Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Ar dienas novēlošanos PK sezonu kalnu slēpošanā uzsākuši ātrumdisciplīnu pārstāvji

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar dienas novēlošanos PK sezonu kalnu slēpošanā uzsākuši ātrumdisciplīnu pārstāvji
Matiass Maijers. Foto: fis-ski.com

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā, kas ar dienas novēlošanos sākās Leikluīzā (Kanāda), vīriešiem par pirmo uzvarētāju šajā sezonā ātrumdisciplīnā kļuva divkārtējais olimpiskais čempions Matiass Maijers (Austrija), kurš bija ātrākais nobraucienā.

Vīriešiem Pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā sākās pirms mēneša ar milzu slalomu Zeldenā, bet šonedēļ kalnu slēpotāji aizvadīja aktīvus treniņus nobraucienā Leikluīzā, jo PK ir pārcēlies uz Ziemeļameriku, sacensību apritē iesaistot ātrumdisciplīnu speciālistus. Atkal sliktie laika apstākļi veica nepatīkamas korekcijas, jo piektdien tika “nozagts” nobrauciens, atkal samazinot paredzēto ātrumdiciplīnu skaitu kā pagājušajā sezonā.

Vienpadsmito uzvaru karjerā izcīnīja pasaules čempionātos pie medaļas vēl joprojām netikušais Matiass Maijers, kuram ir divi zelti Olimpiskajās spēlēs. Lai arī Zeldenā milzu slalomā viņš nefinišēja, tomēr šīs sezonas sākums ir daudz labāks, jo pērn austrietis pirmajos divos ātrumdisciplīnu posmos bija ārpus trijnieka.

Dubultuzvaru Austrijai nodrošināja šī gada pasaules čempions Vincents Krihmairs, kurš uzrādīja otro laiku, bet trijniekā iekļuva pēdējo četru gadu nobrauciena disciplīnas kopvērtējuma uzvarētājs Bīts Foics no Šveices. Tikai piecas sekundes simtdaļas līdz trijniekam pietrūka sezonas pirmā starta uzvarētājam milzu slalomā Marko Odermatam (Šveice), kurš jau pērn sevi apliecināja ātrumdisciplīnās. Lielā Kristāla globusa ieguvējam Aleksim Penturo no Francijas līdz trīsdesmitniekam jeb vienam punktam kopvērtējumā pietrūka divu sekunžu simtdaļu, ieņemot 32.vietu.

Ne visai sekmīga atgriešanās sanāca norvēģim Aleksandram Kildem, kurš pēdējā treniņbraucienā bija ātrākais, bet sacensībās ierindojās 9.vietā.

Odermats līdz ar to ar 150 punktiem izvirzījies Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā, par 50 punktiem esot priekšā austriešiem – paralēlā slaloma uzvarētājam Kristianam Hiršbīlam un Maijeram.

Šodien vīrieši sacentīsies supergigantā.

Pasaules kausa posms kalnu slēpošanā, nobrauciens vīriešiem, Leikluīza (Kanāda), 65 dalībnieki

V.SportistsValstsRezultāts
1.Matias MaijersAustrija1;47.74
2.Vincents KrihmairsAustrija+0.23
3.Bīts FoicsŠveice+0.35
4.Marko OdermatsŠveice+0.40
5.Makss FrancsAustrija+0.56
6.Romeds BaumansVācija+0.77