Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

PČ kvalifikācijā Latvija tiek pie svarīgas uzvaras pār Rumāniju

Linda Mangale
Linda Mangale

PČ kvalifikācijā Latvija tiek pie svarīgas uzvaras pār Rumāniju
Daina Barone, Arnis Veidemanis
Foto: Roberts Blaubuks

Šodien, 4.decembrī pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā Damfrijā, Skotijā Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis dienas otrajā spēlē tikās ar apakšgrupas pastarīti Rumāniju. Pēc līdzīga spēles sākuma mūsu izlase spēles beigas nospēlēja teicami, uzvarot Rumāniju ar 11:3.

Pirmajā endā Latvija gandrīz nozog punktu, tomēr pēc akmeņu mērīšanas Rumānijai tikai nedaudz akmens tuvāks centram un punkts viņiem. Otrais ends aizrit mūsu izlase labā, kas ļauj sakrāt trīs akmeņus tuvāk centram un izvirzīties vadībā ar 3:1. Precīzi nospēlēts trešais ends piespiež pretiniekus paņemt tikai punktu 2:3, bet ceturtā enda beigu daļā kļūdas mūsu izlases izpildījumā, liedz izcīnīt punktus, Rumānijai vienu nozogot (3:3).

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase izmanto “power play” iespēju un izcīna trīs punktus, nonākot 6:3 vadībā. Savukārt lieliska spēle no mūsu puses un Rumānijas par vāju uzmestais pēdējais metiens ļauj pie pretinieku “power play” mums nozagt trīs punktus (9:3). Arī septītajā endā rumāņi neizmanto pēdējā metiena tiesības un negūst punktu, Latvijai nozogot vēl divus 11:3, ar ko spēle arī noslēdzas.

Par četrām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu 2023.gada 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā kvalifikācijas turnīrā sacenšas 26 valstu izlases, kuras ir sadalītas četrās grupās – divās pa septiņām un divās pa sešām komandām. Vispirms tiks izspēlēta apļa turnīra kārta, pēc kuras katras grupas divi labākie pāri turpinās cīņu play-off kārtā.

Latvijas izlases spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika un rezultāti:

7:3 – Polija
3:8 – Nīderlande
4:7 – Jaunzēlande
11:3 – Rumānija
05.12.
11:00 – Meksika
18:00 – Īrija

Kopvērtējums B apakšgrupā

ValstsSpēlesUzvarasZaudējumi
Jaunzēlande440
Nīderlande431
Polija532
Īrija422
Latvija422
Meksika413
Rumānija505

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmd...
Play-off kārtas izspēle: https://s3.eu-west-1.amazonaws.com/...
Tiešraide: https://watch.recast.tv/invited?ref...