Gailumam drusku pietrūkst līdz personīgajam rekordam, Šveicē met arī Palameika
LETA. "Spitzen Leichtathletik" sacensībās vieglatlētikā Šveicē šovakar piedalījās latviešu šķēpmetēji Patriks Gailums un Madara Palameika, attiecīgi vīriešu un sieviešu konkurencē ieņemot otro un piekto vietu. Gailumam tālākais metiens padevās piektajā mēģinājumā - 83,30 metri., bet Palameikai pēdējā - 53,87 metri. Gatis Čakšs palika bez rezultāta.
Gailuma rezultāts bija tikai par 35 centimetriem tuvāks nekā atlēta maija nogalē Grieķijā sasniegtais personīgais rekords. Sacensības Gailums sāka ar 74,15 metrus tālu metienu, bet pēc tam gandrīz katrā mēģinājumā savu rezultātu uzlaboja. Otrajā metienu sērijā viņa raidītais šķēps lidoja 78,64 metru tālumā, trešajā pārsniedza 80 metrus (80,89 m), ceturtais metiens netika ieskaitīts, bet pēdējā metienā sasniegtie 82,56 metri viņam sacensībās būtu devuši trešo vietu.
Otram Latvijas sportistam Gatim Čakšam pirmie divi metieni netika ieskaitīti, bet trešo viņš neveica. Astoņu sportistu konkurencē uzvarēja 2012.gada olimpiskais čempions no Trinidadas un Tobago Kešorns Volkots, kurš piektajā metienā šķēpu raidīja 84,82 metru tālumā. Atskaitot pēdējo metienu, kurš netika ieskaitīts, visos pārējos rezultāts bija labāks par 82 ar pusi metriem. Trešajā vietā ar trešajā metienu sērijā sasniegto rezultātu 82,87 metri ierindojās amerikānis Kērtiss Tompsons.
Tikmēr Palameika sacensības sāka ar 49,88 metrus tālu raidījumu, kas pēc pirmās metienu sērijas bija piektais labākais rezultāts. Otrajā mēģinājumā šķēps lidoja 50,59 metrus, trešais mēģinājums netika ieskaitīts, ceturtajā mēģinājumā tika sasniegti 51,05 metri, bet piektajā tika sasniegts rezultāts 50,39 metri, tobrīd atrodoties septītajā vietā. Pēdējā mēģinājumā, kuru izpildīja astoņas labākās no 11 dalībniecēm, Palameika pakāpās uz piekto vietu.
Uzvarēja kanādiete Elezabete Glīdla, kurš vienīgā meta šķēpu tālāk par 60 metriem, ceturtajā metienā sasniedzot rezultātu 61,03 metri. Otrā ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 57,87 metriem bija serbiete Marija Vučenoviča, bet trešo vietu pēdējā metienā ar 57,30 metriem izrāva pasaules vicečempione no ASV Kara Vingere. Palameiku apsteidza arī jaunzēlandiete Torija Pītersa (55,70 m).
Izmantotie resursi:
LETA
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Gailumam-83,30
[+] [-]
Viņai pašai nav kauns par savu rezultātu..
[/quote]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Ne katrās sacensībās sanāk labi metieni.
Malači.
[+] [-]
Tie ir mūsu labākie šķērpmetēji. Tikai priecātos ja kaut kādā veidā valsts palīdz viņiem. Arī tajās sacensībās kurās aizmet vīri 70, sievietes 50. Par rezultātiem nav jākaunās, jo ielikts liels darbs lai būtu tur kur ir.
Ne katrās sacensībās sanāk labi metieni.
Malači.
[/quote- kur skatās atbildīgie dienesti ?
vai ra jāsreādā Mōcību gada priekšvakarā vispār vaits bē ...
[+] [-]
[+] [-]
https://worldathletics.org/athletes...
[+] [-]
Piemērs. Sportists A tiaki vienās sacensībās gadā uzra'da labu rezultātu teiksim 83 metri un 2.vieta PČ vai 85 metri un 1.vieta. Vairāk sezonā neizdodas aizmest tālāk par 80 metriem.
Sportists B vismaz 5 sacensībās aizmet tālāk par 80 metriem un visās no tām ir TOP 3, bet tās nav PČ, EČ, OS.
Man labāk patīk sportists B, jo ir stabilāks.
Parasts līdzjutējs seko līdzi tikai lielajiem mačiem un arī tādēļ viņam neinteresē ko sportists paveicis sezonā kopumā.
Sportistu raksturo stabilitāte nevis "izšauj vienu reizi gadā". Protams katrs grib labāko rezultātu sezonā lielajos mačos, bet gribet ir viens. Retajam sanāk SB svarīgajos mačos.
Nezinu vai kaut kur ir tabula cik reizes sezonā šķēpu met tālāk par 80 metriem (sievietēm 60). Lūk tāda tabula mani interesētu. Var jau meklēt un skaitīt pats, bet tas aizņem daudz laika.
[+] [-]
https://worldathletics.org/records/...
[+] [-]
https://worldathletics.org/athletes...