Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Kalnu slēpotājai Ģērmanei treniņā nopietns savainojums - Pekinas OS ies secen

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Kalnu slēpotājai Ģērmanei treniņā nopietns savainojums - Pekinas OS ies secen
Dženifere Ģērmane. Publicitātes foto.

Latvijas vadošā kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane vakar treniņā slalomā Itālijā ir piedzīvojusi ļoti neveiksmīgu kritienu, kā rezultātā ir nopietni satraumējusies, un diemžēl olimpiskās spēles Pekinā mūsu kalnu slēpošanas cerībai ies secen.

Pagājušo sezonu Dženifera Ģērmane iesāka lieliski, divos startos FIS sacensībās Austrijā novembra beigās un decembra sākumā izcīnot uzvaras slalomā un nopelnot ļoti labus punktus – attiecīgi 23 un 26 FIS punktus. Tieši šīs divas sacensības ļāva mūsu pārliecinoši labākajai kalnu slēpotājai pasaules rangā iekļūt labāko simtniekā un vienu brīdi pat aizsniegties līdz 84.vietai.

Sezonas turpinājumā bija dažādas sekmes, taču spožākais brīdis bija pieaugušo pasaules čempionātā Itālijā, kur tobrīd vēl 17 gadus vecā un talantīgā latviete iekļuva labāko trīsdesmitniekā. Valmieriete izcīnīja 24.vietu un nodrošināja neatkarīgās Latvijas labāko vietu pasaules čempionātos, par 10 vietām atpaliekot no savas mātes Ullas sasniegtā 1989.gadā nobrauciena disciplīnā.

Starpsezonā sakarā ar mikrotraumu bija nepieciešams veikt ceļgala operāciju. Līdz ar to ne novembrī, ne decembrī Dženiferu sacensībās mēs vēl neieraudzījām. Atlabšanas process noritēja ļoti labi, trenējoties saudzīgā režīmā. Decembra mēnesī Ģērmane jau varēja paslēpot bez sāpēm. Viņa gatavojās sezonas atklāšanai janvāra vidū, lai pēc tam startētu savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs.

Diemžēl vakardien piedzīvotais kritiens un trauma ir pārvilkusi svītru šiem plāniem. Kritiens slaloma treniņā Itālijā izvērtās pavisam neveiksmīgs, jo tā rezultātā mūsu kalnu slēpotāja salauza atslēgas kaulu. Tā slalomā notiek ļoti reti. Šobrīd ir grūti pateikt par iespējamo atgriešanos, bet ir skaidrs, ka diemžēl starts olimpiskajās spēlēs ies secen. Latvijas Slēpošanas federācija vēl Dženiferai ātrāku traumas sadziedēšanu un atgriešanos apritē pavasarī.

     [+] [-]

, 2021-12-30 23:39, pirms 5 mēnešiem
Nu nezinu,atslēgas kauls nav smaga trauma- saskrūvē un pēc nedēļas esi trasē,it sevišķi olimpiskajā sezonā. Šķiet pāragri norakstīt Olimpiādi.

     [+] [-]

, 2021-12-31 08:01, pirms 5 mēnešiem
Todistuss rakstīja: Nu nezinu,atslēgas kauls nav smaga trauma- saskrūvē un pēc nedēļas esi trasē,it sevišķi olimpiskajā sezonā. Šķiet pāragri norakstīt Olimpiādi.
Sahistiem ,jā!