Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Latvija jauktajā stafetē līdz finišam netiek, Norvēģijai droša uzvara

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvija jauktajā stafetē līdz finišam netiek, Norvēģijai droša uzvara
Tirila Ekhofa. Foto: AP/Scanpix

Šodien Igaunijas ziemas centrā Otepē turpinās Pasaules kausa posms biatlonā. Jauktajā stafetē starp 20 dalībniekiem bija arī Latvijas izlase, kas tika apdzīta par apli un līdz finišam netika. Uzvaru izcīnīja Norvēģija, kas aiz muguras atstāja Zviedrijas un Francijas komandas.

• Latviju pārstāvēja Rūdis Balodis, Aleksandrs Patrijuks, Annija Sabule un Sanita Buliņa, kura gan trasē nedevās – trešajā posmā mūsu komandu apsteidza par apli.

• Balodis savu posmu pabeidza priekšpēdējā vietā, izmantodams trīs rezerves patronas. Patrijuks izmantoja četras, bet pakāpās par vietu augstāk, izmantojot Kazahstānas neveiksmi.

• Kazahstāna bija pirmā, kas tika apsteigta par apli. Drīz identisks liktenis sagaidīja Sabuli. Viņa paguva veikt abas šaušanas, bet tika apdzīta ceļā uz stafetes nomaiņu.

• Kad Latvija izstājās, distancē vēl atradās Moldova, kas bija slēpojusi divus soda apļus, un Polija ar trim soda apļiem. Latvijas komandai soda apļu nebija, kopā izmantotas 11 rezerves patronas.

• Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Norvēģija, kas vadības grožus ieguva pirmā posma laikā un pirmo vietu vairs neatdeva. Zviedrija atpalika 22,5 sekundes, bet pēc pēdējās šaušanas pārsvars bija lielāks – 35,9 sekundes.

• Norvēģija bijusi labākā visos trīs šīs sezonas jauktās stafetes posmos. Katru reizi uzvara izcīnīta citā sastāvā. Šoreiz startēja Siverts Bakens, Vetle Kristiansens, Tirila Ekhofa un Ingrīda Tandervolda.

• Mājiniece Igaunija mājas sacensībās ieguva 13. vietu, par nepilnām desmit sekundēm zaudējot Rumānijas komandai.

• Aiz igauņiem finišēja Itālijas komanda, bet sešas izlases (Slovēnija, Polija, Moldova, Japāna, Latvija un Kazahstāna) tika apdzītas par apli.

PK biatlonā, jauktā stafete

VValstsLaiks
1.Norvēģija0+71:19:39.3
2.Zviedrija0+8+22.5
3.Francija0+6+34.6
4.Vācija0+6+1:53.7
5.Čehija0+82:34.6
6.Slovākija0+103:30.7
7.Austrija1+94:09.2
8.Somija1+124:39.0
19.Latvija0+11Aplis

Kopā piedalījās 20 komandas