Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Furkads saņēmis Lielo kristāla globusu, kas īstenībā pienācās Bē

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Furkads saņēmis Lielo kristāla globusu, kas īstenībā pienācās Bē
Foto: Martēns Furkads un viņa kolekcija. Foto: Michel Cottin/Zoom, ledauphine.com

Pieckārtējais olimpiskais čempions biatlonā Martēns Furkads (Francija) šonedēļ informēja, ka Starptautiskā biatlona savienība (IBU) pa pastu atsūtīja Lielo kristāla globusu, kas pienākas aizvadītās sezonas Pasaules kopvērtējuma uzvarētājam. Taču patiesībā minētā trofeja bija jānosūta norvēģim Juhannesam Bē, kurš kopvērtējuma noslēgumā izrādījās pārāks.

Lielo kristāla globusu Furkads izcīnīja septiņus gadus pēc kārtas (2012.-2018.), taču ne pērn un šogad. Aizvadītās sezonas noslēgumā francūzis ierindojās otrajā pozīcijā, par diviem punktiem atpaliekot no norvēģa Juhannesa Bē, kurš kopvērtējumā triumfēja otro gadu pēc kārtas.

Šopavasar tika atcelts Pasaules kausa pēdējais etaps, līdz ar to IBU nolēma nosūtīt trofejas pa pastu. Bet te gadījās misēklis: galvenā trofeja tika nosūtīta Francijas biatlonistam, savukārt Norvēģijas sportists saņēma individuālo globusu.

Martēns Furkads norvēģim piedāvāja palikt pie šādas lietu kārtības, taču Juhanness Bē nebija pārāk ieinteresēts. "Tādējādi es viņam aizsūtīju galveno globusu, bet viņš man atsūtīja individuālo," vēsta Francijas biatlona leģenda.

Atgādinām, ka martā 31 gadu vecais Furkads paziņoja par karjeras beigām. Biatlonā paveicis teju visu iespējamo - viņš ir piecu olimpisko čempiona titulu īpašnieks, turklāt divreiz arī ieguvis sudraba medaļas. Viņš ir 13 pasaules čempionāta zelta medaļu īpašnieks un kopumā PČ sakrājis 28 medaļas. Pasaules kausa posmos ticis pie 97 uzvarām (82 individuālajām). Viņa dominanci aizvadītajā desmitgadē lieliski nodemonstrē statistika - Furkads piedalījies 243 individuālajās disciplīnās un labāko trijniekā ticis vairāk nekā pusē no tām (148 reizes).

Izmantotie resursi:
rmcsport.bfmtv.com

  -2 [+] [-]

, 2020-04-18 14:22, pirms gada
Puarē, Furkāds - tomēr īsti nesaprotu, kā no tik siltas valsts kā Francija var nākt tik izcili biatlonisti.

  +6 [+] [-]

, 2020-04-18 14:26, pirms gada
otins rakstīja: Puarē, Furkāds - tomēr īsti nesaprotu, kā no tik siltas valsts kā Francija var nākt tik izcili biatlonisti.
Par Alpiem neesi dzirdējis? Pie Šveices robežas diezgan daudzi franču biatlonisti dzīvo/uzauga. Vēl jau ir Pireneji.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-18 17:27, pirms gada
otins rakstīja: Puarē, Furkāds - tomēr īsti nesaprotu, kā no tik siltas valsts kā Francija var nākt tik izcili biatlonisti.
Es domāju, ka daudzi nemaz nezina, ka Francijai jau bija PK ieguvējs biatlonā vīriešiem vēl pirms Puarē un Martēna.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-18 19:58, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Es domāju, ka daudzi nemaz nezina, ka Francijai jau bija PK ieguvējs biatlonā vīriešiem vēl pirms Puarē un Martēna.
Es nezinu, kā viņu sauc?

  +1 [+] [-]

, 2020-04-18 20:05, pirms gada
SportaFansNR1 rakstīja: Par Alpiem neesi dzirdējis? Pie Šveices robežas diezgan daudzi franču biatlonisti dzīvo/uzauga. Vēl jau ir Pireneji.
Tev taisnība. Paskatījos, kur abi dzimuši - Puarē netālu no Šveices, bet Furkāds pie Pirenejiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-18 20:07, pirms gada
otins rakstīja: Es nezinu, kā viņu sauc?
Es ar no galvas nezinu, uzrakstīšu angliski - Patrice Bailly-Salins, kurš PK ieguva 1993./94. g. sezonā.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-18 22:34, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Es ar no galvas nezinu, uzrakstīšu angliski - Patrice Bailly-Salins, kurš PK ieguva 1993./94. g. sezonā.
Paldies.

     [+] [-]

, 2020-04-19 07:52, pirms gada
otins rakstīja: Puarē, Furkāds - tomēr īsti nesaprotu, kā no tik siltas valsts kā Francija var nākt tik izcili biatlonisti.
Vēl jau ir tāda lieta, kā tradīcijas. Francijai vienmēr bijušas ļoti stipras dāmas, 80. tajos gados modes noteicējas sieviešu biatlonā, teju neuzvaramas. Vēlāk arī ļoti stipras Gros, Niogret, Bavrtell, Baily, Dorin...