Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542), Fid:2668, Did:0, useCase: 0

Hārtlijs Omskā? Kāpēc gan ne...

Jānis Matulis
Jānis Matulis

Hārtlijs Omskā? Kāpēc gan ne...
Bobs Hārtlijs: "Piedod, Juri! Man vajag Stenlijus un Gagarinus!"
Foto: dinamoriga.lv

Kopš 2001. gada Stenlija kausa uzvarētāju treneris Bobs Hārtlijs piestājis Latvijas hokeja izlasē, vienmēr viņam līdzi nācis baumu virpulis – tūlīt, tūlīt kanādietis atgriezīzies kādā no NHL klubiem. Bet, protams, tikai tādā, kurš reāli cīnās par Stenlija kausus. Nekādus Bufalo mums, lūdzu, nepiedāvāt. Arī Rīgas “Dinamo” man neder!

Par to, kā Hārtlijs ir ļoti labs treneris, neesmu šaubījies ne mirkli, taču jau no pirmās dienas, kopš viņš salaulāts ar Latvijas izlasi, nepamet sajūta, ka Bobs visu laiku meklējās. Lai atgrieztos NHL apritē. Lai trenētu kādu Šveices NLA klubu, DEL vienību Vācijā vai KHL komandu. Profesionāla trenera vēlme būt nodarbinātam visu sezonu man ir saprotama, ar Latvijas izlasi vien Hārtlijam hokeja ir par maz. It sevišķi tas bija jūtams pērnā gada beigās, kad notika viņa, precīzāk – viņa aģenta Pola Teofanusa sarunas ar Cīrihes “Lions”. Kāds Šveices kolēģis jau bija pierakstījis Hārtliju Cīrihei, bet... tur nonāca zviedra Hansa Valsona aizvietotājs Hanss Kosmans. Uz laiku. Bobs tā kā gribēja, bet no malas izskatījās, ka klīrējas. Tāpat kā 2017. gada vasarā, te parakstot, te liekot atkal uz bremzēm līgumu ar Latvijas Hokeja federāciju. Būtībā grieķu izcelsmes amerikānis ar krievu valodas zināšanām – Pols Teofanuss sava klienta labā kaulējās par samaksu. Kas beigu beigās nonāca līdz 460 000 eiro gadā. Protams, skaitlis neoficiāls, jo līgumu redzējis neesmu. Visticamāk, ka Cīrihes projekts arī “noplīsa” aģenta rijības dēļ. Kā ziņo no Omskas, arī tagad disputi notiekot tikai par naudu - “Avangard” Hārtlijam esot gatavi maksāt 500 000 dolāru, bet Teofanuss gribot trīs reizes vairāk... Tajā pašā laikā izskanot nožēlai, ka jau pirmajā KHL gadā neesot uzaicināts Hārtlijs, bet gan cits kanādietis Veins Flemings, kuru pussezonā nomainīja Sergejs Gersonskis, kuru pašu beigās nomainīja Igors Ņikitins. Trīs galvenie treneri vienā sezonā? Omskai tas nav nekas sevišķs. Arī 2013./2014. gada sezonā somu Petri Matikainenu vispirms nomainīja čehs Rostislavs Čada, lai sezonu atkal pabeigtu soms Raimo Summanens.

“Avangard” ir čakls treneru mainītājs, un reta ir sezona, ka tas, kurš to pabeidzis, sāk arī nākamo. Rekords – 18. septembrī otrā darba gadā atbrīvots Matikainens. Pēdējos trijos gadus gan tie vairs nebija ārzemju treneri, taču, ja nav Gagarina kausa, tad treneris noteikti jāmaina. Ambīcijas “Avangard” pietiek, un tas ir arī tas, kas vajadzīgs Hārtlijam. Nu, labi, piedāvāja jau viņam arī pastrādāt Rīgas “Dinamo”, bet, piedodiet “Dinamo” kungi un biedri, neviens augstas klases treneris neies maitāt savu CV, strādājot ar mazbudžeta klubu.

Vai Hārtlijs būs Omskā? Ir pazīmes, kas rāda, ka varbūt. Proti, no Magņitogorskas “Metallurg” jau dabūts kanādiešu treneris Maikls Pelino, kurš tur nostrādāja četrus gadus, izcīnot divus Gagarinus. Kāpēc gan lai Pelino nestrādātu par “krievu” pie Hārtlija? Krieviju pārzina, KHL pārzina. Mazliet bažas rada tas, ka “Avangard” jaunais prezidents Maksims Sušinskis ir jau nolīdzis arī vārtsargu treneri Sergeju Zvjaginu, kurš ar Pelino kopā Magņitkā strādājuši visas pēdējās četras sezonas. Ja tiek līgts Hārtlijs, tad viņam kā obligātā piedeva – vārtsargs Žaks Klutjē, arī 2001. gadā, tāpat Cīrihē un Kalgari. Bet Klutjē jau arī mūsu izlasē ar vārtsargiem nedarbojās.

Vai LHF prezidentam Aigaram Kalvītim un ģenerālsekretāram Viesturam Koziolam tagad no bēdām nošauties? Nē, pat otrādi – tātad mūsu izvēle pirms diviem gadiem ir bijusi pareiza. Ja pēc šāda trenera kā Hārtlijs pasaulē ir pieprasījums. Un var jau arī apvienot kluba trenera darbu ar Latvijas izlasi. Tiesa, tas iet mazliet pretrunā ar teoriju, ka Hārtlijs tuvāko četru gadu laikā varētu nostādīt Latvijas hokeju (trenerus!) uz pareizajām kājām, bet ne vienmēr vajag klausīties hokeja funkcionāru vārdos. Lai nebūtu jāviļas par darbiem.

