Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

PK sezonas noslēgumā finiša taisnē savu pirmo uzvaru svin Bakens

Rolands Eliņš

PK sezonas noslēgumā finiša taisnē savu pirmo uzvaru svin Bakens
Sīverts Gutorms Bakens. Foto: AFP/Scanpix

Pasaules kausa sezonas biatlonā noslēdzošajās sacensībās Holmenkollenā, Norvēģijā, distancē ar masu startu dubultuzvara bija mājiniekiem - pirmo vietu ieguva Sīverts Gutorms Bakens, bet otrais finišēja Sturla Holms Lēgreids, kurš līdz ar to pacēlās uz otro vietu kopvērtējumā.

• Līdz pēdējai šaušanas reizei aktuāla bija cīņa par otro vietu PK sezonas kopvērtējumā, kā arī U25 vecuma grupā. Zviedram Sebastianam Sāmuelsonam pēdējā šaušanā pieļaujot trīs kļūdas, pie šiem abiem panākumiem tika norvēģis Sturla Holms Lēgreids.

• Savukārt uzvaru PK kopvērtējumā masu starta distancē ieguva Sīverts Gutorms Bakens, kurš par četriem punktiem pārspēja Kentānu Fijonu-Majē. Francūzim šodien pieticīga diena - lai arī viņš ar trim kļūdām finišēja septītajā vietā, cīņā par uzvaru Fijons-Majē neiesaistījās jau kopš pirmās šaušanas.

• Bakenam šī bija karjeras pirmā uzvara PK posmā individuālajās sacensībās. Iepriekš viņš tikai vienreiz bija labāko trijniekā un tikai trīsreiz - labāko pieciniekā.

• Pirmajā šaušanā precīzi šāva 17 no 30 biatlonistiem, un pirmais šautuvi atstāja norvēģis Lēgreids. Taču nozīmīga bija trīs favorītu došanās divos soda apļos - šāds liktenis bija PK sezonas uzvarētājam Fijonam-Majē, un mājiniekiem Tarjem Bē un Bjentegārdam.

• Arī pēc otrās šaušanas Lēgreids saglabāja līderpozīcijas, turklāt jau bija ieguvis dažu sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Sāmuelsonu un Žaklēnu. Tobrīd bija izkristalizējies vadošais piecinieks, kurā bija trīs norvēģi. Savukārt Fijons-Majē bija pieļāvis vēl vienu kļūdu.

• Trešajā šaušanā Lēgreidam bija viena kļūda, bet Žaklēnam - divas. Vadību pārņēma Sāmuelsons, kuram bija astoņu sekunžu pārsvars pār vēl vienu norvēģi Bakenu un 15 sekunžu pārsvars pār trešajā vietā esošo norvēģi Kristiansenu.
Ceļā uz ceturto šaušanu Lēgreids krietni kāpināja tempu un paspēja pakāpties līdz otrajai vietai, šautuvē ierodoties jau tieši pēc Sāmuelsona, netālu bija arī Bakens, kamēr pārējie bija krietni atpalikuši.

• Lēgreids šāva ātri un kļūdījās vienreiz. Sāmuelsons tikmēr šāva lēni un kļūdījās trīsreiz, atkrītot tālu atpakaļ. Bakens tikmēr arī ceturtajā šaušanā bija perfekts un trasē atgriezās pirmais, taču Lēgreids slēpoja tik ātri, ka pēdējo apli sāka tikai 2.6 sekundes vēlāk. Savukārt cīņā par trešo vietu metās Lesers, Žaklēns un Kristiansens.

• Lēgreids ceļā uz finišu apsteidza Bakenu, taču pārsvaru nespēja pieaudzēt, un finiša taisnē abi ieslēpoja reizē. Sprintā Bakens izrādījās ātrāks un izcīnīja uzvaru, kamēr trešais pēc tam finišēja Žaklēns.

PK posms, distance ar masu startu, vīrieši

V.SportistsValstsLaiks
1.S. BakensNorvēģija38.31.2 (0)
2.S. LēgreidsNorvēģija+0.5 (2)
3.E. ŽaklēnsFrancija+13.4 (2)
4.E. LesersVācija+21.6 (2)
5.P. NavratsVācija+31.5 (1)
6.V. KristiansensNorvēģija+44.8 (0)
7.K. Fijons-MajēFrancija+48.4 (3)
8.D. CobelsVācija+49.2 (1)

Piedalījās un finišēja 30 sportisti.

PK kopvērtējums, vīrieši

V.SportistsValstsPunkti
1.K. Fijons-MajēFrancija984
2.S. Lēgreids (U25)Norvēģija736
3.S. Sāmuelsons (U25)Zviedrija717
4.V. KristiansensNorvēģija708
5.E. ŽaklēnsFrancija706
6.T. BēNorvēģija601
7.S. DestjēFrancija590
8.B. DollsVācija557

Izmantotie resursi:
https://www.biathlonresults.com/