Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2983, Did:0, useCase: 3

Vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Gogols vadīs treneru kursus

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Gogols vadīs treneru kursus
Mihals Gogols. Foto: CEV

LETA. Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Mihals Gogols 22.novembrī vadīs treneru kursus, vēsta Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Kursi norisināsies Rīgas Volejbola skolā, Cieceres ielā 9, un tiem visi interesenti var pieteikties līdz 16.novembrim.

Teorētiskajā daļā kursos tiks aplūkota volejbola elementu tehnika, kā arī gatavošanās spēlei un analīze, bet praktiskajā daļā - serve, aizsardzība, efektīva uzbrukuma taktika, kā arī darbs ar cēlājiem.

"Šī ir iespēja satikties ar treneriem un izskaidrot, kā es redzu volejbolu, kā es vēlos, lai tiek spēlēts nacionālajā izlasē, kādas ir manas idejas, principi un ko es gribētu mainīt Latvijā. Gribētu parādīt procesu, kurā esam iekšā, jo process nav pabeigts," stāsta Gogols. "Esmu atvērts un vēlos sniegt savu skatupunktu, tāpat esmu atvērts arī treneru skatupunktam. Esmu gatavs diskutēt un atbildēt uz jautājumiem. Esmu diezgan drošs, ka varu mācīties arī no viņiem."

"Vēlos parādīt savu bloka un aizsardzības sistēmu, jo es patiešām tai ticu un mēs to vasarā uzlabojām. Otra lieta ir uzbrukumu efektivitāte, ne tikai uzbrūkot bez kļūdām, bet mēģinot arī gūt punktus un saskatīt iespējas, kā to izdarīt. Kursos vairāk runāšu par tehniku, jo tas ir kaut kas, ko mēs varam ievērojami uzlabot īsā laika sprīdī," piebilda speciālists.

Gogolam, kurš sāka savu trenera karjeru jau 23 gadu vecumā, ir plaša pieredze. Viņš ir ne tikai strādājis vairākos klubos, bet arī izlasēs. Pirmā pieredze darbā ar izlasēm Gogolam bija 2016.gadā, kad viņš kā trenera palīgs palīdzēja Polijas U-23 izlasei kvalificēties 2017.gada pasaules U-23 meistarsacīkstēm.

2018.gadā viņš kļuva par Polijas izlases trenera Vitala Heinena palīgu. Kopā ar Polijas valstsvienību Gogols 2018.gadā kļuva par pasaules čempionu, bet pēdējos divos Eiropas čempionātos izcīnīja bronzas medaļas.

Savukārt Latvijas izlases galvenā trenera amatā viņš tika apstiprināts pērn. Vienošanās ar speciālistu tika panākta uz diviem gadiem pēc formulas 1+1, tāpēc, ja Latvijas valstsvienībai izdotos iekļūt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā, līgums automātiski tiktu pagarināts līdz finālturnīra beigām.

Atlases ciklā latvieši divreiz uzvarēja Austrijas valstsvienību, bet abās spēlēs zaudēja Somijai un netika pie ceļazīmes uz finālturnīru, taču LVF valde tāpat lēma, ka Gogols turpinās vadīs Latvijas vīriešu volejbola izlasi vismaz līdz nākamā gada Eiropas Sudraba līgas turnīra beigām, par galveno mērķi izvirzot uzvaru Sudraba līgā.

Izmantotie resursi:
LETA