Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Godžija dominē sezonas pirmajā ātrumdisciplīnā, Gutai-Behrami vājš rezultāts

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Godžija dominē sezonas pirmajā ātrumdisciplīnā, Gutai-Behrami vājš rezultāts
Sofija Godžija.Foto: italy24news.com

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā, kas norisinās Leikluīzā (Kanāda), pārliecinošu uzvaru svinēja pagājušās sezonas labākā nobrauciena speciāliste Sofija Godžia no Itālijas, kura tuvākās sāncenses apsteidza par pusotru sekundi. Tikmēr pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Lara Guta-Behrami ierindojās vien dalītā 17.vietā.

Sofija Godžija pagājušās sezonas pirmajā pusē izcīnīja četras uzvaras nobraucienā, tādējādi iegūstot šīs disciplīnas Mazo kristāla globusu, kaut arī janvāra beigās satraumējās un pasaules čempionātā nevarēja startēt. Leikluīzā itāliete jau no pašā sākuma uzrādīja ātrākos laikus un savu pārsvaru ar katru nākamo kontrolatzīmi tikai palielināja, tādējādi svinot 12 uzvaru karjerā. Ar tik lielu pārsvaru (pusotra sekunde) Godžija vēl nebija uzvarējusi. Līdz ar to olimpiskā čempione pēdējos nobrauciena startos ir palikusi nepārspēta.

Pagājušās sezonas decembra un janvāra veikumu, kad regulāri bija trijniekā, bet to nespēja atkārtot pasaules čempionātā, turpināja demonstrēt amerikāniete Brīzija Džonsone, kura tikai par 0,06 sekundēm apsteidza austrieti Mirjamu Puhneri, kura pēc gandrīz trīs gadu pārtraukuma atgriezās trijniekā. Pasaules čempioni Korīna Sutere ieguva 5.vietu, bet viņas tautiete Guta-Behrami tikai dalītu 17.vietu (+2,74). Pirmo reizi sešiniekā iekļuva 24 gadus vecā itāliete Nadja Delago.

Pasaules kausa posms kalnu slēpošanā, nobrauciens sievietēm, Leikluīza (Kanāda),

V.SportistsValstsRezultāts
1.Sofija GodžijaItālija1:46.95
2.Brīzija DžonsoneASV+1.47
3.Mirjama PuhnereAustrija+1.53
4.Ramona ZībenhofereAustrija+1.96
5.Korīna SutereŠveice+2.02
6.Nadja DelagoItālija+2.09

Startēja 52, finišēja 51 dalībniece

Pasaules kausa kopvērtējums sievietēm

V.SportistsValstsPunkti
1.Mikaela ŠifrinaASV365
2.Petra VlhovaSlovākija340
3.Andreja SlokaraSlovēnija210
4.Lēna DīraVācija201
5.Katarina LīnsbergereAustrija187
6.Sāra HektoreZviedrija158