Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Vīgants: ''Starts Somijā bija labs, bet svētdien aukstumā nevarēju ''pamodināt'' ķermeni''

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vīgants: ''Starts Somijā bija labs, bet svētdien aukstumā nevarēju ''pamodināt'' ķermeni''
Raimo Vīgants. Foto: Loru creative

Šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā, kas norisinājās Somijas pilsētiņā Rukā, Latvijas labākais distanču slēpotājs vīriešiem Raimo Vīgants sprintā klasikā bija 69.vietā un laika ziņā atpalika mazāk nekā jebkurš cits no Latvijas vīriešiem savulaik (+14,91 sek.), bet 15km klasikā ar intervāla startu sasniedza savu vērtīgāko rezultātu Pasaules kausa posmos FIS punktu izteiksmē (69 punkti), ne vietas ziņā. Svētdien iedzīšanā viņš vienīgais no latviešiem lielajā aukstumā izgāja uz starta, bet tomēr bija spiests pieņemt lēmumu izstāties.

Jau ziņojām, ka Raimo Vīgants sprintā klasikā, startējot ar otro numuru starp titulētajiem norvēģiem – aiz Emīla Iversena un tieši pirms paša Johannesa Klēbo, 76 dalībnieku vidū kvalifikācijā uzrādīja 69.laiku, taču no vadošajiem laika ziņā atpalika maz – 14,91 sekundi. Tik maz neviens klasikas sprintā no Latvijas vadošajiem vīriešu slēpotājiem nav zaudējis.

Vīgants 15km klasikā ar intervāla startu finiša līniju šķērsoja divas minūtes un 53,2 sekundes aiz uzvarētāja – mājinieka Īvo Niskanena, kurš distancē pavadīja 33 minūtes un 8.6 sekundes. Madonieša sasniegtais rezultāts deva 69,68 FIS punktus, kas ir labākais viņa rezultāts PK posmos distancē.

Svētdien ļoti lielā aukstumā Raimo sāka 15km iedzīšanu brīvajā stilā, neko daudz nezaudējot vadošajiem, bet drīz vien izstājās.

Rukas posmu madonietis kopumā vērtē kā labi aizvadītu. “Klasikas sprints padevās diezgan labi. Varbūt tehniski nepareizi nobraucu pēdējo kalnu pirms finiša, kur nācās pazaudēt pāris sekundes. Vajadzēja kāpt ārā no klasikas sliedes un skriet, tā vietā es izvēlējos palikt "špūre", kur beigās zaudēju laiku,” skaidro Raimo, piebilstot, ka ar pieredzi jau nāks arī labāks izpildījums.

15km klasiskajā stilā uzdevums bijis līderiem nezaudēt vairāk kā trīs minūtes, ko arī izdevās izpildīt. “Kopumā skatoties, aizvadīju labu sacensību dienu, Vēl drusku ir nianses, kur ir jāpiestrādā, kā, piemēram, stumšana un trases līdzeno gabalu atstrādāšana, kur pazaudēju laiku,” par 15km klasiskā stila distanci stāsta pagājušā gada pasaules U23 čempionāta 9.vietas ieguvējs.

“Pēdējā diena bija auksta, līdz ar to es arī ļoti šaubījos par startēšanu. Sacensību žūrijai darbs bija salīdzinoši saraustīts, līdz ar to vēl 30 minūtes līdz statam nebija skaidrs, vai sacensības notiks, kā rezultātā sacensību gaisotnē bija neziņa. Iesildoties jau jutu, ka īsti nevaru iesildīties un nevaru pamodināt ķermeni, un aukstums par sevi lika manīt. Starts arī bija ļoti haotisks, bet mans starts bija grupas vilnī. Sākums padevās salīdzinoši labs, bet tad trešā apļa sākumā ar poļu slēpotāja palīdzību salauzu nūju, kas lika atkrist no grupas, kā arī nūja, ko dabūju, nebija man parocīga. Aukstums, nejušanās labi, veselības saudzēšana lika man pieņemt lēmumu beigt sacensības, jo šis ir tikai sezonas sākums un galvenie starti ir tikai priekšā,” skaidro Vīgants.