Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Latvijas dāmas Sudraba līgā četros setos piekāpjas igaunietēm

Emils Ozerinskis

Latvijas dāmas Sudraba līgā četros setos piekāpjas igaunietēm
Marta Levinska. Foto: Volejbola federācija

LETA. Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien Tartu Eiropas Sudraba līgas pirmajā mačā ar rezultātu 1-3 (25:20, 21:25, 16:25, 21:25) zaudēja Igaunija.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Paula Ņečiporuka un 15 punktus guva Marta Kamēlija Levinska, bet uzvarētājām 23 punktus guva Kertu Lāka.

Latvijas izlase nedaudz iepalika servju uzņemšanā (35%/37%), uzbrukuma efektivitātē (41%/44%) kā arī bija mazāk punktu blokā (5/12), bet vairāk - ar "eisiem" (9/7).

Sudraba līgas sacensības Latvija sāka ar Paulu Ņečiporuku, Junoru Vageli, Martu Levinsku, Aniju Jurdžu, Annu Rītu un Elvitu Dolotovu, kā arī "libero" Elīnu Zvaigzni un Sindiju Boži sastāvā.

Latvijas volejbola izlases galvenais treneris Daniēle Kaprioti uzsvēra, ka Igaunijas valstsvienība radīja spiedienu ar ļoti labām servēm.

"Visu laiku turpat vien rezultātā bijām, un mums ik setā bija vairākas iespējas gūt punktus, servējot pašiem. Sākot ar otro setu, pretinieces sāka servēt labāk, un mūsu spēles sistēmai tas radīja grūtības. Labi bija tas, ka mūsu komanda izdomāja, kā cīnīties, kad servju uzņemšana nebija perfekta," Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Kaprioti teikto.

"Vislabākais šajā mačā bija tas, ka mēs tālu neatpalikām un trijos setos izbraukumā sakrājām vairāk par 20 punktiem. Mēs varam būt lepni par rezultātu un mūsu spēli," pēc cīņas Tartu teica komandas galvenais treneris. "Tagad vissvarīgākais ir atjaunot enerģiju. Mums ir jāsaprot, kā Ziemeļmaķedonija spēlē, sagaidīsim šodienas rezultātu un gatavosimies otrajai izbraukuma spēlei."

Latvijas izlases rezultatīvākā spēlētāja Paula Ņečiporuka atzina, ka viņai bijusi ērta rotācija, jo bieži otrā tīkla pusē pretī bija cēlāja, ko varēju izmantot uzbrukumā.

"Arī ar servēm igaunietes mani nemeklēja, un bija vieglāk spēlēt, jo šīs spriedzes nebija. Man liekas, mēs nospēlējām ļoti labi. Pirmajā setā tas bija redzams arī rezultātā. Arī otrais sets bija labs, mums iekrītot dažās situācijās, taču mēs atspēlējāmies. Bija kādas garās izspēles, kur mēs nevinnējām punktus. Tas nedaudz ietekmēja arī emocionāli, bet igaunietēm radīja emocionālu pacēlumu," stāstīja volejboliste.

No 17 kandidāšu saraksta uz Igauniju nedevās savainojumu ārstējošā Kristīne Gabranova, kā arī Kristīne Leskinoviča un Vlada Pridatko, kuras, iespējams, piedalīsies kādās no nākamajām Sudraba līgas spēlēm.

31.maijā Latvija Skopjē viesosies pie Ziemeļmaķedonijas, 3.jūnijā Rīdā spēlēs ar Austriju, 10.jūnijā austrietes tiks uzņemtas "Rimi" Olimpiskajā centrā Rīgā, kur 14.jūnijā notiks mačs arī ar Ziemeļmaķedoniju. 17.jūnijā Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā grupu turnīrs tiks noslēgts ar cīņu pret Igauniju.

Pagājušajā nedēļas nogalē Paidē Latvijas izlase jau divreiz tikās ar Igauniju pārbaudes mačos, piedzīvojot zaudējumus ar 1-3 un 2-3.

Austrija kā finālčetrinieka turnīra rīkotāja jau ir nodrošinājusi vietu labāko vidū. Pārējās trīs komandas cīnīsies par atlikušo ceļazīmi uz finālčetrinieku Grācā, kura spēles paredzētas 24. un 25. jūnijā.

Eiropas Sudraba līgas uzvarētājas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgākajā Eiropas Zelta līgā.
Latvijas volejbolistes, kuras Sudraba līgā spēlēja 2021. gadā, pagājušajā vasarā Eiropas līgas mačos nepiedalījās, jo tika lemts uzsvaru likt uz U-21 valstsvienību, kurā spēlēja liela daļa no pieaugušo izlases kandidātēm.

Danielem Kaprioti izlasē palīdz treneri Arvils Keišs un Inguna Minusa, fiziskās sagatavotības treneris un fizioterapeits Roni Rekola un statistiķis Mareks Maksimovs.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs cīņai ar Igauniju

cēlājas - Elvita Dolotova (Sēkešfehērvāras "MAV Elore", Ungārija), Elza Reknere (RVS/LU);
pirmais temps - Anna Rīta, Junora Vagele, Anželika Ivanova (visas - RVS/LU);
diagonāles - Marta Levinska (Arizonas Štata universitāte, ASV), Megija Dambrehte (RVS/LU);
otrais temps - Anija Jurdža (Ņīreģhāzas "Fatum", Ungārija), Paula Ņečiporuka (Rovaniemi "Arctic Volley", Somija), Kristīne Kramēna (RVS/LU), Anna Kovala (RSU/MSĢ);
"libero" - Elīna Zvaigzne, Sindija Bože (abas - RVS/LU), Megija Grundmane (RSU/MSĢ).

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-05-28 07:49, pirms 4 mēnešiem
Pēc visiem volejbola likumiem ja komanda nevar noniemties 8 reizes vienā novietojuma un uzņemšanas līnija nekontrolē situāciju bet pie savas serves bloks izskatās kā cauru spainis kur centrālajiem bloķētājiem pilnībā nav spēles lasīšanas spējas tad par ko var runāt? Tomēr visi smejas un priecājas tikai laikam tas ir kaut kas nervozs vai tas ir bezspēcības smaids.

     [+] [-]

, 2023-05-29 07:45, pirms 4 mēnešiem
Minusa un Keiš ,lūdzu parādiet Kaprioti PČ hokejā un izskaidrojiet, ka latvieši priecājas un māk to darīt izcili labi, bet ...priecājas pēc labi padarīta darba!!!