Pēdējā nedēļā hokeja kuluāros izskanēja arī versija, ka Hārtlijs uz Omsku līdzi ņemšot Arti Ābolu, kā “krievu”, bet, ja jau priekšā Pelino un draugs Klutjē... Un, ja Hārtlijam konkurenci sastāda Harijs Vītoliņš un Pēteris Skudra, tad laikam nevietā teikt, ka Latvijā nav treneru. Būs interesanti.

Kā izvēlēsieties “Avangard” jauno treneri? Atbild Maksims Sušinskis: “Trenerim ir jābūt līderim, kuram komanda notic. Viņam jābūt savam stingram skatam, kāds hokejs jāspēlē, sava pieeja spēlētājiem. Bet pats galvenais – viņam jāprot uzvarēt.” Tieši kā par Bobu pateikts.

Bet Hārtlijam, Vītoliņam vai Skudram jāņem vērā, ka Omska ir Omska: jāuzmanās, lai pirms izšķirošās spēles kāds neieslēdz viesnīcā. Kā gadījās Summanenam.

“Avangard” treneri

Sezonagalvenie treneripanākumi
2008/09Flemings/Gersonskis/ I. Ņikitins1/2F A
2009/10I.Ņikitins/ Summanens1/4f A
2010/11Summanens1/2f A
2011/12Čada/SummanensFināls
2012/13Matikainens1/2f A
2013/14Matikainens/ Ržiha/ Summanensnetiek p/o
2014/15Summanens1/2f A
2015/16Kornouhovs1/2f A
2016/17Kanareikins1/2f A
1017/18Skabelka1/4f A

     [+] [-]

, 2018-05-26 17:08, pirms 3 gadiem
...bet ne vienmēr vajag klausīties hokeja funkcionāru vārdos. Lai nebūtu jāviļas par darbiem.
Nedomāju, Matuļa kungs, ka šados funkcionāros vispār ir vērts turpmāk klausīties.Ja vīram nav vīra valoda un rīcība, tad latvieši tādus saukā par lupatām.

  +1 [+] [-]

, 2018-05-26 17:14, pirms 3 gadiem
norcha 172 rakstīja: ...bet ne vienmēr vajag klausīties hokeja funkcionāru vārdos. Lai nebūtu jāviļas par darbiem.
Nedomāju, Matuļa kungs, ka šados funkcionāros vispār ir vērts turpmāk klausīties.Ja vīram nav vīra valoda un rīcība, tad latvieši tādus saukā par lupatām.
Nu, nu! Tik traki jau gan nav. Tad jau mēs vispār nevarētu klausīties nevienu politiķi, Dombrovski un VVF ieskaitot.

     [+] [-]

, 2018-05-26 17:30, pirms 3 gadiem
Visticamāk visi uzrāvās uz labi izplānotu provokāciju par Boba un Latvijas attiecībām.Skaldi un valdi, bet mēs kā mazi bērni ar atvērtām mutēm.Hārtlija reakcija uz zvanu tam varētu būt pierādījums, bet tas neattaisno Koziola mīksto nostāju.Politika nav tikai līferēšana starp diviem krastiem.

     [+] [-]

, 2018-05-27 01:30, pirms 3 gadiem
Ar pieri sienā skrienot un pieturoties pie kursora melns-balts, tālu netiks neviens. Galējības pie laba gala nenoved. Nedrīkst būt pārlieku mīksts, bet nevar lietu nostādīt arī "to be ir not to be" pozīcijās. Vislabākais risinājums gandrīz vienmēr ir zelta vidusceļš.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-28 02:29, pirms 3 gadiem
Neesmu lasījis Boba līgumu, taču kāds sabiedrībai meloja.Man vienalga kurš, Kozjols vai Hārtlijs.Arī noklusēts fakts vai nepilnīgi izstāstīts ir meli.Runa bija TIKAI par NHL, nevis ka viņš meklēs papildus darbu jebkur.Viņš nespēs vairs pilnvērtīgi īstenot Kozjola fleitēto programmu, viņam vispār tam nebūs laika, tāpat arī Latvijas izlasei.Līgums jālauž.Pat paldies negribas teikt, es hokejistu vietā justos nodots.Izskatās ka visu norietajam Bārtulim bija priekšnojautas.

     [+] [-]

, 2018-05-28 09:48, pirms 3 gadiem
Koziols minēja vienā intervijā ka Bobs var parakstīt arī eiropā, bet tadesot kaut kādi noteikumi ko var un ko nevar (vai arī runāja par kaut kādiem datumiem, kad viņam jābūt pieejamam Latvijas izlasei)

  +1 [+] [-]

, 2018-05-28 09:59, pirms 3 gadiem
Neķeriet stresu un neburiet drāmu
Hārtlijs būs ar izlasi IIHF noteiktajos logos - un tas ir OK, pārējā laikā jau tāpat lielākā daļa spēlētāju ir prom savos ārzemju klubos. Vienīgā atšķirība, ka pavasarī nevarēs būt klāt tik ļoti agri kā tagad, jo Omska droši vien tiks play-off (ja netiks, tad Boba tur vairs nebūs - pilnīgi noteikti).
Savukārt izglītot vietējos trenerus un vadīt seminārus var arī laikā starp PČ un kluba pirmssezonas nometni.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-28 17:34, pirms 3 gadiem
Domāju, kur esmu redzējis šādu shēmu - saņem smuku naudiņu, bet pamatdarbs ir citur un arī par smukām naudiņām.Pareizi, Latvijas politikā.Man vienam šķiet nenormāli, ka Bobam maksā miljonus no LHF, lai viņš trenētu kur citur?Nu, Matuļa kungs, kad Koziols tiks pie neērtiem jautājumiem par noklusēšanu, es pat teiktu, piemelošanu?
restorāni Rīgā - saņem atlaides