Sirmais pilnībā izveseļojies un tēmē uz savām trešajām olimpiskajām spēlēm
Eiropas čempions šķēpmešanā Zigismunds Sirmais ir ticis galā ar veselības likstām, ar kurām viņš cīnījies pēdējos gados. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com sportists uzsver, ka šobrīd viņa mērķis ir Tokijas normatīva izpildīšana un dalība savās trešajās olimpiskajās spēlēs.
Pēdējie divi trīs gadi Sirmajam, kuram šobrīd ir 28 gadi, bijuši smagi, jo vajājušas traumas. Pēc ilga pārtraukuma viņš sacensībās atgriezās šogad, taču sezonas labākais rezultāts viņa mērauklai bija pieticīgs – 65,69 metri. Sportists personīgo rekordu uzstādīja tieši 2016. gada Eiropas meistarsacīkstēs, šķēpu raidot 86,66 metrus tālu, bet pēc tam sekoja sāpīgs kritiens.
"Pagājusī sezona tika aizvadīta piesardzīgi. Jau martā bija skaidrs, ka olimpiskās spēles pārcels. Līdz ar to pēc tam ne gluži neiespringu, bet vienkārši darbojos saudzīgā režīmā ar mazāku riskēšanu. Ar katriem nākamajiem mačiem sanāca uzrādīt arvien labākus rezultātus, vienīgi lēciens nebija tik liels. Taču bija psiholoģiska stabilitāte, ka atkal esmu sacensību apritē. Tie divi trīs gadi, kamēr nebija sacensību, bija emocionāli grūti. Kad sāku startēt, bija pavisam cits noskaņojums," gandarījumu neslēpj Sirmais, kurš šobrīd Rīgā gatavojas jaunajai sezonai. Šonedēļ viņš iecerējis doties mēnesi ilgā treniņnometnē uz Somiju.
Sirmais kopā ar vēl vienu Latvijas šķēpmetēju Līnu Mūzi jau sesto gadu sadarbojas ar somu treneri Kimmo Kinnunenu. Abas puses jau ir pieradušas pie attālinātas komunikācijas, tāpēc pandēmijā treniņi bez trenera klātbūtnes nebija nekas neierasts.
"Ar mūsu sadarbību esmu apmierināts. Vienīgais mīnuss, ka treneris ir no citas valsts. Ja ir situācija, kāda šobrīd, tas ievieš ļoti daudz korekciju. Tomēr esam apraduši strādāt attālināti, jo jau iepriekš to darījām. Šogad gan iztrūka divas trīs nometnes, bet mobilizējāmies un vairāk strādājām patstāvīgi. Bija paredzēts pavasarī braukt uz Portugāli, kas martā bija paredzēta kā galvenā pirmssezonas nometne, bet pandēmijas dēļ tā nenotika. Iztrūka viens mešanas mēnesis, kas būtu bijis siltos apstākļos," atzīst Sirmais, kurš piebilst, ka ar veselību šobrīd viss esot kārtībā un strādāt varot ar pilnu jaudu.
Lai arī pēdējie gadi Sirmajam bijuši smagi gan fiziski, gan psiholoģiski, šajā laikā domas par sportista karjeras beigām viņš neesot pārcilājis. Sarunas laikā gan viņš liek manīt, ka, ja izdodos kvalificēties Tokijai, tās gan būtu viņa pēdējās olimpiskās spēles.
"Domas par karjeras beigām nebija. 30 gados Jans Železnijs uzstādīja pasaules rekordu, Jānis Lūsis aptuveni tādā vecumā kļuva par olimpisko čempionu. Manuprāt, beigt karjeru nebūtu pareizi. Tas nebūtu godīgi pret cilvēkiem, kuri tev ir apkārt un kuri tevī ieguldījuši darbu. Nebūtu godīgi arī pret sevi – vienkārši tā paņemt un atmesties. Ja esi spēcīgs cilvēks un piemērs citiem, vajag parādīt, ka vari tikt galā ar grūtībām. Jā, varbūt citiem cilvēkiem nav grūtības sportā, bet viņiem tās ir ikdienā, tāpēc mana cīņa var viņus iedvesmot. Man jābūt spēcīgākam par grūtībām un jāiedvesmo citi," uzsver Eiropas eksčempions.
