Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Augstlēcējs Lisenko un četras personas diskvalificētas par antidopinga pārkāpumiem

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Augstlēcējs Lisenko un četras personas diskvalificētas par antidopinga pārkāpumiem
Daņils Lisenko. Foto: Reuters/Scanpix

Disciplinārais tribunāls paziņojis, ka piecas ar Krievijas vieglatlētiku saistītas personas ir diskvalificētas par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. Zināmākais no saraksta - augstlēcējs Daņils Lisenko, kuru provizoriski diskvalificēja 2018. gadā pēc tam, kad trīs reizes gada laikā sportists neinformēja par savu atrašanās vietu dopinga kontrolei.

Disciplinārais tribunāls atstāja spēkā visus iepriekš esošos sodus piecām Krievijas vieglatlētikas personām. Starp šīm personām atrodami tādi vārdi kā augstlēcēja Daņilas Lisenko, bijušā Krievijas vieglatlētikas federācijas valdes locekļa Artura Karamjana, direktora Aleksandra Parkina, federācijas darbinieces Jeļenas Orlovas un antidopinga koordinatorei Jeļenai Ikoņņikovai. Tiek teikts, ka 2019. gadā tika viltoti dokumenti un sniegtas nepatiesas ziņas, visticamāk, tieši saistībā ar Lisenko.

''Izskatās, ka, ja ne visas, tad lielākā daļa Krievijas vieglatlētikas federācijas personas bija iesaistītas šajā afērā. Šis ir šokējoši. Karamjanam kā augsta ranga amatpersonai nāksies uzņemties atbildību par notikušo,'' teikts disciplinārā tribunāla paziņojumā.

Augstlēcējs Lisenko tika provizoriski diskvalificēts 2018. gadā, kad trīs reizes gada laikā nedeva ziņas par savu atrašanās vietu dopinga kontrolei, kas ir antidopinga pārkāpums. Krievija kā valsts ir diskvalificēta kopš 2015. gada, kad tika atklāta valsts atbalstīta dopinga lietošana sportistu vidū. Lielākajos pasaules sporta notikumos krievu sportisti nestartē zem Krievijas karoga un netiek atskaņota valsts himna.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/athletics...

     [+] [-]

, 2021-02-17 22:27, pirms 2 mēnešiem
Šubenkovs?