Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

IAAF 2009. gadā brīdinājis, ka Krievijas vieglatlēti apdraud savu dzīvību

IAAF 2009. gadā brīdinājis, ka Krievijas vieglatlēti apdraud savu dzīvību
Krievijas 800 metru skrējēja Marija Savinova, kurai WADA ieteikusi piešķirt mūža diskvalifikāciju.
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) 2009. gadā esot brīdinājusi Krievijas vieglatlētikas amatpersonas, ka sportistu asiņu sastāvs "nopietni apdraud ne tikai pašu atlētu veselību, bet pat dzīvību", liecina "Associated Press" atklātie dokumenti.

2009. gadā IAAF nosūtītajā vēstulē Viskrievijas vieglatlētikas federācijas (ARAF) prezidentam Valentīnam Balahņičevam norādījusi, ka tā gada pasaules čempionātā Berlīnē veikto pārbaužu rezultāti esot "biedējoši". Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā Balahņičevs tika diskvalificēts uz mūžu par antidopinga pārkāpumiem.

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien iepazīstinās ar neatkarīgas izmeklēšanas rezultātiem, kuros tiks atklātas detaļas par IAAF līdzdalību dopinga gadījumu piesegšanā. Pirmais izmeklēšanas ziņojums novembrī izraisīja Krievijas vieglatlētu diskvalificēšanu no starptautiskajām sacensībām par "valsts atbalstītu dopinga lietošanu".

2009. gada pasaules čempionātā Krievijas sportisti izcīnīja 13 medaļas, taču vieglatlētu pārbaudēs tika atklāti "daži no augstākajiem rādītājiem, kādi vien redzēti kopš IAAF sāka veikt testus", iepriekš minētajā vēstulē norādījis IAAF ģenerālsekretārs Pjērs Veiss. Rezultāti liecinājuši par sistemātisku asins dopinga vai EPO produktu ļaunprātīgu lietošanu.

Sarakste notika pirms IAAF ieviesa sportistu bioloģiskās pases, ar kuru palīdzību iespējams noteikt pataloģiskais izmaiņas ilgākā laika periodā un atklāt krāpšanās gadījumus. Tobrīd iegūtie rezultāti vēl nebija pietiekams iemesls sankcijām un konkrēta rīcība tika atstāta katras valsts antidopinga organizāciju ziņā.

Pēc AP rīcībā esošās informācijas, turpmākā sarakste pirms 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm parādījusi, ka IAAF rosinājusi "piesardzīgu" apiešanos ar labi zināmu Krievijas sportistu dopinga gadījumiem. Sportistus varēja atsaukt no piedalīšanās sacensībās bez konkrētām sankcijām pret viņiem. Ja atlēti piekrita, tad viņiem četru gadu diskvalifikācijas vietā piešķīra divu gadu diskvalifikāciju. Tomēr piebildē bija minēts, ka šādu pieeju izmantot "nebūtu iespējams", jo vadošo Krievijas sportistu nepiedalīšanās raisītu daudz jautājumu, tādēļ par diskvalifikāciju bija jāpaziņo publiski.

IAAF norādījusi, ka šie ierosinājumi nekad nav tikuši pielietoti praksē, bet Balahņičevs AP izteicies, ka tie nekad nav līdz viņam nonākuši.

Izmantotie resursi:
BBC Sport

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2016-01-13 12:06, pirms 7 gadiem
Suomi the best rakstīja: Visi profesionāli sportisti lieto dopingu ne tikai krievi ari Junkurs ( Dukurs) lieto
Kremlinu mūžīgais arguments - bet kā tad tie citi?
Ja kremlins nozags maku, tad arī ies un ņaudēs, ka redziet - bet tur tas zaglis arī nozaga maku, vai tad es sliktāks

     [+] [-]

, 2016-01-14 11:29, pirms 7 gadiem
Vienīgais ko viņi apdraudēja ir savu bankas kontu ;D Profesionāls sports pats par sevi veselībai ir bīstams, ar aizliegtām vielām vienkārši notiek ātrāka atjaunošanās un mazāk traumu.
EPO nāves notika kad nebija tāda EPO testa un visi lietoja cik gribēja un tad asinis vnk palika par dubļiem un naktī sirds nevarēja vairs pumpēt tik blīvas asinis. Pēc 2000 gada visi sāka mikro-dozēt 22 naktī ielaida mazu devu tieši vēna un no rīta testos tīrs kā stikliņš