Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Diginsa: "Izstāšanās no "Tour de ski" būtu pilnīgi nepareizs signāls"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Diginsa: "Izstāšanās no "Tour de ski" būtu pilnīgi nepareizs signāls"
Džesika Diginsa. Foto: U.S. Ski&Snowboard

Neskatoties uz ļoti sliktajiem rezultātiem pirmajo trīs posmos, daudzkārtējā pasaules un olimpisko spēļu medaļniece distanču slēpošanā Džesika Diginsa nevēlas izstāsies no “Tour de ski”, jo uzskata, ka tas būtu pilnīgi nepareizs signāls.

Pirms sākuma par vienu no galvenajām favorītēm uz uzvaru “Tour de ski” kopvērtējumā uzskatītā Džesika Diginsa šobrīd no vadošajām atpaliek gandrīz četras minūtes, taču neplāno izstāties, un to negrasījās darīt arī pēc trešā posma, kad atradās 36.vietā un no līderes atpalika četras ar pusi minūtes.

Olimpiskā un pasaules čempione nedēļas nogalē pirms Ziemassvētkiem dominēja Pasaules kausa posmā Davosā, izcīnot otro vietu sprintā un uzvarot 20km brīvajā stilā, taču līdz šim “Tour de Ski”, neskaitot ceturto posmu 20km iedzīšanā, ir mocījusies un izrādījusi pirmajos trijos posmos pagalam vājus rezultātus, izskatoties kā sevis ēna.

Pirmajā posmā sprintā amerikāniete palika tikai 40.vietā, pirmo reizi pēdējo četru gadu laikā nepārvarot kvalifikāciju, bet tikai otro reizi karjerā paliekot ārpus trīsdesmitnieka sprintā brīvajā stilā (pirmā jeb iepriekšējā reize bija 2011.gadā –aut.piez.). Pēc tam 10km iedzīšanā klasikā viņa finišēja 30.vietā, bet otrdienas 10 km klasikā ar intervāla startu Diginsa atkal mocījās un ieņēma tāpat kā iesākumā sprintā vien 40. vietu.

Vakar iedzīšanā viņa pēkšņi bija savā ierastajā ampluā, uzrādot ātrāko laiku un uz augšu pavelkot ļoti daudz savu konkurentu, taču pašai beigās pietrūkstot spēkiem pēc tik lieliski veiktās distances un tāpēc netiekot sešiniekā. Taču tik un tā Diginsa veica iespaidīgu kāpumu no 40.vietas uz astoto.

Neskatoties uz salīdzinoši ļoti vājiem rezultātiem pirmajos trijos posmos, kurus priekš Diginsas varētu arī saukt par katastrofāliem, pati sportiste uzskatīja, ka viņas forma ir laba, lai gan pēc sprinta apgalvoja, ka ķermenis nespēj realizēt to, ko vēlējies prāts. Džesika uzskata, ka ir arī citi iemesli, kāpēc viņai sanācis vāji nostartēt, piemēram, trešajā posmā 10km klasikā, kur kļūdījusies ar smēru izvēli.

Taču Diginsa nemaz neapsver iespēju izstāties no tūres, lai gan kopumā viņa no līderēm atpaliek ļoti daudz, līdz šim ir mocījusies un zaudējusi iespēju kopvērtējumā pacīnīties par augstu vietu. “Nē, es nepadošos. Tas, ka ir smagi un grūti, nenozīmē, ka vēlos izstāties. Man ir jāturpina, jo tas ir svarīgs signāls, ko nosūtīt jaunajiem sportistiem. Izstāšanās būt pilnīgi nepareizs signāls jauniešiem,” saka 2021.gada “Tour de ski” kopvērtējuma uzvarētāja un vairākkārtējā olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļniece, kuru 2011.gada februārī dažiem Latvijas slēpošanas līdzjutējiem bija iespēja redzēt Skandināvijas kausa posmā “Smeceres sila” trasē Madonā.

Izmantotie resursi:
Home - Langrenn

     [+] [-]

, 2023-01-05 14:23, pirms 3 mēnešiem
Visu cieņu