Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

30 gadu vecumā karjeru noslēdz seškārtējā pasaules čempione Sulemdāla

Rolands Eliņš

30 gadu vecumā karjeru noslēdz seškārtējā pasaules čempione Sulemdāla
Sinnēve Sulemdāla. Foto: AFP/Scanpix

Norvēģijas biatloniste Sinnēve Sulemdāla savas valsts televīzijai TV2 apliecinājusi, ka pieliek punktu sportistes karjerai.

„Es par to domāju jau ilgu laiku. Šāda iespēja visu laiku pastāvēja, tagad ir īstais laiks to piepildīt,” emocionālā sarunā pastāstīja Sinnēve Sulemdāla.

„Manas individuālās uzvaras Pasaules kausa posmos bija priecīgākie mirkļi manā karjerā. Tas bija tik negaidīti, man abas reizes sanāca nedaudz pārspēt sevi un sarūpēt sev lielu prieku,” sacīja Sulemdāla par savām divām uzvarām PK posmos – iedzīšanā Hohfīlcenē 2012./13. gada sezonā un Estešundā 2013./14. gada sezonā.

„Esmu ļoti apmierināta ar to, ko esmu paveikusi biatlonā,” sacīja Sulemdāla. „Esmu arī priecīga par to, ka šobrīd varu pieņemt lēmumu par karjeras beigšanu, taču tas tāpat ir emocionāls brīdis. Tagad plānoju kļūt par pilna laika studenti, ceru kļūt par inženieri. Tas ir vēl viens manas dzīves sapnis.”

Sulemdāla no biatlona atvadās 30 gadu vecumā. Viņa ir seškārtēja pasaules čempionāta zelta medaļniece, visas godalgas iegūstot stafetēs – četrreiz klasiskajās stafetēs un divreiz jauktajās stafetēs. Iepriekšējā reize, kad viņa kopā ar Norvēģijas izlasi kļuva par pasaules čempioni, bija šogad, pirms pāris mēnešiem Antholcā.

Individuālajās sacensībās Sulemdāla ar milzīgiem panākumiem pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs nevar lepoties – šajās sacensībās viņa ne reizi nav iekļuvusi labāko desmitniekā. Šo Pasaules kausa sezonu viņa pabeidza 51. vietā, kamēr trīs viņas tautietes bija starp septiņām labākajām. Savukārt atsevišķos PK posmos Sulemdāla uz goda pjedestāla individuālajās sacensībās kāpusi piecas reizes, iepriekšējā reize bija 2017./18. gada sezonā Oberhofā, kad tika iegūts sudrabs klasiskajā distancē.

Izmantotie resursi:
https://www.tv2.no/sport/11358406/

     [+] [-]

, 2020-04-06 13:11, pirms gada
4 reizes uzvarējusi PČ sieviešu stafetē!

     [+] [-]

, 2020-04-06 13:15, pirms gada
mācīsies par inženieri?...tak pēc sporta gaitām sievietei vajag parūpēties par bērniem...jau 30 gadi - īstais laiks sākt, lai nenokavētu

     [+] [-]

, 2020-04-06 13:43, pirms gada
Austrietis Dominiks Landertingers paziņojis, ka vēl nav izlēmis par karjeras turpināšanu.

     [+] [-]

, 2020-04-06 14:58, pirms gada
Norvēģijai ir no kā izvēlēties.

Aiz vadošajām trim (Ekhofas, Roiselandas un Tandervoldas) pārējās ir +/- vienā līmenī.

Sulemdāla, Knotena, Kalkenberga, Brun-Lī, arī Liena.