Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2983, Did:0, useCase: 3

Volejbola izlases treneris: ''Šī ir viena no kvalifikācijas spēcīgākajām grupām''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Volejbola izlases treneris: ''Šī ir viena no kvalifikācijas spēcīgākajām grupām''
Galvenais treneris Mihals Gogols un federācijas prezidents Jānis Buks. Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Mihals Gogols intervijā volejbola federācijai 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu, kurā mūsu izlasei par vietu finālturnīrā būs jāspēkojas pret Somiju un Austriju, raksturoja kā vienu no sarežģītākajām, taču Latvijai esot kvalitātes, kas var ļaut iekļūt čempionātā.

"Domāju, ka mūsu grupā ir ļoti labas komandas, būs liela savstarpējā cīņa. Skatoties pēc ranga, Somija varētu būt grupas favorīte. Tās spēlētājiem ir kvalitātes un pieredze. Somija pēdējos gados ir piedalījusies lielākajos Eiropas turnīros. Mums arī jābūt gataviem spēlēt pret somu faniem, kuri labprāt apmeklē augsta ranga sacensības. Somija ”uz papīra” ir spēcīgākā, tomēr šeit katram būs iespēja," situāciju vērtē Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols (Polija).

"Daudz nezinu par Austrijas komandu, bet pazīstu tās volejbolistus. Diagonāles spēlētājs Aleksandrs Bergers pagājušajā sezonā spēlēja Polijā. Austrijai ir labas izredzes un ļoti labi volejbolisti no lieliem Eiropas klubiem. Manuprāt, šī ir viena no spēcīgākajām grupām kvalifikācijas sacensībās. Mums nebūs daudz spēļu - katrs sets un katrs punkts skaitīsies. Domāju, ka mūsu izaicinājums ir visās spēles noturēt vienādā līmenī, kas arī dos vajadzīgo rezultātu."

Kādas mums varētu būt priekšrocības pret Somiju un Austriju, lai tiktu EČ finālturnīrā? "Mēs esam komanda, kas vēl meklē savu identitāti un kam tā jāatrod šajā sezonā. Esam jauna un ļoti izsalkusi komanda - mums jāpierāda, ka tieši tā arī ir mūsu priekšrocība. Somijai varbūt ir ļoti ierasts braukt uz visiem Eiropas un pasaules lielākajiem turnīriem. Mums tā ir lieliska iespēja par to cīnīties un tam ziedot savus spēkus, tāpēc domāju, ka jāizmanto mūsu enerģiju un lielo vēlēšanos spēlēt," norāda Latvijas volejbola izlases treneris.

"Ja mēs runājam konkrēti par volejbola elementiem, tad domāju, ka tieši pret šīm divām komandām mūsu serves var būt liela priekšrocība, tāpat arī noteikti bloks - šos divus elementus mums vajag izmantot. Somijai un Austrijai ir ļoti labi uzbrucēji."

"Mums jāatceras, ka šajās sacensībās katra bumba, katrs punkts un katrs sets skaitīsies. Šajā grupā ir vienlīdz spēcīgas komandas. Mums jādara viss, kas ir mūsu spēkos, lai cīnītos katrā spēlē un katrā setā. Mēs esam trīs komandu grupā, tāpēc visa enerģija mums būs jāizliek tikai četrās spēlēs. Tāpēc arī liela nozīme būs sagatavošanās periodam un pārbaudes spēlēm. Redzu, ka katrai komandai ir iespēja uzvarēt šajā grupā," atzīst vīriešu izlases galvenais treneris.

2023. gada Eiropas čempionāta 24 komandu finālturnīram jau kvalificējušās vēl nepubliskotās rīkotājvalstis (4) un pagājušā gada meistarsacīkšu labākās izlases (8). Kvalifikācijas mačos tiks noteiktas pēdējās 12 ceļazīmes. Ukrainā notiekošā kara dēļ CEV rīkotajās sacensībās nav ļauts piedalīties Krievijai un Baltkrievijai.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Volejbola federācija

     [+] [-]

, 2022-03-14 12:43, pirms 4 mēnešiem
Mēs varētu naturalizēt dažus Poļu volejbolistus!