Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Ar uzvaru pār Īriju jauktā pāra izlase noslēdz dalību PČ kvalifikācijas turnīrā

Linda Mangale
Linda Mangale

Ar uzvaru pār Īriju jauktā pāra izlase noslēdz dalību PČ kvalifikācijas turnīrā
Daina Barone, Arnis Veidemanis
Foto: Roberts Blaubuks

Šodien, 5.decembrī Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā Damfrijā, Skotijā pēdējā pamatturnīra spēlē sacentās ar Īriju. Lai arī abām komandām šī cīņa vairs neko neizšķīra, jo abas nekvalificējās šī turnīra play-off kārtai, tomēr uz ledus valdīja spraiga un vienlaicīgi brīva atmosfēra. Visas spēles laikā dominēja Latvijas izlase, noslēdzot turnīru ar uzvaru 6:4.

Maču mūsu pāris uzsāka ar diviem punktiem pirmajā endā, bet līdz lielajam pārtraukuma, pateicoties vienam nozagtam punktam ceturtajā, izvirzījās vadībā ar 4:1. Īrija piektajā endā atkal tiek tikai pie punkta 2:4, bet mūsu izlase setajā izspēlē “power play”, kurā izcīna divus punktus 6:2. Arī pretinieki nolemj izmantot savu “power play” iespēju, lai samazinātu rezultāta starpību, tiesa tikai par dviem punktiem 4:6. Astotais ends izrādās arī pēdējais, jo Īrija nespēj atgūt zaudētos punktus.

Kā jau iepriekš tika ziņots, tad divi zaudējumi - pret Nīderlandi un Jaunzēlandi, turnīra ievadā liedza Latvijai kvalificēties play-off kārtai, kurā turpināsies cīņa par četrām ceļazīmēm uz 2023.gada pasaules čempionātu, kas norisināsies 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā.

Par šīm ceļazīmēm rīt, 6.decembrī sacentīsies Ķīna, Francija, Nīderlande, Jaunzēlande, Spānija, Turcija, Somija un vēl viena valsts no C apakšgrupas, kura šovakar būs zināma pēc pēdējās pamatturnīra spēļu kārtas.

Play-off kārtas spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:

7:3 – Polija
3:8 – Nīderlande
4:7 – Jaunzēlande
11:3 – Rumānija
8:6 – Meksika
6:4 – Īrija

Kopvērtējums B apakšgrupā

ValstsSpēlesUzvarasZaudējumi
Jaunzēlande660Q
Nīderlande651Q
Latvija642
Polija633
Īrija624
Meksika615
Rumānija606

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmd...
Play-off kārtas izspēle: https://s3.eu-west-1.amazonaws.com/...
Tiešraide: https://watch.recast.tv/invited?ref...