Par savu lielo mērķi Sirmais izvirzījis tieši normatīva izpildīšanu, kas ir augsts, - 85 metri. Līdz šim latvietis olimpiskajās spēlēs startējis Londonā un Riodežaneiro. Ja debijā viņš palika bez rezultāta, tad Brazīlijā ar 80,65 metriem ieņēma 14. vietu.
"Ņemot vērā manu vecumu, es pēc tam varētu dzīvē arī kaut ko pamainīt. Jādomā arī par ģimeni. Man ir 28 gadi, un grūti pateikt, kas būs nākamajos četros gados. Skaidri zinu, ka šo četrgadi vēlos noslēgt vismaz ar olimpisko normatīvu un pārstāvēt Latviju Tokijā. Tālāk skatīsies pēc situācijas," norāda sportists. "Daudz kas mūsdienās atkarīgs no finansējuma. Ja tas ir, tad ir ekonomisks pamatojums mest pie malas visas papildus lietas un tikai trenēties. Ja ir jāmaksā rēķini, jābrauc uz nometnēm, bet nav finansiālā atbalsta, tad nav pareizi uz kaut ko cerēt."
Ar jaunākās konstrukcijas šķēpu no Latvijas sportistiem tālāk par Sirmo metis tikai valsts rekordists Vadims Vasiļevskis.
+5 [+] [-]
ja teiks taisnību, tad nedabūs LOK stipendiju un būs jāiet strādāt...
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
mediju virsrakstos redzu tikai Mūzi,Sirmo,Mūzi,Sirmo...
citu vairs nav?
+1 [+] [-]
[+] [-]
tas nav futbols,kur tikai uz prastu bumbulēšanos jāfokusējas
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
pat ļoti interesētu cilvēkus,kā viss notiek citu valstu komandu virtuvēs,nevis tikai klausīties tās jēlās vienveidīgās intervijas katru gadu ar mūsu stāriem...
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
BET
ja rezultāts ir 70 - 75 metri... tad tā ir vairāk kā māžošanās, lai nebūtu jāiet strādāt... nez vai šķēpmešana būtu aktuāla, ja nebūtu finansējums no LOK...
ja rezultāts pastāvīgi būtu vismaz 80 metri...
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
ja Estijā būtu rene,tur šitā nekad nebūtu bijis...
+1 [+] [-]
[+] [-]
Salīdzinājumam, tas pats vecais hokejs - esmu vairākās fanu grupās. Parasti tikai uzņēmīgaki fani, jo īpaši tagad covid laikā nebaidās veidot video intervijas ar izlases špīleriem. Kurš renistiem liedz ko līdzīgu?
[+] [-]
Kols piķo
[+] [-]
[+] [-]
Un tā kā paveicās un skeletonā parādījās dukuri - izveidojās arī sava veida ikonas jeb brends ko bīdīt.
[+] [-]
ne jau LTV taisīja to slavas dziesmu
par reni nekad nav tikuši veidoti kādi apskati,hailaiti,,studijas,par reni neko nestāsta LTV sporta ziņās
nu kur tu saredzi baigo lobēšanu???
[+] [-]
[+] [-]
Agrāk (pirms šrots pārņēma) mierīgi varēja LTV7 vērot renes sezonu - vai par ko tādu var sapņot bmx, piecciņa, lielākā daļa vieglatlētikas? Nē. Lielāko daļu sporta veidu LTV 7 tolaik varēja redzēt tikai galvenajās sacenēs - EČ/PČ/OS. Rene krietni vieglāk pieejama - teorētiskā skatītāju bāze lielāka, skaļākā reklāma no individuālajiem sporta veidiem/komandu individuāljiem sporta veidiem - tur tas lobijs.
[+] [-]
renei arī iepriekš tikai PČ translēja( bobsleju)
pilnu sezonu viņi tikai sāka rādīt no 12. g
[+] [-]
[+] [-]