Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Titulētā Fēliksa pēc šīs vieglatlētikas sezonas beigs sportistes karjeru

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Titulētā Fēliksa pēc šīs vieglatlētikas sezonas beigs sportistes karjeru
Elisona Fēliksa. Foto: AP/Scanpix

36 gadus vecā Elisona Fēliksa sociālajā tīklā ''Instagram'' paziņojusi, ka šī kļūs par viņas noslēdzošo sezonu sportistes karjerā, kurā, visticamāk, viņa piedalīsies tikai vienās oficiālajās sacensībās. Karjeras laikā Fēliksa septiņas reizes kļuvusi par olimpisko čempioni.

Elisona Fēliksa ir titulētākā ASV vieglatlēte olimpiskajās spēlēs. Viņas kontā ir 12 medaļas - sportiste četras reizes triumfējusi 4x400 metru stafetē, divas reizes 4x100 metru stafetē, bet reizi kļuvusi par zelta medaļas ieguvēju 200 metru distancē. Tāpat olimpiskajās spēlēs Fēliksa trīs reizes izcīnījusi sudraba medaļas, bet divas - bronzas godalgas.

Papildus tam Fēliksa 13 reizes kļuvusi par pasaules čempioni, kopumā pasaules čempionātu ietvaros tiekot pie 18 medaļām. Neviens cits vieglatlēts šajās sacensībās karjeras laikā nav izcīnījis tik daudz medaļu, cik Fēliksa.

Šodien savā ''Instagram'' kontā 36 gadus vecā sportiste pavēstīja, ka šī vieglatlētikas sezona kļūs par noslēdzošo viņas karjerā. ''Pat savos trakākajos sapņos nevarēja iedomāties, ka man būs šāda karjera. Esmu tik ļoti pateicīga sportam, kas izmainīja manu dzīvi. Esmu šim sporta veidam atdevusi visus spēkus, un nezinu, vai manī vēl tie ir palikuši. Ar pēdējo skrējienu vēlos atvadīties no sporta un cilvēkiem, kuri man palīdzējuši,'' paziņojumā paudusi sportiste.

Šajā sezonā Fēliksa skries ne sportisku mērķu vadīta. ''Skriešu par sievietēm un par labāku nākotni manai meitai. Drīzumā uzzināsiet jaunumus, kuri cerams padarīs sievietēm pasauli labāku,'' paziņojumu noslēdza Fēliksa. Pagaidām nav zināms, kurās sacensībās Fēliksa varētu piedalīties, taču, iespējams, tas varētu būt šī gada pasaules čempionātā, kurš 2022. gadā notiks Jūdžinā.

Izmantotie resursi:
https://www.instagram.com/p/CcTQdm4...

     [+] [-]

, 2022-04-14 10:38, pirms mēneša
Pieļauju, ka sieviešu tiesības viņa akcentē konflikta iespaidā ar Nike:

https://www.nytimes.com/2019/05/22/...

Tas toreiz izskanēja diezgan skaļi.