Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Birkentālam 17 vietu kāpums iedzīšanā PČ junioriem

Rolands Eliņš

Birkentālam 17 vietu kāpums iedzīšanā PČ junioriem
Renārs Birkentāls. Foto: AFP/Scanpix

Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls šodien Kazahstānā notiekošajā pasaules čempionātā junioriem izcīnīja 32. vietu iedzīšanas sacensībās, lai gan startēja ar 49. numuru.

Vakardien aizvadītās sprinta sacensības Renāram Birkentālam neizdevās veiksmīgas. Viņš pieļāva piecas kļūdas šaušanā un uzrādīja tikai 49. labāko rezultātu, no uzvarētāja atpaliekot par trim ar pusi minūtēm.

Šodienas sacensībās Birkentāls krietni uzlaboja savas pozīcijas. Pirmajās divās šaušanās viņš bija pilnīgi precīzs un trešo šaušanu sasniedza 31. vietā, turklāt savu atstatumu līdz sacensību līderim bija samazinājis par pusminūti.

Taču viena kļūda trešajā šaušanā (kas neliedza pakāpties uz 29. vietu) un vēl divi soda apļi pēdējā šaušanā, un finišu Birkentāls sasniedza 32. vietā. Finišā viņš no uzvarētāja norvēģa Martina Nevlanda atpalika par četrām ar pusi minūtēm.

Birkentāls iedzīšanā veica 17 vietu kāpumu, kas bija otrs lielākais šajās sacensībās. Bulgāru sportists Blagojs Todevs pamanījās tikt par 18 vietām uz augšu, no 38. vietas tiekot uz 20. vietu.

Ņemot vērā atsevišķi iedzīšanā uzrādīto laiku, Birkentāls bija 18. labākais.

Visu goda pjedestāla ieņēma Norvēģijas sportisti, labojot nosacīto neveiksmi sprintā, kur norvēģi palika bez medaļām. Sudrabu ieguva Einars Hedegārts, bet bronza Trimam Gerhardsenam. Pavisam neveiksmīgas sacensības sanāca sprinta vicečempionam polim Janam Gunkam, kurš jau pirmajās divās šaušanās pieļāva sešas kļūdas, kopumā noslēpoja deviņus soda apļus un finišēja 19. vietā.

Līdz ar to biatlona sezona junioriem pasaules līmenī ir noslēgusies.

PČ junioriem, iedzīšana vīriešiem

V.SprintāSportistsValstsLaiks
1.5.M. NevlandsNorvēģija33:07.06 (2)
2.4.E. HedegārtsNorvēģija+29.0 (3)
3.8.T. GerhardsensNorvēģija+35.1 (1)
4.6.B. MencsVācija+1:07.0 (3)
5.3.M. DžermeinsASV+1:07.0 (5)
6.1.K. RaitsJaunzēlande+1:27.1 (8)
32.49.R. BirkentālsLatvija+4:34.6 (3)