Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Aizvadīts ikggadējais Latvijas Vieglatlētikas savienības kongress

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Aizvadīts ikggadējais Latvijas Vieglatlētikas savienības kongress
LVS prezidents Arnis Lagzdiņš. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

“Bellevue Park Hotel Riga” konferenču centrā šonedēļ notika Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ikgadējais kongress.

LVS prezidents Arnis Lagzdiņš atklāja 2022. gada kongresu, sveicot visus juridiskos biedrus ar iespēju satikties klātienē un pateicās par visu ieguldīto darbu, pildot savus sabiedriskos pienākumus.

Tradicionāli kongresā tika pasniegti LVS apbalvojumus tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu un entuziasmu pret sportu, veicina vieglatlētikas attīstību savā reģionā.

Juridiskie biedri bija izvirzījuši septinus nominantus, visus vienotā kategorijā, izsakot pateicību par ieguldījumu tieši pasākumu un sacensību organizēšanā: Sandrai Kaufmanei, Dacei Brakanskai​, Benitai Zaretokai​, Skaidrītei Velbergai​, Valdim Šustam​, Mārim Raimondam Gailim​, Jāzepam Markevičam​.

Daugavas stadiona projekta koordinatore Laura Matusēviča prezentēja detalizētu izklāstu par projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” gaitu, attiecībā tieši uz sporta bāzi vieglatlētikai.

Arnis Lagzdiņš sniedza 2021. gada pārskatu par paveikto, segmentējot dažādas tēmas: sportisti un treneri, finanšu un mārketinga programma, LVS biedri un pašvaldības, sacensības un tiesneši, attīstība/stratēģija – LVS pārvaldība. Tika akcentētas būtiskākās izmaiņas vai jauninājumus, piemēram, saistībā ar attīstību un stratēģiju.

2021. gadā, ciešā sadarbībā ar EAA, tika izstrādāts Eiropas Vieglatlētikas asociācijas stratēģijas un Nacionālā attīstības plāna projekts, kura mērķis ir Latvijas Vieglatlētikas savienībā integrēt pielāgotu stratēģiju laika posmam no 2021. gada oktobra līdz 2024. gada aprīlim.

Savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs prezentēja 2021. gada budžeta izpildi un 2022. gada budžeta plānu, kas tika papildināts ar salīdzinošu informāciju par kaimiņvalstu (Lietuvas, Igaunijas) finansiālo stāvokli. “Latvija uz Baltijas fona pārliecinoši ierindojās pēdējā vietā, ņemot vērā valsts līdzfinansējumus” Miļkevičs.

Kā 2021. gada budžeta izpilde, tā 2022. gada budžeta plāns tika vienbalsīgi apstiprināts.

Kongresā tika uzņemti 3 jauni Juridiskie biedri “Aizkraukles novada pašvaldības sporta centrs”, “Ķekavas novada pašvaldība” un “Sporta, kultūras un izglītības atbalsta punkts "Tornis"". Pamatojoties uz novadu reformu, apvienojās “Ilūksnes sporta skola” un “Daugavpils novada sporta skola”, izveidojot “Augšdaugavas novada sporta skolu”. Savukārt tāda paša iemesla dēļ izstājās “Carnikavas novada pašvaldība” un “Viļakas novada pašvaldība.

Par aktualitātēm aizvadītajā gadā ziņoja arī komisiju pārstāvji – Edvīns Krūms (Treneru komisija), Aļona Fomenko (Jaunatnes komisija), Lauma Grīva (Atlētu komisija), Zigurds Kincis (Tiesnešu komisija), Gatis Ratnieks (Tehniskā komisija).

Noslēdzot LVS kongresu, prezidents A. Lagzdiņš sacīja: ”Vieglatlētika ir sporta karaliene, futbols ir sporta karalis – par to visi runā – bet diemžēl dzīvē tā karaliene savu galmu un pili nevar pilnvērtīgi nodrošināt, un uzturēt”.

Izmantotie resursi:
Latvijas Vieglatlētikas savienība