Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Sievietēm Levi slalomā atkārtojas pagājušā gada spraigais scenārijs

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sievietēm Levi slalomā atkārtojas pagājušā gada spraigais scenārijs
Ziemeļbriedi barojošā Petra Vlhova atkal uzvarējusi Levi. Foto: Scanpix/AP/Alessandro Travati.

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā, kas norisinās Levi (Somija), sievietēm slalomā pirmo vietu izcīnīja pagājušā gada kopvērtējuma titula ieguvēja Petra Vlhova no Slovākijas, tiekot pie savas apaļās 20 uzvaras karjerā un otrajā vietā tāpat kā pērn Levi atstājot Mikaelu Šifrinu, kura uzvarēja sezonas pirmā posmā milzu slalomā Zeldenā. Ar labiem rezultātiem izcēlās divas 18 gadus vecās kalnu slēpotājas.

Sezonu Petra Vlhova sāka ar trešo vietu milzu slalomā Zeldenā. Pirms nedēļas paralēlo slalomu Lielā Kristāla globusa īpašniece izlaida tāpat kā viņas šodienas sīvā konkurente Mikaēla Šifrina. Pagājušajā gadā Levi slalomā pirmajā dienā Vlhova izvirzījās vadībā pēc pirmā brauciena un līderpozīcijas nosargāja arī pēc otrā, aiz sevis sīvā cīņā atstājot Šifrinu. Arī šogad atkārtojās tāds pats scenārijs. Līdz ar to slovākiete svinēja apaļo 20.uzvaru, bet amerikānietei tā bija jau 107.reize uz pjedestāla.

Tikmēr pirmo reizi individuālajā startā pirmo trijnieku sasniedza Lēna Dīra, kura pirmo tam vienreiz bija ceturtā, bet divas reizes piektā. Vāciete pēc pirmā brauciena atradās 6.vietā, bet, kad otrajā braucienā finišēja trešā laika uzrādītāja pirmajā braucienā Andreja Slokara no Slovēnijas un palika aiz, Dīra neslēpa prieka un aizkustinājuma emocijas. Līdz ar to pagājušā nedēļā savu pirmo uzvaru un godalgu izcīnījusī Slokara šoreiz palika tieši aiz pjedestāla.

Vairāk nekā pēc pusotra gada sacensību apritē veiksmīgi atgriezās 2019.gada pasaules vicečempione Anna Svena Larsone. Zviedriete ieguva 5.vietu, sekundes simtdaļu zaudējot Slokarai. Tikmēr pagājušās sezonas labākā slalomiste Katarina Līnsbergere no Austrijas šoreiz brauca piesardzīgāk un ieņēma tikai sesto vietu.

Labus rezultātus uzrādīja Dženiferas Ģērmanes vienaudzes – 2003.gadā dzimusī vāciete un somiete, kuras startēja ar vēlajiem numuriem (60. un 69. – aut.piez.). Pērn Levi savu pirmo Top30 rezultātu sasniegusī Rosa Pohjolainena savā sestajā startā Pasaules kausa posmos otro reizi tika trīsdesmitniekā, sasniedzot savu labāko rezultātu – 24.vieta. Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējai komandu sacensībās pieaugušajiem Emmai Aiherei, kurai pirms nedēļas palika tikai 18, tā arī bija otrā reize trīsdesmitniekā, turklāt otrajā startā PK posmos. Vāciete pirms nedēļas savā dzimšanas dienā izcīnīja 19.vietu paralēlajā slalomā, bet šodien bija vēl augstāk – 14.vietā. Gan Pohjolainena, gan Aihere, kuras ir ļoti labas, bet nav supertalanti, parāda, ka šī vecuma kalnu slēpotājām ir reāli sasniegt Top30 PK posmos, turklāt ar vēlajiem starta numuriem.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 180 punktiem izvirzījusies Šifrina, kurai cieši seko Slokara (168 punkti) un Vlhova (160 punkti). Rīt sievietes tāpat kā pērn Levi vēlreiz sacentīsies slalomā.

Pasaules kausa posms kalnu slēpošanā, slaloms sievietēm, Levi (Somija), 77 dalībnieces

V.SportisteValstsRezultāts
1.Petra VlhovaSlovākija+1:46.19
2.Mikaēla ŠifrinaASV+0.31
3.Lēna DīraVācija+0.84
4.Andreja SlokaraSlovēnija+1.12
5.Anna Svena LarsoneZviedrija+1.13
6.Katarina LīnsbergereAustrija+1.28

     [+] [-]

, 2021-11-20 19:34, pirms 2 mēnešiem
Interesanta sacīkste, vairāk gaidīju no Linsbergeres, bet tas ir sezonas sākums. Nesapratu autoru par Ģērmani - viņa bija Levi?