Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Ķibeles ar Covid-19 testu pasaules čempionam neliedz uzvarēt Vengenas nobraucienā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ķibeles ar Covid-19 testu pasaules čempionam neliedz uzvarēt Vengenas nobraucienā
Vincents Krihmairs. Foto: AP.

Šodien Šveices kalnu kūrortā Vengenā Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā vīriešiem otrajās nobrauciena sacensībās uzvaru svinēja austrietis Vincents Krihmairs, neskatoties uz to, ka “nepareizi pozitīvais” Covid-19 tests nedēļas sākumā bija liedzis austrietim piedalīties nobrauciena treniņbraucienos un viņa dalība sacensībās bija zem lielas jautājuma zīmes.

Iepriekšējās divas dienas - supergigantā ceturtdien un nobraucienā piektdien – par uzvaru spraigi cīnījās norvēģis Aleksandrs Kilde un Marko Odermats no Šveices, supergigantā virsroku ņemot šveicietim, bet nobraucienā nedaudz ātrākam esot skandināvam. Šodien trase bija ierastā garumā, kalnu slēpotājiem pavadot par 40 sekundēm vairāk nekā vakar, un rezultāti krietni pamainījās, nevienam no iepriekšminētajiem pirmo divu dienu līderiem netiekot trijniekā. Ja Odermata 4.vieta, tikai 0,02 sekundēm pietrūkstot līdz trešajai godalgai šajā disciplīnā karjerā, ir labs rādītājs, tad Kildes 7.vietu par labu rezultātu nenosauksi.

Tikmēr Krihmairs, kuram šajā sezonā ir mainīgas sekmes, Leikluīzā izcīnot otro vietu, bet Valgardenā un vakar Vengenā paliekot ārpus desmitnieka, otro reizi sezonā iekļuva trijniekā un tika pie pirmās uzvaras. Taču pasaules čempions nebija tālu, lai viņam tiktu liegts šāds panākums slavenajā Šveices nobraucienā, jo nedēļas sākumā Covid-19 tests uzrādīja pozitīvu rezultātu, kā dēļ viņam tika liegta piedalīšanās oficiālajos treniņbraucienos otrdien un trešdien. Austrietis nebija ar mieru ar šādu iznākumu un uzstāja uz atkārotu testu, kas bija negatīvs, apstiprinot pirmā pozitīvā testa nepareizību. Līdz ar to Krihmairu ar interesantu, speciāli viņam piektdienas rītā veltītu treniņbraucienu beigās pielaida startam nobraucienā.

Līdzīgas likstas bija arī vadošajām sieviešu kalnu slēpotājām decembrī, bet Lara Guta-Behrami, Mikaela Šifrina, Katarina Līnsbergere un Alise Robinsone izvēlējās pasēdēt karantīnā un pēc divām nedēļām atgriezties sacensībās.

Vienīgais, kurš abas dienas tika trijniekā, bija mājinieks Beats Foics, spraigā cīņā par otro vietu apsteidzot Bormio nobrauciena daudzkārtējo uzvarētāju Dominiku Parisu (Itālija). Foicam pēc iepriekš trijām trešajām vietām šis sezonas labākais rezultāts, bet iepriekšējo četru sezonu nobrauciena kopvērtējuma titula ieguvējam joprojām pietrūkst uzvaras. Paris toties atkal atguvis līderpozīcijas disciplīnā. Šajā sezonā kopumā labākus rezultātus uzrāda pagājušā gada Valdizēras nobrauciena pārsgteidzošais uzvarētājs Martins Katers. Slovēnis ‘vakar bija desmitais, bet šodien uzrādīja jau sesto rezultātu.

Pasaules kausa posms kalnu slēpošanā, nobrauciens vīriešiem, Vengena (Šveice), 48 dalībnieki

V.SportistsValstsRezultāts
1.Vincents KrihmairsAustrija2:26.09
2.Beats FoicsŠveice+0.34
3.Dominiks ParisItālija+0.44
4.Marko OdermatsŠveice+0.46
5.Matiass MaijersAustrija+0.51
6.Martins KatersSlovēnija+0.66

Pasaules kausa kopvērtējums vīriešiem

V.SportistsValstsPunkti
1.Marko OdermatsŠveice1075
2.Aleksandrs KildeNorvēģija685
3.Matiass MaijersAustrija592
4Vincents KrihmairsAustrija524
5.Beats FoicsŠveice447
6.Dominiks ParisItālija406

Pasaules kausa kopvērtējums vīriešiem nobraucienā pēc 6 no 10 sacensībām

V.SportistsValstsPunkti
1.Dominiks ParisItālija316
2.Aleksandrs KildeNorvēģija305
2.Beats FoicsŠveice305
4.Matiass MaijersAustrija302