Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Piespiedu darbs uz gadu - Kenijā pirmais tiesas spriedums dopinga lietā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Piespiedu darbs uz gadu - Kenijā pirmais tiesas spriedums dopinga lietā
Foto: Anti-Doping Association of Kenya / sportsintegrityinitiative.com

Kenijā pasludināts pirmais tiesas spriedums ar dopinga lietošanu saistītā krimināllietā - maratona skrējēja Florensa Džepkosgeja Čepsoja sodīta ar piespiedu darbu uz vienu gadu, informē šīs Āfrikas valsts antidopinga aģentūra.

2017. gadā šo skrējēju diskvalificēja uz diviem gadiem par aizliegtās vielas prednizolona lietošanu.

Kenijā ierosināja kriminālprocesu, un izmeklēšana ilga vairākus gadus. Tika konstatēts, ka pirms Kenijas Sporta strīdu tribunāla sportiste iesniedza viltotus medicīniskos dokumentus no Eldoretas pilsētas slimnīcas, kā arī meloja nacionālajai antidopinga aģentūrai, cenšoties aizstāvēties pret apsūdzību dopinga lietošanā. Galu galā noskaidrojās, ka šī sportiste nekad nav ārstējusies attiecīgajā slimnīcā. Tiesa piesprieda piespiedu dabu uz vienu gadu. Tādējādi viņa kļuva par pirmo Kenijas sportisti, kura notiesāta ar dopinga lietošanu saistītā kriminālprocesā.

Pēdējo piecu gadu laikā vairāk nekā 60 kenijiešu sportisti ir diskvalificēti par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. Kriminālatbildība par antidopinga noteikumu pārkāpumu Kenijā tika ieviesta jau pirms 2016. gada olimpiskajām spēlēm, kad kenijiešu sportistiem draudēja atstādināšana no Riodežaneiro spēlēm. Pēcāk šī valsts izpelnījās kritiku par to, ka ieviestā kriminālatbildība netiek piemērota.

Izmantotie resursi:
sport-express.ru
AFP / indiatimes.com
AP / espn.com

     [+] [-]

, 2021-03-16 21:43, pirms mēneša
Ziemeļkorejā droši vien iedotu spaidu darbu nometni uz vairākiem gadiem!

     [+] [-]

, 2021-03-16 21:47, pirms mēneša
Ziemeļkoreja ir čempioni it visā tāpat. Kam viņiem dopingu?