Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Kaimiņu duelī olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā spēcīgākas izrādījās Latvijas kērlingistes

Linda Mangale
Linda Mangale

Kaimiņu duelī olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā spēcīgākas izrādījās Latvijas kērlingistes
No kreisās: Ieva Krusta, Evelīna Barone
Foto: WCF/Céline Stucki

Šodien, 12. decembrī, Latvijas sieviešu izlase otrajā olimpiskā kvalifikācijas turnīra dienā Leuvardēnā, Nīderlandē aizvadīja tikai vienu spēli. Viņām pretim stājās ziemeļu kaimiņienes no Igaunijas. Spraigā cīņā mūsu izlase sagādāja pretiniecēm pirmo zaudējumu, pārspējot ar 8:6.

Spēles pirmo endu Latvijas izlase uzsāka ar zaudētiem diviem punktiem, ko otrajā spēja atgūt, papildinot ar trešajā endā vienu nozagtu 3:2. Tomēr jau atkal piektajā endā Igaunija nozog divus un izvirzās vadībā ar 5:3. Lai arī pēc lielā pārtraukuma sestajā endā mūsējās izcīna tikai punktu, tomēr nozagtie divi septītajā un viens astotajā ļauj pārņemt vadību ar 7:5. Pretinieces devītajā pietuvinās līdz -1 (6:7), bet ar to viņām bija par maz, jo ar pēdējā metiena tiesībām 10.endā Latvijas sieviešu izlase tiek pie vēl viena punkta, kas ļauj izcīnīt otro uzvaru šajā turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Igauniju:
“Šeit neviena spēle nav sagaidāma viegla, bet šī bija, salīdzinot ar iepriekšējām, pati stresainākā spēle. Tajā labs izpildījums brīžiem mijās ar ne tuvu labu izpildījumu, kā rezultātā meitenes pašas dzina sevi stūrī, bet beigu beigās veiksmīgi izdevās izcīnīt uzvaru.
Jāatpūšas un jāgatavojas rītdienas divām spēlēm. Pārsteigums šodien bija Turcijas uzvara pār Skotiju, tā ka rītdien priekšā vēl viena nopietna diena.”

Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs kopvērtējuma 1. vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022. gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Spēles tiešraidē var skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”. Latvijas izlases spēli pret Japānu 14. decembrī plkst. 15.00 pēc Latvijas laika varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā un mājaslapā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:

4:10 – Koreja
8:4 – Itālija
8:6 – Igaunija
/13.12./ 10:00 – Turcija
/13.12./ 20:00 – Čehija
/14.12./ 15:00 – Japāna (TIEŠRAIDE)
/15.12./ 10:00 – Vācija
/15.12./ 20:00 – Skotija

Kopvērtējums:

1. Japāna 3-3-0
2. Igaunija 3-2-1
2. Turcija 3-2-1
2. Koreja 3-2-1
2. Latvija 3-2-1
6. Skotija 2-1-1
7. Vācija 2-0-2
7. Itālija 2-0-2
9. Čehija 3-0-3

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/oqe...
Tiešraides: https://the.recast.app/user/5pYk0