Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Birkentālam ātrs slēpojums un 19. vieta iedzīšanā pasaules čempionātā jauniešiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Birkentālam ātrs slēpojums un 19. vieta iedzīšanā pasaules čempionātā jauniešiem
Renārs Birkentāls. Foto: No sportista Instagram profila

LETA. Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls svētdien Šveicē izcīnīja 19. vietu pasaules čempionātā jauniešiem desmit kilometru iedzīšanā.

Par pasaules čempionu kļuva norvēģis Martins Nevlanns, kurš ugunslīnijā kļūdījās vienreiz, finišēdams pēc 26 minūtēm un 28,0 sekundēm.

Birkentāls iedzīšanu sāka minūti un 19 sekundes aiz sprintā uzvarējušā krieva Alekseja Kovaļova. Latvietis pirmajā šaušanā neaizvēra vienu mērķi un bija 24., bet otrajā bija nekļūdīgs un pakāpās uz 18. pozīciju. Pagalam neveiksmīga bija trešā šaušana, kurā viņš pieļāva trīs kļūdas un atkāpās uz 26. vietu, bet precīza nākamā šaušana ļāva pakāpties uz 22. pozīciju un pēc tam finišēt 19. vietā.

Trasē Birkentālam bija devītais ātrākais solis, bet pirmajā aplī viņš bija pat otrs ātrākais. Latvijas biatlonists čempionam zaudēja divas minūtes un 41,9 sekundes.

Tikmēr Kirils Matjuhins noslēpoja sešus soda apļus, uzvarētājam zaudējot piecas minūtes un 7,7 sekundes, kas deva 43. vietu. Slēpojumā viņš bija 29. ātrākais.

Savukārt jaunietēm 7,5 kilometru distancē nepārspēta palika austriete Anna Gandlere, kura nopūdelēja vienu reizi, finišu sasniedzot 22 minūtēs un 1,2 sekundēs.

Ievērojamu kāpumu - no 56. vietas sprintā un 32. pozīciju iedzīšanā - veica Inese Golubeva, kura kļūdījās vienu reizi un uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 32,7 sekundes. Tikmēr Sanita Buliņa neaizvēra septiņus mērķus un čempionei zaudēja teju sešas minūtes, kas deva 53. pozīciju. Golubevai distancē bija 41. laiks, bet Buliņai - 49. rezultāts.

Junioriem Latviju iedzīšanā pārstāvēja vienīgi Edgars Mise, kurš pēc 13. vietas sprintā 12,5 kilometru distancē finišēja vien 28. pozīcijā, katrā no šaušanas reizēm kļūdoties pa reizei. Par čempionu kļuva vācietis Danilo Rītmillers, kurš, neskatoties uz trim kļūdām, spēja ievērojami pacelties, jo sprintā bija vien septītais. Kopumā lielākā daļa sportistu kļūdījās ļoti daudz, Misem finišā uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 34,2 sekundes.

Šajā čempionātā augstāko rezultātu uzrādīja Birkentāls, kurš pirms nedēļas izcīnīja augsto astoto vietu 12,5 kilometru individuālajā distancē jauniešiem.

     [+] [-]

, 2020-02-02 17:31, pirms gada
Izskatās,ja čalis strādās būs lietaskoks,cerams,kad Mise pieliks tad varbūt mūsu biatlons nenomirs.