kausa kopvērtējuma medaļnieki, starp kuriem ir arī Gints Bērziņš, kurš Nāciju kausa kopvērtējumā ar 489 punktiem izcīnīja pirmo vietu.

Sestdien, 6. februārī, noslēdzošais Eberspacher Pasaules kauss sāksies ar divvietīgo ekipāžu un vīru sacensībām, kurās startēs visi trīs Latvijas dueti: Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Andris Šics/Juris Šics, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Savukārt vīru konkurencē par goda pjedestālu cīnīsies Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis.

Pasaules kausa pēdējais posms Sanktmoricā (Šveice), kalendārs

DatumsLaiksSacensības
06.02.9:40Divnieku 1. brauciens
11:00Divnieku 2. brauciens
12:55Vīriešu 1. brauciens
14:30Vīriešu 2. brauciens
07.02.11:05Sieviešu 1. brauciens
12:30Sieviešu 2. brauciens
14:20Komandu stafete

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF)