Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Krievijas izlases bobslejists miris autokatastrofā

Agris Suveizda

Krievijas izlases bobslejists miris autokatastrofā
Nikolajs Hreņkovs
Foto: csk-lokomotiv.ru

Autokatastrofā 29 gadu vecumā miris Krievijas olimpiskās bobsleja izlases stūmējs Nikolajs Hreņkovs, vēsta ziņu aģentūra ITAR-TASS. Traģēdija notika uz Krasnojarskas-Žeļeznogorskas ceļa.

Avārija notika pirmdienas dienā, kad Hreņkovs devās pie vecākiem uz Žeļeznogorsku. Sportista vadībā "Honda Accord" esot sadūrusies ar "VAZ-2110", un abu transporta līdzekļu vadītāji mira turpat notikuma vietā. Krievijas bobsleja izlases treneris Aleksandrs Ščeglovskis atklāja, ka avārijas brīdī Hreņkovs mašīnā atradies viens.

"Krievijas bobslejs zaudēja spēcīgu stūmēju. Viņš šajā sporta veidā no desmitcīņas ieradās sporta meistara statusā. Uzreiz iekļāvās komandā, bija Aleksandra Zubkova ekipāžā, izcīnot pirmo vietu Pasaules kausā un otro vietu Eiropas čempionātā un iegūstot nopelniem bagāta sporta meistara nosaukumu," sacīja Ščeglovskis. "Vai viņam bija ģimene? Zinu, ka ir mamma. Pieļauju, ka federācija viņai sniegs palīdzību. Šis jautājums tagad tiks risināts."

"Visi esam šokā," teica Krasnojarskas apgabala sporta ministrs Sergejs Aleksejevs. "Tik tikko runāju ar Žeļeznogorskas pilsētas galvu, no kurienes nāk Hreņkova radi. Izdarīsim visu, kas nepieciešams bēru organizēšanai. Viņš bija patiess un atklāts cilvēks. Piemēram, iepriekšējā nedēļā viņš kopā ar [skeletonistu] Aleksandru Tretjakovu vadīja tikšanos ar bērniem no skolām un bērnu namiem."

"Hreņkovs bija ekstrēms cilvēks, no nāves nebaidījās. Jo bobslejā puiši pastāvīgi riskē ar dzīvību. Viņš bija jauns un perspektīvs sportists, lai viņam mūžīga piemiņa," teica komandas biedrs bobsleja izlasē Aleksejs Vojevoda.

Nikolajs Hreņkovs Žeļeznogorskā piedzima 1984. gada 15. jūlijā un mira 29 gadu vecumā. Krievijas bobsleja izlasei pievienojās 2009. gadā, kopš tā laika divreiz kļūstot par Eiropas vicečempionu četriniekos, kā arī triumfējot 2011. gada Krievijas čempionātā. Šā gada sākumā Soču olimpiskajās spēlēs Hreņkovs četriniekos startēja Krievijas trešajā ekipāžā, iegūstot 15. vietu.

Izmantotie resursi:
ИТАР-ТАСС: Сибирь - Участник Олимпиады в Сочи...