Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Latvijas U17 izlase uzzina pretiniekus EČ finālturnīrā, pirmā spēle būs pret Turciju

Rolands Eliņš

Latvijas U17 izlase uzzina pretiniekus EČ finālturnīrā, pirmā spēle būs pret Turciju
Foto: LVF

Eiropas čempionāta finālturnīrā Albānijā Latvijas U-17 volejbolistiem grupā pretiniekos ielozēta Krievija, Turcija, Beļģija, Slovēnija un Albānija.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā posma sacensībās Horvātijas pilsētiņā Bibinjē maija pirmajā dekādē latvieši uzvarēja visās trijās spēlēs, pieveicot Horvātijas (3:1), Francijas (3:0) un Baltkrievijas (3:0) volejbolistus, un iekļuva finālturnīrā.

Atskatoties uz izšķirošo pēdējo spēli ar Baltkrieviju, izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans bilst, ka pēc uzvaras par Franciju bija ļoti liela pārliecība par saviem spēkiem, bet nekādas pašapmierinātības puišos. Spēlētāji sapulcē izstāstīto un video noskatīto laukumā izpildījuši ar lielu pārliecību un ticību.

Domājot par finālturnīru, Obrumanu uztrauc, ka “finālturnīrā sešu dienu laikā būs jāaizvada piecas grupas spēles. Ja tiksim labāko četriniekā, – septiņas spēles astoņās dienās. Vajadzēs stratēģiski pareizi visu izplānot.”

“Mēs progresējam, taču finālturnīrā nemēdz būt vāju komandu. Grupā Albānija droši vien būs pastarīte, taču spēlēs mājās, un redzējuši mēs viņus neesam. Redzējuši esam tikai Krieviju pirmās kārtas atlases turnīrā Gruzijā, tā kā par spēku samēriem šobrīd spriest ir pāragri,” treneris uzsver, ka viss pretinieku pētīšanas laiks vēl priekšā. “Gribas domāt, ka grupa ir visai laba. Tomēr turki vienmēr ir labi jauniešu vecumā, arī beļģi spēlē sekmīgi. Krieviem ir perspektīva izlase. Arī Slovēnijai, kura ir Eiropas pieaugušo čempionāta vicečempione, ir gadi, kad jaunie volejbolisti ir ļoti labi.”

Gatavošanās plāni finālturnīram vēl tiks saskaņoti, taču ir skaidrs, ka jūnija sākumā treniņnometnei pirms Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra vajadzētu sākties.

Latvijas izlases vadības štābā kopā ar Obrumanu Horvātijā bija treneri – Mārtiņsons un Boriss Kolčins –, statistiķis Aivis Kokins, kā arī fizioterapeite Ilva Mazure.

Finālturnīrs no 10. līdz 18. jūlijam plānots Albānijā.

Latvijas U-17 izlases spēļu kalendārs finālturnīrā

DatumsLaiksSpēle
10. jūlijs18.30Latvija – Turcija
11. jūlijs16.00Latvija – Krievija
12. jūlijs21.00Latvija – Albānija
14. jūlijs18.30Latvija – Beļģija
15. jūlijs16.00Latvija – Slovēnija

Vairāk par Latvijas U-17 izlasi lasiet šeit: U-17 Juniori